ارتقاء شبکه اصلی Optimism به Bedrock در 6 ژوئن خواهد بود


ارتقای بسیار مورد نیاز تعدادی از پیشرفت‌های شبکه را ارائه می‌دهد و در زمانی انجام می‌شود که رقابت در فضای Tier 2 داغ شده است.

راه حل مقیاس بندی سطح 2 Optimism در تاریخ 6 ژوئن تحت ارتقاء Bedrock مورد انتظار قرار خواهد گرفت. انتظار می رود این حرکت کاهش قابل توجهی در کارمزد تراکنش ها، امنیت شبکه بیشتر و سازگاری بهتر با اتریوم را به همراه داشته باشد.

تیم خوش‌بینی در تاریخ 15 مه از طریق یک موضوع توییتر اعلام کرد که شبکه به مدت 2 تا 4 ساعت در تاریخ 6 ژوئن در حالی که ارتقاء ادامه دارد قطع خواهد شد.

در یک پست وبلاگ همراه، “در روز ارتقاء، تراکنش ها، سپرده ها و برداشت ها در طول زمان خرابی در دسترس نخواهد بود و زنجیره OP Mainnet پیشرفت نخواهد کرد.”

Bedrock در ماه مه 2022 اعلام شد و اولین ارتقای شبکه اصلی است که توسط شورای حکومتی Optimism رای گیری شده است.

خوش بینی این است که OP Labs، واحد توسعه پروتکل شبکه، برنامه ریزی شده است که از هزینه های تراکنش کمتر بهره مند شود. پیش بینی ها 47 درصد کاهش خواهد یافت.

Bedrock با کاهش کارمزد تراکنش‌ها با استفاده از فشرده‌سازی دسته‌ای بهینه و اتریوم به عنوان لایه در دسترس بودن داده، نسبت به نسخه قبلی خود پیشرفت کرد. توضیح‌دهنده Bedrock جامعه خوش‌بینی، سازمان‌دهی مجدد L1 را با ظرافت بیشتری مدیریت می‌کند، و تاخیرها را برای گنجاندن تراکنش‌های L1 در مجموعه‌ها کوتاه می‌کند.

علاوه بر این، شبکه همچنین زمان‌های سپرده کوتاه‌تری را مشاهده می‌کند، با توضیح دهنده بیان می‌کند که Optimism از حدود 10 دقیقه به تنها 3 دقیقه با Bedrock برای تأیید واریز خواهد رسید.

عملکرد نرم افزار Node “به طور قابل توجهی با فعال کردن چندین تراکنش در یک “بلاک” دسته ای، برخلاف مدل قبلی “یک تراکنش در هر بلوک” در نسخه قبلی بهبود یافته است.”

یکی دیگر از پیشرفت‌های مهم مربوط به سازگاری شبکه با ماشین مجازی اتریوم (EVM)، بخش اصلی نرم‌افزاری است که قراردادهای هوشمند اتریوم را اجرا می‌کند.

با Bedrock، شبکه «انحرافات متعدد» را از اتریوم و EVM که در حال حاضر با Optimism در دسترس هستند، مانند کدهای مختلف، الگوهای طراحی و مدل‌های تراکنش هر بلوک حذف می‌کند. توضیح دهنده می گوید: «Bedrock همچنین پشتیبانی از EIP-1559، بازسازی زنجیره ای و سایر ویژگی های اتریوم موجود در L1 را اضافه می کند.

آیا دوران ZK Sync خوش بینی را پشت سر می گذارد؟

انتقال به Bedrock در زمانی انجام می‌شود که تجمیع‌های دانش صفر (ZkEVMs) سازگار با EVM در کانون توجه راه‌حل‌های جمع‌آوری خوش‌بینانه مانند Optimism قرار دارند.

مرتبط با: زنجیره Beacon اتریوم پس از مشکلات دقیق به روز شد

طبق داده های L2beat، Matter Labs که اخیراً راه اندازی شده ZkEVM ZKSync Era از نظر کارایی شبکه از Optimism پیشی گرفته است.

در 30 روز گذشته، ZKSync Era شاهد 7.85 میلیون تراکنش در مقایسه با 7.66 میلیون تراکنش Optimism بوده است. در 24 ساعت گذشته، ZKSync Era نیز از نظر میانگین تراکنش در ثانیه (TPS) با 6.80 TPS در مقایسه با 2.98 TPS بهتر از Optimism عمل کرد.

مجله: بنیانگذار Polygon Miden، ZK را «پایان بازی» برای مقیاس‌بندی بلاک چین‌ها تجمیع می‌کند
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *