مطبوعات مخالف، قانونگذار روسی را به OTC کریپتو محلی مرتبط می‌کنند


طبق گزارش ها، پلتفرم OTC ارز دیجیتال روسیه، Bankoff، نه تنها به مقامات کمک کرده است تا از تحریم ها فرار کنند، بلکه دستاوردهایی نیز داشته است.

یک قانونگذار روسی که یکی از نویسندگان لایحه قانونی استخراج ارزهای دیجیتال در این کشور است، با یک صرافی محلی خارج از بورس (OTC) معروف به بانکوف مرتبط شده است.

میخائیل خودورکوفسکی، فعال مخالف روسی، در مقاله 19 دسامبر پروژه تحقیقاتی Dossier Center مستقر در لندن، OTC بانکوف را به آندری لوگووی، نماینده پارلمان ربط داد.

این مقاله 6000 کلمه ای با ویدئویی با عنوان “کریپتو-کرملین: مقامات چگونه بیت کوین را شستند” همراه بود که در کانال زنده یوتیوب خودورکوفکسی منتشر شد.

طبق گزارش Dossier، بانکوف فعال ترین معامله گر همتا به همتا است که از روبل روسیه در صرافی بزرگ جهانی ارز دیجیتال Binance استفاده می کند. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، بایننس با وجود ممنوعیت اتحادیه اروپا در ماه اکتبر، تمام تراکنش های ارزهای دیجیتال برای روسیه را ممنوع کرده بود، بایننس به خدمات روس های غیر تحریمی ادامه داد. پلتفرم بانکوف فرابورس فقط وجه نقد را از مشتریان می پذیرد و عملاً هیچ کنترلی برای مبارزه با پولشویی یا شناخت مشتری خود ندارد.

طبق گزارش ها، دفتر تاجر در طبقه 65 ساختمانی در منطقه آسمان خراش های شهر مسکو واقع شده است. این ساختمان متعلق به Bratsk Electricity Network است، شرکتی که برق را در اطراف شهر براتسک در مرکز شرق روسیه، مرکز استخراج ارزهای دیجیتال، توزیع می کند.

طبق گزارش Dossier، Bankoff می‌تواند تا 20000 دلار در روز با دریافت 4 درصد کمیسیون از تراکنش‌های رمزنگاری کاربران درآمد کسب کند. همسر لوگووی، Ksenia Lugovaya، همچنین از سال 2018 دارای سهام در شبکه برق براتسک است. بیانیه‌ای که توسط شوهرش ارائه شده است که در ویدیوی به اصطلاح File نشان داده شده است، نشان می‌دهد که لوگووایا در سال 2021 کمی بیش از 29.6 میلیون روبل یا 400000 دلار درآمد داشته است. بدون هیچ منبع درآمدی جز شرکت برق براتسک.

مقاله و ویدیوی فایل همچنین ادعا می‌کند که نماینده Dossier توانسته است 100000 روبل (1400 دلار) را در Tether (USDT) با استفاده از صرافی رمزارز روسیه تحریم شده Garantex تبدیل کند. گزارش شده است که این نماینده توانست USDT را از Garantex به Binance ارسال کند و سپس آن را با موفقیت به حسابی در فینتک وایز مستقر در بریتانیا منتقل کند، بنابراین توزیع آن پول را با وجود تحریم های ایالات متحده تضمین می کند.

سخنران در این ویدئو پیشنهاد کرد که چنین طرحی نه تنها به مقامات دولتی روسیه اجازه می دهد تا از تحریم ها فرار کنند، بلکه برای آنها پول ایجاد می کند:

این امر مانع از آن نمی‌شود که مقامات و نیروهای امنیتی روسیه از ارز دیجیتال نه تنها برای بیرون راندن میلیون‌ها نفر از کشور، بلکه برای کسب درآمد از آن استفاده کنند. افرادی که تحت توجه دقیق مجریان قانون در سرتاسر جهان هستند مدت‌هاست به آن وابسته بوده‌اند.»

به نظر می‌رسد که در حالی که خودشان از رمزارز سود می‌برند، قانون‌گذاران روسی فعالانه با ایده سرمایه‌گذاری افراد عادی در ارزهای دیجیتال مخالف هستند. در حالی که دولت روسیه هیچ صرافی محلی ارزهای رمزنگاری شده را قانونی نکرده است، بانک مرکزی موضع سختی در برابر سرمایه گذاری در رمزارز اتخاذ کرده است.

مربوط: پوتین خواستار سیستم پرداخت بین المللی مبتنی بر بلاک چین است

Lugovoi به دلیل توسعه قوانین رمزنگاری محلی و همچنین پشتیبانی از یکی از بزرگترین پلتفرم های OTC کریپتو در روسیه شناخته شده است. لوگووی یکی از نویسندگان لایحه استخراج ارز دیجیتال است که در 17 نوامبر به مجلس سفلی پارلمان روسیه ارائه شد. لوگووی فعالیت سیاسی خود را پس از دست داشتن در مسمومیت الکساندر لیتویننکو افسر سابق سرویس امنیتی روسیه در انگلستان در سال 2006 آغاز کرد.

گزارش تکمیلی توسط هلن پارتز.
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید