مدیر عامل OPNX پس از امتناع از سرمایه گذاری در شرکت، حامیان ادعایی را سرزنش می کند


لزلی لمب، رئیس OPNX، پس از عجله برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای فاصله گرفتن از شرکت، در توییتر خطاب به تعدادی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر گفت.

تعدادی از سرمایه گذاران به اصطلاح Open Exchange (OPNX) توسط مدیر عامل پلت فرم معاملاتی ادعای کریپتو پس از اینکه برخی از آنها به عنوان مروج معرفی شدند و سپس به طور علنی از پروژه فاصله گرفتند، مورد انتقاد قرار گرفتند.

در 22 آوریل، لزلی لمب، مدیر عامل OPNX، در توییتی گفت که رفتار شرکت‌ها “نفرت‌انگیز” و “ناامیدکننده” است و افزود که آنها “روی مثبت همه چیز را با ریسک کم یا بدون ریسک می‌خواهند”.

لمب افزود: “من اینجا هستم تا به همه یادآوری کنم که کارآفرینی به این شکل کار نمی کند، اگر قبلاً مشخص نیست.”

OPNX یک شرکت غرامت ورشکستگی است که توسط کایل دیویس و سو ژو، بنیانگذاران صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری ورشکسته Three Arrows Capital (3AC) تأسیس شده است.

این درام اولین بار در 21 آوریل آغاز شد، زمانی که OPNX ویدیویی از لم را در توییتر منتشر کرد و از تعدادی از “سرمایه گذاران بزرگ” برای حمایت آنها تشکر کرد.

فهرست سرمایه‌گذاران نام‌گذاری شده توسط OPNX شامل AppWorks، Susquehanna (SIG)، DRW، MIAX Group، China Merchant Bank International و Token Bay Capital Nascent و Tuwaiq Limited بود.

تقریباً نیمی از حامیان فهرست شده اکنون ادعا می کنند که هرگز بودجه OPNX را انتخاب نکرده اند و هرگونه وابستگی به شرکت را انکار می کنند.

اولین شرکتی که حمایت عمومی را رد کرد، شرکت بازرگانی مالی غیرمتمرکز (DeFi) Nascent بود که مدعی شد در دور تامین مالی OPNX شرکت نمی‌کند، در حالی که برای اولین بار توکن‌های Coinflex (FLEX) صادر شده توسط نمایش قبلی شرکت را خریداری کرد.

شرکت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر Appworks مستقر در تایوان در بیانیه‌ای در ۲۲ آوریل در توییتر موقعیت سرمایه‌گذاری خود را توضیح داد و بیان کرد که صندوق آن از دارایی‌های اولیه خود در CoinFLEX و آنچه که آنها پشتیبانی نمی‌کنند «تبدیل اجباری» شده است. [Davies and Zu] او این کار را در آخرین روزهای 3AC انجام داد.

علاوه بر این، شرکت بازار سرمایه DRW Trading تصمیم گرفت دروغ نگوید زیرا از بازار سهام فاصله گرفت و آشکارا توییت کرد که “او یک سرمایه گذار در OPNX نیست”.

طبق داده های TradingView، از زمانی که بحث عمومی برای اولین بار در توییتر ظاهر شد، توکن اصلی OPNX، FLEX، بیش از 21 درصد کاهش یافته است.

Cointelegraph با Susquehanna (SIG)، MIAX Group و China Merchant برای شفاف سازی در مورد سرمایه گذاری آنها در OPNX تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مرتبط با: OPNX پس از گزارش افزایش 90,000 درصدی، در مورد حجم تیره اولیه خود سخن می گوید

بر اساس طرح OPNX که برای اولین بار در ژانویه سال جاری وارد بازار شد، به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا ادعاهای مربوط به شرکت های رمزنگاری ورشکسته مانند 3AC و FTX را بخرند و بفروشند.

برخلاف سایر شرکت‌های بازار تقاضا، OPNX ادعا می‌کند که به مشتریان اجازه می‌دهد از مطالبات به عنوان وثیقه برای تجارت استفاده کنند. علاوه بر این، این شرکت گفت که می تواند به “پر کردن خلاء قدرت باقی مانده توسط FTX” و گسترش به بازارهای ساده تر مانند سهام و سهام کمک کند.

در ژوئن 2022، 3AC به دلیل عدم بازپرداخت وام 15250 بیت کوین (BTC) و 350 میلیون دلار کوین (USDC) خود، اخطار عدم پرداخت ارز دیجیتال Voyager Digital را دریافت کرد.

در 1 ژوئیه 2022، 3AC اعلام ورشکستگی کرد که با انتقاد صنعت کریپتو گسترده تر مواجه شد و بسیاری از طلبکاران آن، بنیانگذاران خود را به اجتناب از اقدامات قانونی متهم کردند.

تعدادی از شرکت های رمزنگاری به صورت عمومی معامله می شوند اظهار داشت اینکه آنها از ارتباط با هر کسی که از OPNX پشتیبانی می کند خودداری می کنند. صرفنظر از این، CoinFLEX، شرکت مادر پشت پروژه OPNX، با این ادعا که استارتاپ‌های رمزنگاری شکست خورده به مشتریانشان «دوباره» کمک خواهند کرد، از خود دفاع کرده است.

آسیا اکسپرس: طوفان 3AC، استخراج بیت کوین 360 درصد، شیرجه NFT بروس لی
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید