نظر: رونق جنسیس گروه ارز دیجیتال، پایین دیگری را در اعتماد ارز دیجیتال نشان می دهد

نظر: رونق جنسیس گروه ارز دیجیتال، پایین دیگری را در اعتماد ارز دیجیتال نشان می دهد


جنسیس، یکی از زیرمجموعه‌های گروه ارز دیجیتال بری سیلبرت، در 19 ژانویه درخواست ورشکستگی فصل 11 را داد.

به نظر می رسد که چرخه خرس ادعای یک شرکت رمزنگاری برجسته دیگر را خواهد داشت. در 19 ژانویه، جنسیس، زیرمجموعه وام دهنده گروه ارز دیجیتال (DCG)، درخواست ورشکستگی فصل 11 را داد. در اینجا ما یک غول صنعتی دیگر داریم که داستان وام‌دهی محارم، مدیریت ریسک کمی برای صحبت در مورد آن و سیاست‌های گزارش مبهم دارد.

برای فعالان بازار، تجمع ابرهای طوفانی در DCG نشان دهنده یک شکست غیرقابل تصور در سال 2021 است. DCG که در سال 2015 توسط مدیر عامل شرکت بری سیلبرت تأسیس شد، به پایه اصلی موجودیت کوتاه مدت ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. بایگانی جنسیس همه طلبکارانی را که تحت تأثیر انفجار قرار گرفته بودند نشان داد. اینها عبارتند از Gemini، صرافی رمزنگاری ایجاد شده توسط دوقلوهای Winklevoss کامرون و تایلر، که جنسیس می گوید 765 میلیون دلار بدهکار است. پروژه metaverse Decentraland (55 میلیون دلار)؛ و مدیر صندوق VanEck (53 میلیون دلار).

در مجموع، این شرکت بیش از 100000 طلبکار و کل بدهی های بین 1.2 تا 11 میلیارد دلار را فهرست کرده است.

برخی از بدهی ها الهام بخش سؤالات جدیدی هستند، از جمله اینکه چرا جنسیس وامی از Decentraland دارد، در حالی که Grayscale، یک شرکت تابعه جداگانه DCG، 18 میلیون توکن پروژه را در اختیار دارد. (هولدینگ تا 20 ژانویه 11.74 میلیون دلار تخمین زده شد که از اوج 105.8 میلیون دلاری در نوامبر 2021 کمتر بود.)

جنسیس اولین بار با سقوط Three Arrows Capital (3AC)، که کمی بیش از 500 میلیون دلار وام از جنسیس از دست داد، متزلزل شد. سقوط FTX برای وام دهنده بسیار زیاد بود و باعث شد بانک برداشت ها را متوقف کند. جنسیس همچنین 30 درصد از کارکنان خود را در این ماه اخراج کرد که نشان از یک مشکل جدی دارد.

مربوط: آیا Grayscale FTX بعدی خواهد بود؟

با ادامه بازار نزولی، سیستم‌های اساسی‌تر – مانند پلتفرم‌های اعتباری، ریل‌های خارج از بورس و صرافی‌ها – در حال خراب شدن هستند. روابط بین سیستم های شکست خورده و شرکت هایی که این سیستم ها را اداره می کنند نشان دهنده اختلالات ساختاری حیاتی در بازار است که باید در نظر گرفته شوند. با این حال، اینها سیستم های مکانیکی هستند که می توان آنها را دوباره مرتب کرد و بازسازی کرد. اعتماد داستان دیگری است. اعتمادی که به سختی به دست می آید و به راحتی از دست می رود، نیروی سخت اما حیاتی است که برای پیشرفت هر صنعتی باید وجود داشته باشد. و این اعتماد به این بازارها است که در خطر است.

این اپیدمی با آشکار کردن پیوندهای پنهان اعتماد عمومی را متزلزل کرده است

سقوط سریع 3AC، Voyager، BlockFi، FTX و Celsius بازار را شوکه کرد. فقط بعداً ارتباط بین این گروه ها مشخص شد و شوک به خشم آپپلکسیک تبدیل شد. در حالی که گفته می‌شود این شرکت‌ها در امور مالی فعالیت می‌کنند، به نظر می‌رسد که تعداد کمی از آنها، اگر وجود داشته باشند، واقعاً مانند آنها در امور مالی عمل می‌کنند، و مانند رهبران صنعت که بسیاری از آنها از آنها حمایت می‌کنند، به خصوص در مورد مدیریت ریسک نیستند.

سیاست‌های بد به یک امر عادی تبدیل شد، شرکت‌ها از یک طرف قرض گرفتند تا با وثیقه کم یا بدون وثیقه به دیگری پرداخت کنند، و برخی حتی از «ارز» خود به عنوان وثیقه استفاده کردند. ضمناً وثیقه مورد قبول طلبکاران قرار گرفت. جنون بازار در سال‌های 2020 و 2021 زمینه را برای گسترش گسترده رفتارهای نامطلوب و شیوه‌های تجاری بد فراهم کرد. با آشکار شدن عمق واقعی اشتباهات و تصمیمات نادرست، اعتماد به این شرکت ها به طور قابل توجهی از بین رفته است.

بازیابی اعتماد به اکوسیستم دشوار خواهد بود

قیمت دارایی ها می تواند افزایش یا کاهش یابد، اما بسیاری تصور می کنند که اصول اساسی ساخت و ساز و مکانیک بازار همچنان اعمال می شود. این مشکل اصلی در این بازار نزولی بوده است. ظاهراً دستکاری، تبانی و معاملات داخلی امری عادی بود. و این رفتار به استارت‌آپ‌ها واگذار نمی‌شود – به نظر می‌رسد که اکثر بازیگران صنعت در سطوحی مشارکت دارند. چنین موردی در مورد DCG است. وام‌های بد، مدیریت ضعیف ریسک و گزارش‌های مالی مبهم به خانه می‌آیند.

مربوط: از FTX بیاموزید و سرمایه گذاری در حدس و گمان را متوقف کنید

قیمت کریپتو در نهایت باز خواهد گشت و شرکت های جدیدی وارد بازار خواهند شد. امیدواریم حافظه جمعی این بخش کمی گسترش یابد. کوشش عمیق و بازگشت به شک و تردید فرضی مورد نیاز است. مشکل باید متوجه شرکت ها باشد تا با اقدامات خود اعتماد را جلب کنند. این واضح به نظر می رسد، اما واضح است که ما فراموش کرده ایم.

ما با یک واقعیت دردناک روبرو هستیم. اعتماد نه تنها در شرکت‌هایی که در فضا فعالیت می‌کنند، بلکه در اکوسیستمی که شرکت‌ها را ممکن می‌سازد نیز باید بازسازی شود.

جوزف بردلی او رئیس توسعه کسب و کار در Heirloom، یک استارت آپ نرم افزار به عنوان سرویس است. او به عنوان یک محقق مستقل در صنعت ارزهای دیجیتال در سال 2014 کار خود را آغاز کرد و سپس در Gem (که بعداً توسط Blockdaemon خریداری شد) کار کرد و سپس وارد صنعت صندوق های تامینی شد. او مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی با تمرکز بر پورتفولیو سازی و مدیریت دارایی های جایگزین دریافت کرد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Joseph Bradley

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉