Opinion: Barry Silbert keeps quiet as Genesis goes down in flames

نظر: بری سیلبرت در حالی که جنسیس در آتش می‌سوزد ساکت می‌ماند


نظر: بری سیلبرت، مدیر عامل جنسیس، پس از سقوط FTX مجبور شد اعتراف کند. درعوض، او همچنان مسئولیت ورشکستگی شرکتش را کنار می‌زند.

تنها دو ماه پس از سقوط FTX، جنسیس همین کار را انجام می دهد.

در مقابل پس‌زمینه‌ای افسرده‌کننده ورشکستگی «بیگ کریپتوس»، وام‌دهنده ارز دیجیتال بری سیلبرت، جنسیس گلوبال هولدکو، آخرین شرکتی است که برای ورشکستگی اقدام کرده است، و اگر کسب‌وکارها همیشه در رتبه سوم باشند، ممکن است آخرین مورد نباشد.

شرکت مادر جنسیس کپیتال، گروه ارز دیجیتال، هرگونه دخالت در تشکیل پرونده ورشکستگی را تکذیب کرد و به استناد یک “کمیته ویژه از مدیران مستقل” مسئول این تصمیم، ظاهراً بدون دخالت سیلبرت، اشاره کرد. اما هر دو شرکت در حال حاضر با شکایت های دسته جمعی جدید اوراق بهادار به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار فدرال برخورد کرده اند.

در این شکایت همچنین «کلاهبرداری از اوراق بهادار از طریق طرحی برای کلاهبرداری از وام دهندگان دارایی دیجیتال بالقوه و فعلی با اظهارات نادرست و گمراه‌کننده» ادعا شده است.[s]سیلبرت آگاهانه و عمداً در مورد سلامت، سود و دوام شرکت در آینده دروغ گفت و بدین ترتیب بخش 10 (ب) قانون بورس اوراق بهادار ایالات متحده را نقض کرد.

این به راحتی قابل تأیید است.

تجارت مشتقات جنسیس 175 میلیون دلار برای FTX خطر داشت، اما زمانی که بازار سهام در ماه نوامبر سقوط کرد، این شرکت در مورد موقعیت نامطمئن خود صحبت نکرد و یک سری اظهارات متناقض ناامیدکننده منتشر کرد که جامعه را بیش از همیشه در تاریکی قرار داد.

سپس، در طول یک انتقال، آشتی‌جو شروع به اطمینان بخشیدن به جامعه با پیام‌های عمومی بی‌نقص روابط عمومی کرد. همانطور که در اوایل دسامبر نوشتم، سیلبرت ماه‌ها به “سر و صدایی” که هم شرکتش و هم فضای کریپتو را احاطه کرده بود، نادیده گرفت و به سرمایه‌گذاران اطمینان داد که شرکت در مسیر رسیدن به درآمد 800 میلیون دلاری علیرغم زمستان رمزنگاری که همه ما با آن روبرو هستیم، قرار دارد. نهادهای جداگانه “طبق معمول کار می کردند”.

مربوط: آیا Grayscale FTX بعدی خواهد بود؟

خطر اینجاست: سیلبرت، از طریق گروه ارز دیجیتال، که همچنین صاحب مدیر دارایی Grayscale است، که بزرگترین صندوق بیت کوین (BTC) جهان را مدیریت می کند، شرکت ماینینگ Foundry، برنامه سرمایه گذاری کریپتو Luno و رسانه CoinDesk، معامله ای 200 دلاری انجام داده است. او بخشی از چشم‌انداز بزرگ‌تر ارزهای دیجیتال در میان بیش از ۸۰۰۰ سازمان دیگر است و تاکنون تا حدودی مسئول حفظ روحیه بالا و جلوگیری از وحشت بوده است.

همچنین، مشتریان جنسیس عبارتند از Circle، که استیبل کوین دلار آمریکا (USDC) را اداره می‌کند، و جمینی تحت حمایت Winklevoss، که بنیانگذارانش می‌خواهند سیلبرت از سمت مدیرعاملی برکنار شود.

اولین اختلاف، که در نگاهی به گذشته، ممکن است نشانه ای از هشدار بزرگ باشد، در 18 نوامبر رخ داد، زمانی که Grayscale شرکت DCG اعلام کرد که مدرک ذخیره خود را با مشتریان به اشتراک نمی گذارد. دومین و بسیار واضح نشانه‌ای مبنی بر اشتباه بودن چیزی در 5 ژانویه رخ داد، زمانی که جنسیس 30 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد – پس از تجدید ساختار قبلی در ماه اوت، 20 درصد نیروی کار خود را کاهش داد و مایکل مورو، مدیر عامل شرکت، از سمت رهبری خود کنار رفت. و تبدیل شدن به نقش مشاور.

یکی از سخنگویان پس از اخراج در ماه ژانویه به کوین تلگراف گفت: «در حالی که ما به چالش‌های بی‌سابقه صنعت ادامه می‌دهیم، جنسیس تصمیم دشواری برای کاهش تعداد کارمندان ما در سطح جهانی گرفته است. این اقدامات بخشی از تلاش‌های مستمر ما برای پیشبرد کسب‌وکارمان است.»

مربوط: صرافی‌های رمزنگاری همچنان با شکست مواجه می‌شوند، پس چرا هنوز به Changpeng Zhao اعتماد داریم؟

به نظر می رسد که حرکت رو به جلو بخشی از آینده Genesis نخواهد بود و شاید – بدون اطلاع ما – هرگز چنین نبوده است. پس چرا سرمایه گذاران برای مدت طولانی در تاریکی نگه داشته شدند؟

از زمان اعلام ورشکستگی، اظهارات عمومی پیدایش هیچ پشیمانی، فروتنی یا مسئولیت پذیری نشان نداده است. به نظر می‌رسد سیلبرت فکر می‌کند که می‌تواند با یک جمله ساده «این اتفاق افتاده» پیش برود و نیازی به اعتراف به اشتباهات انجام شده و میلیاردها دلار از دست دادن ندارد. این غیر قابل قبول است.

سیلبرت می‌توانست و باید در نوامبر پس از شکست FTX اعتراف می‌کرد. در عوض، او ماه ها مورد توجه قرار نگرفت و مانند یک دزد در نیمه شب اعلام ورشکستگی کرد و دوباره دنیای ارزهای دیجیتال را تحقیر کرد و کل جامعه را ناامید کرد. این یک ضربه بسیار کم است، و درست مانند مورد Sam Bankman-Fried، نشان می دهد که مدیریت کریپتو نیاز به یک بازنگری کامل دارد.

مطمئنا، جنسیس ممکن است موردی نداشته باشد خیلی بد به عنوان FTX، اما چه کسی می داند که چقدر می تواند دوام بیاورد؟ چه کسی می تواند بگوید که اگر چنین دولت وحشتناکی تنها بماند و کشف نشود، چه کاری می تواند انجام دهد؟

بدبین بودن در ذات من نیست. من جوان هستم و کریپتو هم همینطور – معتقدم بهترین ها هنوز برای صنعت در راه است، اما آسان نخواهد بود و خواهد بود. نیازمند میزانی از شفافیت و پاسخگویی است که ما هنوز شاهد آن نیستیم.

اگر تاثیر آبشاری تصادف‌های چند ماه اخیر قابل تامل باشد، جنسیس ممکن است آخرین مورد سقوط باشد، اما آخرین مورد نیست. ما باید چشم و غرایزمان را باز نگه داریم. در باغ. اگر این کار را نکنیم، جان سالم به در نخواهیم برد و رمزارزها هم نمی توانند.

دانیله سروادعی او یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Sellix، یک پلتفرم تجارت الکترونیک مستقر در ایتالیا است.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Daniele Servadei

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉