مدیر اجرایی OpenSea متهم به تجارت داخلی به 3 ماه زندان و 50000 دلار جریمه محکوم شد


بنا بر گزارش ها، ناتانیل چستین پس از محکومیت خود به اتهام کلاهبرداری الکترونیکی و پولشویی مربوط به تجارت داخلی در OpenSea، تا 2 نوامبر مهلت خواهد داشت تا تسلیم شود.

یک قاضی فدرال ناتانیل چستین، مدیر محصول سابق بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) OpenSea را به اتهام کلاهبرداری الکترونیکی و پولشویی مرتبط با تجارت داخلی در این پلتفرم به 3 ماه زندان محکوم کرد.

در بیانیه ای در 22 اوت توسط وزارت دادگستری ایالات متحده، دامیان ویلیامز، دادستان کل ایالات متحده گفت که چستین علاوه بر محکومیت به 3 ماه زندان، 3 ماه حبس خانگی و 3 سال مشروط به پرداخت 50000 دلار محکوم شد. جریمه‌های ناشی از تراکنش‌های NFT و اتر (ETH) به‌دست‌آمده ناعادلانه. مطبوعات شهر داخلی گزارش شده است چستین باید در تاریخ 2 نوامبر تسلیم شود، زیرا وکلای او قصد دارند نسبت به این تصمیم تجدید نظر کنند و درخواست وثیقه کنند.

قاضی حین صدور حکم گفته است: «احترام به قانون و بازدارندگی عمومی، حکم را تسهیل می‌کند». “با این حال [Chastain] اولین بار گناهکار شرایط تخفیف دهنده وجود دارد. آینده ای بالقوه امیدوارکننده دارد.»

چستین که متهم به سودجویی از تجارت NFT با استفاده از اطلاعات خودی در دوران تصدی خود در OpenSea بود، در 3 می توسط هیئت منصفه به کلاهبرداری الکترونیکی و پولشویی محکوم شد. در سمت خود به عنوان مدیر محصول، او این اختیار را داشت که انتخاب کند کدام NFT در وب سایت OpenSea ظاهر شود. او 45 NFT خرید و سپس آنها را دوباره فروخت.

در دستور 22 اوت قاضی جسی فورمن، بیان شد که دادگاه بررسی خواهد کرد که آیا Chastain باید هر گونه ETH را از طرح معاملات داخلی یا معادل دلار آمریکا از دست بدهد. این حکم احتمالاً نتیجه پرونده پس از متهم شدن و دستگیری چستین توسط مقامات آمریکایی در ژوئن 2022 بود.

مرتبط با: SEC در مورد شکایت Coinbase علیه برادران Wahi به دلیل تجارت داخلی به رأی می رسد

در یک پرونده جداگانه، ایشان وحی، مدیر سابق محصول کوین‌بیس، در ماه می به دلیل استفاده از اطلاعات محرمانه در صرافی ارز دیجیتال برای سود بردن از فهرست‌های جدید توکن، به دو سال زندان محکوم شد. برادرش نیکیل و شریکش سامیر رامانی نیز در همین پرونده به دلیل دست داشتن در توطئه متهم شدند. او در سپتامبر 2022 به جرم خود اعتراف کرد و به 10 ماه زندان محکوم شد. در زمان انتشار رامانی هنوز آزاد بود.

مجله: در راه اندازی … Crypto با هدف تجارت داخلی – سرانجام! قسمت 1
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *