OpenSea هنرمندان کوبایی را به دلیل تحریم های آمریکا از این پلتفرم مسدود می کند

OpenSea هنرمندان کوبایی را به دلیل تحریم های آمریکا از این پلتفرم مسدود می کند


شرایط خدمات OpenSea به صراحت افراد و سازمان ها را در مناطق تحریم شده از استفاده از پلت فرم آن منع می کند.

بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) OpenSea هنرمندان و مجموعه داران را از کوبا ممنوع می کند و دلیل اصلی این اقدام خود را تحریم های ایالات متحده ذکر می کند.

بر اساس گزارش آرت نت، تا کنون 30 هنرمند و مجموعه دار از حضور در بازار محبوب NFT محروم شده اند. از مشهورترین هنرمندانی که با تبر مواجه شده‌اند، هنرمندان مشهور گابریل گوئرا بیانچینی و فابریکا د آرته کوبانو هستند که در هاوانا زندگی می‌کنند.

بازار OpenSea در شرایط خدمات خود ذکر کرده است که به صراحت افراد و افراد تحت تحریم را در حوزه های قضایی تحریم ممنوع می کند. پایبندی بازار NFT به تحریم های ایالات متحده به طور گسترده ای شناخته شده بود و شامل کشورهایی مانند ونزوئلا، ایران و سوریه می شد. اما ممنوعیت اخیر هنرمندان کوبایی، این کشور را به این فهرست اضافه کرده است.

یک نمایه توییتر به نام NFT Cuba Art در اوایل دسامبر فاش کرد که OpenSea آنها را از مشاهده یا فهرست کردن آثار هنری خود در زمانی که به کیف پول خود دسترسی داشتند مسدود کرده است. اریش گارسیا کروز، بنیانگذار Bit Remasa، گفت که مجموعه NFT نیز ممنوع است. گابریل بیانچینی، بنیانگذار Cryptocuban، افزود که آینده Web3 غیرمتمرکز به نظر نمی رسد.

به غیر از OpenSea، چندین پلتفرم کریپتو مجبور شده‌اند خدمات خود را برای مشتریان روسی خود به دنبال تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا که پس از جنگ اوکراین در اوایل سال جاری آغاز شد، قطع کنند.

مربوط: مدیر تحلیل زنجیره ای: تحریم های پیشگیرانه می تواند به حفاظت از اکوسیستم کمک کند

اگرچه اکوسیستم ارزهای دیجیتال بر اساس اصول اخلاقی غیرمتمرکز ساخته شده است، اکثر کارگزاران و شرکت‌هایی که خدمات مختلف را تسهیل می‌کنند همچنان مانند اکثر شرکت‌های متمرکز Web2 عمل می‌کنند. OpenSea در زمان انتشار به سوالات Cointelegraph پاسخ نداد.

جامعه کریپتو از حراج های بازار NFT ناراضی بود و خواستار پایان دادن به واسطه ها شد. کاربر دیگری فوق الذکر که نیاز به پلتفرم‌های واقعاً غیرمتمرکز وجود دارد که به ملیت‌ها اهمیتی نمی‌دهند
نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉