OpenAI با تحقیقات حفظ حریم خصوصی کانادایی به دلیل جمع آوری اطلاعات شخصی ادعا شده روبرو می شود


کمیسیونر ارشد حریم خصوصی کانادا در حال بررسی این شرکت هوش مصنوعی است و ناظران آلمان، فرانسه، ایرلند و اسپانیا ممکن است اقدامات مشابهی را در نظر بگیرند.

OpenAI، خالق چت بات هوش مصنوعی (AI) ChatGPT، توسط کمیسیون حفظ حریم خصوصی کانادا به اتهام جمع‌آوری و استفاده غیرمجاز از اطلاعات شخصی تحت بررسی است.

در 4 آوریل، دفتر کمیسر حریم خصوصی کانادا (OPC) اعلام کرد که تحقیقاتش در پی شکایت یک فرد ناشناس آغاز شده است.

کمیسر ارشد حریم خصوصی فیلیپ دوفرسن گفت که دفتر او توجه زیادی به فناوری هوش مصنوعی دارد تا اطمینان حاصل کند که حقوق حریم خصوصی کانادا به اندازه کافی محافظت می شود:

«فناوری هوش مصنوعی و تأثیر آن بر حریم خصوصی برای My Office اولویت است. […] ما باید با پیشرفت‌های سریع فناوری همراه باشیم و یک قدم جلوتر باشیم و این یکی از حوزه‌های اصلی تمرکز من است.»

هیچ نظر دیگری از سوی OPC ارائه نشد و دفتر محدودیتی برای دسترسی کانادایی ها به ChatGPT ذکر نکرد.

تحقیقات کانادا در حالی انجام می شود که آلمان، فرانسه، ایرلند و اسپانیا پس از مسدود کردن موقت ChatGPT در ایتالیا، اقدام احتمالی بر روی هوش مصنوعی را بررسی می کنند.

در 31 مارس، ناظر حفاظت از داده های ایتالیا به طور موقت چت بات را در حین بررسی نقض داده ها در این پلتفرم که ظاهراً در 20 مارس رخ داده بود، مسدود کرد.

اما این تصمیم ماتئو سالوینی، معاون نخست‌وزیر ایتالیا را برانگیخت که در 4 آوریل در توییتی این ممنوعیت را “افراطی” خواند.

آلمان نیز به دنبال پیروی از ایتالیا است.

در 3 آوریل، کمیسر اطلاعات و حفاظت از داده های فدرال، اولریش کلبر به پخش کننده محلی Handelsblatt گفت که اگر کمیسیون آن بررسی کند که آیا چت بات مقررات عمومی حفاظت از داده های اتحادیه اروپا (GDPR) را نقض می کند، آلمان می تواند ChatGPT را به طور موقت ممنوع کند.

بر اساس گزارش 4 آوریل رویترز، تنظیم کننده های حریم خصوصی در فرانسه و ایرلند نیز تحقیقات ایتالیا را زیر نظر دارند و با ناظر ایتالیا تماس گرفته اند تا مبنای این ممنوعیت را بیابند.

اسپانیا به رویترز گفت که از تحقیقات آینده در مورد ChatGPT جلوگیری نخواهد کرد، اما گفت که هیچ شکایتی در مورد ربات چت دریافت نکرده است.

مرتبط با: OpenAI برای مدیریت ChatGPT به یک DAO نیاز دارد

در حالی که تحقیقات OPC بیشتر در مورد حریم خصوصی بود، سازمان های دیگر مسائل خود را بیان کرده اند.

مرکز هوش مصنوعی و سیاست دیجیتال (CAIDP) در 30 مارس شکایتی را به کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) ارائه کرد تا از تحویل سیستم های هوش مصنوعی قدرتمند به مصرف کنندگان جلوگیری کند.

CAIDP ادعا می‌کند که ChatGPT-4 بخش 5 قانون FTC را نقض می‌کند، که «اعمال یا اقدامات غیرقانونی یا فریبنده در تجارت یا تأثیرگذاری بر تجارت را ممنوع می‌کند».

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و استیو وزنیاک، بنیانگذار اپل، از جمله 12800 نفری بودند که طوماری را در 22 مارس امضا کردند که در آن از شرکت‌های هوش مصنوعی می‌خواستند پیشرفت سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمندتر از GPT-4 را متوقف کنند، زیرا این «جامعه» و ممکن است خطرات زیادی برای آنها ایجاد کند. جامعه. بشریت.”

مجله: خالق NFT، امیلی زی: ایجاد هنر مولد “ارگانیک” از الگوریتم های رباتیک
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید