OpenAI یک میلیون دلار برای حمایت از ابتکارات امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی متعهد می‌شود


از آنجایی که مجرمان راه های خلاقانه ای برای استفاده از هوش مصنوعی برای اهداف مخرب توسعه می دهند، OpenAI به تعهد خود برای تجهیز “مدافعان” به ابزارهای لازم ادامه می دهد.

اثرات منفی فناوری هوش مصنوعی (AI) در دست مجرمان، امکان ایجاد کلاهبرداری‌ها و بدافزارهای عمیق را فراهم کرده است و فوریت برای اقدام را افزایش می‌دهد.

OpenAI، خالق ChatGPT و Dall-e، یک برنامه کمک هزینه سایبری 1 میلیون دلاری را برای افزایش و اندازه گیری تأثیر فناوری های امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی اعلام کرد.

شرکت هوش مصنوعی به طور مداوم بر اهمیت مقررات هوش مصنوعی برای خنثی کردن برنامه‌های مخرب احتمالی تاکید می‌کند. این یک مسابقه تسلیحاتی دیجیتال در حال انجام است و OpenAI در حال انجام اقدامات پیشگیرانه است تا اطمینان حاصل کند که نیروهای مثبت پشت سر نمی گذارند.

OpenAI طیف گسترده‌ای از مفاهیم پروژه را ارائه کرده است، از جمله ساخت honeypot برای به دام انداختن مهاجمان، کمک به توسعه‌دهندگان در طراحی نرم‌افزار امن و توسعه روش‌های مدیریت پچ برای اثربخشی بهینه.

همانطور که OpenAI در پست وبلاگ رسمی خود بیان کرده است، اهداف این برنامه واضح است: “هدف ما ارتقای پیشرفت قابلیت های امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی برای مدافعان از طریق کمک های مالی و کمک های اضافی است.” تمرکز بر ارزیابی اثربخشی این مدل‌های هوش مصنوعی و شناسایی روش‌هایی برای بهبود قابلیت‌های امنیت سایبری است.

این ابتکار راهگشا به دنبال دستیابی به سه هدف کلیدی است. اول، هدف آن «توانمندسازی مدافعان» برای استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی و تلاش‌های مشترک برای ایجاد تعادل به نفع کسانی است که برای بهبود ایمنی و امنیت کلی تلاش می‌کنند.

محور بعدی این ابتکار «سنجش استعداد» است. هدف OpenAI حمایت از پروژه‌های متمرکز بر توسعه روش‌های کمی برای ارزیابی اثربخشی مدل‌های هوش مصنوعی در زمینه امنیت سایبری است. علاوه بر این، OpenAI قصد دارد با تشویق به بحث های عمیق در مورد رابطه پیچیده بین هوش مصنوعی و امنیت سایبری، گفتمان را ارتقا دهد.

مرتبط با: OpenAI از رگولاتورهای ژاپنی در مورد جمع آوری داده ها هشدار دریافت می کند

این ابتکار دیدگاه سنتی امنیت سایبری را در هم می شکند. OpenAI اهمیت این عبارت رایج را برجسته می کند که مهاجمان فقط باید یک بار موفق شوند، در حالی که مدافعان باید همیشه حق داشته باشند. اما OpenAI قدرت همکاری در راستای هدف مشترک حفظ امنیت مردم را تشخیص می دهد. آنها مصمم هستند که نشان دهند با کمک هوش مصنوعی، مدافعان می توانند دینامیک را تغییر دهند و دست برتر را به دست آورند.

مجله: 25000 معامله‌گر روی پیش‌بینی‌های سهام ChatGPT شرط می‌بندند، هوش مصنوعی تاس انداختن را بد می‌کند، و موارد دیگر.


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید