سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI در جلسه استماع “تاریخی” سنا درباره امنیت هوش مصنوعی شهادت می دهد


آلتمن به همراه گری مارکوس، استاد دانشگاه نیویورک و کریستینا مونتگومری، رئیس اعتماد آی‌بی‌ام حضور یافتند تا درباره نحوه تنظیم صنعت هوش مصنوعی توسط دولت ایالات متحده بحث کنند.

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI و یکی از بنیانگذاران Worldcoin، اخیراً به همراه کریستینا مونتگومری، رئیس اعتماد IBM و استاد دانشگاه نیویورک، گری مارکوس، در مقابل کنگره شهادت دادند.

جلسه کمیته فرعی قضایی سنا نشان دهنده اولین حضور رسمی آلتمن در مقابل کنگره بود و به سناتورها این فرصت را داد تا از مدیر عامل OpenAI در مورد دیدگاه های شرکتش در مورد مقررات سوال کنند.

این جلسه که توسط سناتور دیک دوربین، یک جلسه “تاریخی” نامیده شد، بر درک تهدیدات بالقوه ناشی از مدل های هوش مصنوعی پرکار مانند ChatGPT و نحوه برخورد قانونگذاران با مقررات تمرکز داشت.

اظهارات آلتمن، که از سوی اعضای کنگره و همکار خود گری مارکوس، صریح و واقعی به نظر می رسید، تعدادی از اعضای سنا را شگفت زده کرد.

او از ایجاد یک آژانس نظارتی فدرال با قدرت صدور و لغو مجوزهای توسعه حمایت کرد، اظهار داشت که معتقد است سازندگان باید زمانی که از کارشان برای آموزش یک سیستم هوش مصنوعی استفاده می شود، غرامت دریافت کنند و اذعان داشت که مصرف کنندگانی که با استفاده از محصولات هوش مصنوعی آسیب می بینند باید این کار را انجام دهند. . حق شکایت از توسعه دهنده را برای خود محفوظ می دارد.

آلتمن گفت OpenAI بیش از شش ماه را صرف ارزیابی GPT کرد و نامه اخیر “مکث هوش مصنوعی” را که خواستار توقف شش ماهه استقرار سیستم های قدرتمندتر از GPT-4، سیستم هوش مصنوعی که زیربنای ChatGPT است، را زیر سوال برد. مهم نیست -4 قبل از توزیع او گفت که این شرکت هیچ برنامه ای برای عرضه مدل دیگری در شش ماه آینده ندارد.

گری مارکوس، یکی از امضاکنندگان نامه مکث، اعتراف کرد که با روح نامه به جای محتوای آن موافق است، اما از کنگره خواست تا نظارت جهانی را در کنار مقررات فدرال در نظر بگیرد – احساسی که آلتمن با آن موافق بود.

در طول جلسه، سه سخنران میهمان در مورد اکثر نکات توافق داشتند. این شامل حمایت از حفاظت از حریم خصوصی، نظارت بیشتر دولت، ممیزی شخص ثالث و زمانی بود که دولت ایالات متحده باید (فورا) سعی کند صنعت را تنظیم کند.

با این حال، یکی از تنها منابع اختلاف نظر کریستینا مونتگومری از IBM بود، که موافق نبود یک آژانس فدرال جدید برای اجرای مقررات در صنعت هوش مصنوعی است.

اظهارات آنها حاکی از آن است که IBM از رویکرد مقررات جراحی استفاده می کند که از نهادهای نظارتی موجود برای تمرکز بر اجرای موارد استفاده خاص استفاده می کند.

در حالی که هر سه سخنران موافق بودند که هوش مصنوعی می تواند مضر باشد و نیاز به مداخلات امنیتی دارد، مارکوس به صراحت گفته است که او معتقد است در حال حاضر هیچ کس نمی داند یا نمی تواند پیش بینی کند که محصولات هوش مصنوعی موجود چقدر می توانند مضر باشند یا می توانند باشند. او از یک رویکرد محتاطانه که شامل شفافیت بیشتر است، حمایت کرد.

سخنرانان همچنین با اعضای کنگره موافقت کردند که ایالات متحده به یک قانون ملی حفظ حریم خصوصی شبیه به قانون اروپا نیاز دارد. با این حال، آلتمن مخالف بود که مصرف کنندگان باید بتوانند از گنجاندن داده های وب در دسترس عموم در مجموعه داده های آموزشی انصراف دهند.

آلتمن همچنین اعلام کرده است که OpenAI مخالف ارائه نسخه مبتنی بر آگهی از محصول GPT خود است. مدیر عامل به سادگی اظهار داشت که “هرگز نمی گوید”.

این در حالی است که قبلاً در این جلسه گفته شد که محصولات OpenAI از استانداردهای حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان پیروی می کنند زیرا این شرکت پروفایل های کاربر را برای ارائه تبلیغات سفارشی ایجاد نمی کند.

کوری بوکر، سناتور نیوجرسی، با اشاره به تجربه خود به عنوان فارغ التحصیل و قانونگذار استنفورد که با شرکت های DeFi و Web3 کار می کرد، موضوع بزرگتر حفظ حریم خصوصی را مطرح کرد. مارکوس در پاسخ به این سوال که پیامدهای تمرکز و انحصار برای صنعت چه خواهد بود، با یک هشدار جدی پاسخ داد که می‌توانیم در معرض خطر دادن کنترل بر ادراک عمومی به تعداد کمی از بازیگران – شرکت‌های بزرگ فناوری با پول کافی- باشیم. با مایکروسافت، گوگل و آمازون رقابت کنید.

پروژه Worldcoin که دارایی غیرمتمرکز ارز دیجیتال در بلاک چین اتریوم را با احراز هویت از طریق فناوری اسکن عنبیه ترکیب می‌کند، توضیح داد که OpenAI تنها یک پلتفرم را فراهم می‌کند و دموکراتیک کردن محصولات OpenAI زمانی اتفاق می‌افتد که توسعه‌دهندگان، شرکت‌ها و کاربران نهایی GPT را تطبیق دهند. API برای استفاده های “عالی”.

مرتبط با: مدیر عامل OpenAI در “مذاکرات پیشرفته” برای سرمایه 100 میلیون دلاری Worldcoin: گزارش
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *