ChatGPT OpenAI پس از برآورده شدن خواسته های شفافیت دوباره وارد ایتالیا می شود


لغو ممنوعیت در ایتالیا، ChatGPT را ملزم کرد تا شیوه‌های پردازش داده‌های خود را افشا کند و محدودیت‌های سنی را در کنار سایر الزامات قانونی اعمال کند.

چت ربات پرطرفدار هوش مصنوعی تعاملی (AI) ChatGPT پس از رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی که توسط آژانس حفاظت از داده‌های منطقه، Garante، مطرح شده بود، مجدداً مجوز فعالیت در ایتالیا را دریافت کرد.

در 31 مارس، ChatGPT OpenAI به طور موقت در ایتالیا ممنوع شد، زیرا یک ناظر مشکوک شد که چت بات هوش مصنوعی الزامات عمومی حفاظت از داده های اتحادیه اروپا (GDPR) را نقض می کند.

درست 29 روز پس از ممنوعیت، سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI در 29 آوریل اعلام کرد که ChatGPT “قابل استفاده مجدد در ایتالیا” است، بدون اینکه اقداماتی را که شرکت برای انطباق با درخواست‌های شفافیت تنظیم کننده ایتالیا انجام داده است، فاش کند.

لغو ممنوعیت، ChatGPT را ملزم می‌کرد تا شیوه‌های پردازش داده‌های خود را افشا کند و محدودیت‌های سنی را از جمله سایر الزامات قانونی اعمال کند. همانطور که توسط رگولاتور ایتالیایی تاکید شده است، این ممنوعیت موقت پاسخی به آخرین نقض اطلاعات CHaptGPT بود که در 20 مارس متحمل شد.

در حالی که ممنوعیت ناگهانی در ابتدا احتمال موجی از مقررات هوش مصنوعی را افزایش می دهد، تمایل ChatGPT برای پیروی سریع از مقامات محلی به عنوان یک حرکت کلی مثبت تلقی می شود و به طور گسترده توسط کاربران آن در سراسر جهان استقبال می شود.

مرتبط با: Bitget 10 میلیون دلار برای اکوسیستم Fetch.ai در میان رونق ChatGPT متعهد می شود

قانونگذاران اتحادیه اروپا در حال کار بر روی لایحه جدیدی هستند تا پیشرفت های هوش مصنوعی انفجاری را تحت کنترل داشته باشند.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، هدف این لایحه طبقه بندی ابزارهای هوش مصنوعی بر اساس سطوح ریسک درک شده بر اساس قابلیت هایشان است. سطوح ریسک از حداقل تا غیرقابل قبول متغیر است. بر اساس این لایحه، خودروهای پرخطر به طور کامل ممنوع نمی شوند، اما مشمول الزامات شفافیت شدیدتری خواهند بود.

در صورت امضای قانون، ابزارهای مولد هوش مصنوعی، از جمله ChatGPT و Midjourney، مشمول افشای استفاده از مطالب دارای حق چاپ در آموزش هوش مصنوعی خواهند بود.

مجله: چرا باید به انجمن بازی های بلاک چین بپیوندید؟ لذت ببرید، سود ببرید و بازی های بهتری بسازید
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید