فقط برای تجارت خارجی: بانک روسیه در مقابل سرمایه گذاری رایگان کریپتو ایستاده است

فقط برای تجارت خارجی: بانک روسیه در مقابل سرمایه گذاری رایگان کریپتو ایستاده است


دولت روسیه می خواهد بیت کوین را فقط برای سازمان های تجارت خارجی فعال کند، نه برای عموم مردم عادی روسیه.

الویرا نابیولینا، فرماندار روسیه گفت که بانک مرکزی روسیه آماده است تا اجازه استفاده از ارز دیجیتال در داخل کشور را در نظر بگیرد، اما این تنها بخشی از یک آزمایش قانونی است.

نابیولینا در کنفرانس مطبوعاتی بانک روسیه در 16 دسامبر گفت: «می‌توان تراکنش‌ها را از طریق یک مؤسسه مجاز در کشور به عنوان بخشی از یک رژیم قانونی آزمایشی در نظر گرفت، اما این امر مستلزم یک قانون مرتبط است.»

نابیولینا تاکید کرد که تنها ایراد بانک روسیه این است که ارزهای دیجیتال نمی توانند همیشه به عنوان وسیله پرداخت استفاده شوند. وی افزود که بانک مرکزی همچنین نگران حمایت از سرمایه گذاران است، زیرا بازار کریپتو بسیار بی ثبات است.

به گفته الکسی زابوتکین، معاون بانک روسیه، اگرچه روسیه به طور رسمی افراد خود را از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال منع نمی کند، بانک روسیه معتقد است که پذیرش انبوه رمزارز ناگزیر به استفاده از آن به عنوان یک روش پرداخت می شود. او بیان کرد:

«اگر به ارز دیجیتال اجازه دهید آزادانه در داخل کشور به عنوان یک وسیله سرمایه‌گذاری در گردش باشد، به ناچار با گسترش مالکیت آن به‌عنوان وسیله‌ای برای پرداخت استفاده می‌شود. جلوگیری از این امر ممکن نخواهد بود.»

زابوتکین تاکید کرد که در صورت تصویب، رژیم آزمایشی روسیه برای استفاده از ارزهای دیجیتال در داخل روسیه استفاده خواهد شد، اما “فقط برای حمایت از تجارت خارجی”.

آخرین اخبار روشن می کند که چرا بانک مرکزی روسیه اینقدر منفی به پذیرش رمزارز به عنوان یک وسیله سرمایه گذاری در این کشور نگاه می کند.

قانون اصلی رمزارز روسیه “در مورد دارایی های مالی دیجیتال” استفاده از ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین (BTC) را برای پرداخت در سال 2020 به طور رسمی ممنوع کرد. این قانون روس‌ها را از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال منع نمی‌کرد، اما صرافی‌های رمزنگاری محلی بدون نظارت باقی ماندند.

مربوط: بانک روسیه می خواهد استخراج کنندگان را از فروش رمزنگاری به روس ها منع کند

در حالی که به مردم روسیه اجازه نمی دهد از ابزارهای مالی غیرمتمرکز مانند بیت کوین به صورت محلی استفاده کنند، دولت روسیه نمی خواهد مزایای تمرکززدایی را در مقیاس جهانی از دست بدهد. در اواخر نوامبر، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از انحصار در سیستم های پرداخت مالی جهانی انتقاد کرد و خواستار یک شبکه تسویه حساب مستقل و مبتنی بر بلاک چین شد.


نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉