مدیر عامل بایننس: در حال حاضر تنها 1 درصد از مردم می توانند حق حضانت ارزهای دیجیتال را حذف کنند.


نظرات Changpeng Zhao در حالی مطرح شد که میلیاردها دلار استیبل کوین همچنان در صرافی Binance جریان داشت.

Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل بایننس، به جامعه رمزارزها در مورد پنهان کردن خود هشدار داد و پیشنهاد کرد که 99٪ از افرادی که تصمیم می‌گیرند رمزارز خود را خودشان مخفی کنند، احتمالاً رمزنگاری خود را به نوعی از دست خواهند داد.

CZ سال ها حامی حضانت شخصی بوده است و از آن به عنوان “حق اساسی بشر” یاد می کند، اما همیشه کاربران را به “انجام درست آن” تشویق می کند. او در فوریه 2020 یک «نکات CZ» درباره ذخیره‌سازی رمزارزهای خود منتشر کرد.

در حین پایان در 14 دسامبر در فضای مجازی توییتر که توسط بایننس اداره می‌شود، مدیر عامل بایننس همچنان از کسانی که از کیف‌پول‌های خود محافظ استفاده می‌کنند احتیاط می‌کند – اغلب با این استدلال که کلیدهای امنیتی به‌طور امن ذخیره، پشتیبان‌گیری یا به درستی رمزگذاری نشده‌اند، اظهار نظر می‌کند:

برای اکثر مردم، وقتی ۹۹ درصد از مردم امروز می‌خواهند رمزنگاری را خودشان نگه دارند، در نهایت آن را از دست خواهند داد.»

CZ تکرار کرد که نگه داشتن رمزارز در کیف پول شخصی خود “بدون خطر نیست” و نشان می دهد که “افراد بیشتری با نگه داشتن کیف پول خود پول خود را از دست می دهند – وقتی آنها به تنهایی آن را نگه می دارند نسبت به یک صرافی متمرکز، ارزهای دیجیتال بیشتر است.”

«بیشتر مردم نمی توانند از کلیدهای امنیتی خود نسخه پشتیبان تهیه کنند. آنها دستگاه را از دست خواهند داد […] آنها رمزگذاری مناسبی برای پشتیبان گیری خود نخواهند داشت. آنها آن را روی کاغذ می نویسند، دیگری آن را می بیند و آن پول را می دزدد.»

مدیر اجرایی بایننس همچنین خاطرنشان کرد که حتی در مواردی که وجوه خودسرپرستی به درستی مدیریت می شود، “اگر شخصی بمیرد، راهی برای دادن آن به نزدیکانش وجود ندارد”، اما متولیانی مانند بایننس می توانند از “رویه عملیات استاندارد” پیروی کنند. برای حل این مشکل.»

مدیر Binance به این نتیجه رسید که «راه‌حل‌های مختلف دارای پروفایل‌های ریسک متفاوتی هستند» و این بر عهده کاربر است که تصمیم بگیرد چه چیزی برای آنها بهترین است.

علیرغم اینکه “متمرکز” در اکثر عملیات بایننس است، CZ تکرار کرد که این شرکت در انتخاب راه حل های نگهداری و ذخیره سازی خود “خنثی” باقی مانده است، و مدیرعامل گفت که با خوشحالی آن را در گفتگوی فضایی توییتر قبلی در نوامبر تعطیل خواهد کرد. اگر کاربران به گزینه های غیرمتمرکز روی بیاورند، صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال.

«اگر ما بتوانیم راهی پیدا کنیم که به مردم اجازه دهیم به راحتی و ایمن دارایی‌های خود را در اختیارشان بگذارند، کاری که 99 درصد از جمعیت عمومی می‌توانند انجام دهند، هیچ مبادلات متمرکزی وجود نخواهد داشت یا احتمالاً حتی نیازی به وجود نخواهد داشت. عالی است،” CZ گفت.

مربوط: اعضای انجمن کریپتو درباره عملیات بانکی روی بایننس بحث می کنند

جدیدترین دامنه‌های توییتر بایننس در بحبوحه دوره‌ای پرتلاطم برای صرافی عرضه می‌شوند که به دلیل ترازنامه و شکایت‌های احتمالی با عقب‌نشینی قابل توجهی روبرو شده است.

گزارش 11 دسامبر از وال استریت ژورنال نشان داد که چندین پرچم قرمز در ممیزی بایننس برای اثبات ذخیره وجود دارد، در حالی که گزارش رویترز در 13 دسامبر نشان داد که وزارت دادگستری ایالات متحده به پایان تحقیقات سه ساله بایننس نزدیک شده است. ممکن است با اتهامات جنایی همراه باشد.

در چند روز گذشته شاهد حجم بالایی از خروجی استیبل کوین از پلتفرم معاملاتی، از جمله خروج 2.2 میلیارد دلاری بایننس USD (BUSD)، تتر (USDT) و USD Coin (USDC) در دوره 24 ساعته از 13 دسامبر بوده است. -14، با توجه به داده های پلتفرم هوشمند بلاک چین Glassnode.

خروجی 24 ساعته BUSD، USDT و USDC در بایننس از 13 تا 14 دسامبر. منبع: Glassnode.

جالب اینجاست که Bitfinex’ed منتقد قدیمی Tether در 14 دسامبر یک اسکرین شات را برای 98000 دنبال کننده توییتر خود به اشتراک گذاشت که بایننس به مشتریان خود 50% APR در USDT سهام ارائه می دهد و ادعا می کند که صرافی ممکن است بخواهد از ادعای ادعایی خود پشتیبانی کند. کاهش ذخایر استیبل کوین

CZ در جدیدترین بحث فضایی توییتر خود، تضعیف احساسات بازار – به ویژه با اشاره به راه حل های نگهداری – را به کاهش فاجعه بار FTX نسبت داد.
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید