یک کیف پول ارز دیجیتال 114 ممکوین خطرناک را در دو ماه منتشر کرد


به گفته ZachXBT، یک کلاهبردار به طور خاص تنها در 45 روز گذشته حدود 114 پروژه را راه اندازی کرده است.

به گفته کارآگاهان رمزنگاری، کلاهبرداران رمزارز در دو ماه گذشته راه اندازی ممکوین های جعلی را تسریع کرده اند.

طبق تحقیقاتی که توسط کارآگاه بلاک چین ZachXBT انجام شده است، ظاهراً یک آدرس به طور خاص «۱۱۴ کلاهبرداری memecoin» را تنها در ۴۵ روز گذشته آغاز کرده است.

در یک موضوع توییتر به تاریخ 26 آوریل، ZachXBT حرکات آدرس کیف پول خود را دنبال کرد: 0x739c58807B99Cb274f6FD96B10194202b8EEfB47با اشاره به اینکه “وجوه سرقت شده از کلاهبرداری هر بار به همان آدرس سپرده ارسال می شود”.

ZachXBT در پاسخ به یک نظر افزود: “من گمان می‌کنم تعداد بیشتری نیز وجود داشته باشد. اینها فقط آنهایی هستند که به آن آدرس سپرده ارسال می‌شوند.”

کارآگاه مستقل بلاک چین قادر به محاسبه رقم مالی مبنی بر اینکه فعالیت های کلاهبرداری ادعا شده چقدر بوده است، نبود، زیرا کلاهبردار ادعا شده از چندین کیف پول برای تقسیم وجوه استفاده کرده است.

Memecoin ها ارزهای رمزنگاری شده ای هستند که از جوک ها یا میم های اینترنتی محبوب الهام گرفته و بر اساس آن ساخته شده اند، اگرچه معمولاً هیچ کاربرد جدی یا مورد استفاده در آینده را ارائه نمی دهند.

با این حال، @lucrafund همچنین تحقیقاتی انجام داد و یک اسکرین شات را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد «متفکر جنایتکار» مقداری از وجوه دزدیده شده را به آدرس Coinbase ارسال کرده است و اساساً یک شناسه شخصی مهم به آن می‌دهد.

وقتی از او پرسیده شد که چرا ZachXBT فکر می‌کند این رویداد هنوز توسط Coinbase پرچم‌گذاری نشده است، کارآگاه ناشناس گفت که تشخیص آن دشوار است زیرا وجوه اغلب در “مقدارهای کوچکتر در یک زمان” ارسال می‌شوند.

در 27 آوریل، کاربر توییتر @CoinGurruu موضوع مشابهی را منتشر کرد که در آن آدرس کیف پول سرکش 0xCc16D5E53C1890B2802d5441d23639CAc6cd646F را برجسته می کرد، که ظاهراً “تقریباً 2 تا 5 قالیچه memecoin را برای 2 سال در روز راه اندازی می کرد”.

«این توسعه دهندگان یک شلوغی باورنکردنی دارند. حتما آنها را در Etherscan تگ کنید تا جیب آنها را با پول خود پر نکنید. دیوانگی مطلق،» آنها نوشتند.

در یک مورد جدید جدید این هفته، ZachXBT ظاهراً نیز در فضای باز یک کلاهبردار دیگر ظاهراً از طریق آدرس کیف پولی که روی پشت خود خالکوبی کرده بودند.

مرتبط با: قدرت هوش مصنوعی در ممکوین ها: انقلابی جدید در کریپتو

کاربر توییتر @NazareAmarga یا Gabriel Marques ظاهراً یک memecoin خائنانه با هدف فریب صاحبان پروژه قانونی Nakamigos NFT راه اندازی کرده است.

به گفته ZachXBT، آدرس کیف پول خالکوبی شده روی Marques، که در یک پست رسانه اجتماعی آنلاین قابل مشاهده است، به شدت در این کلاهبرداری دخیل بوده است که گفته می شود حدود 110000 دلار اتر (ETH) به ارمغان آورده است.

مجله: تالار شعله توییتر کریپتو، گابریل هاینز: پست های مزخرف بدون پیراهن و شکار SBF در خیابان های میم
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید