درباره تعطیلی Bittrex و اقدامات SEC در ایالات متحده – مدیر عامل Bittrex Global در Consensus 2023


الیور لینچ پیشنهاد کرد که حوزه‌های قضایی با چارچوب‌های مشخص برای ارزهای دیجیتال و سیاست‌گذارانی که مایل و شایستگی استفاده از آن‌ها را دارند، ترکیبی بالقوه برنده برای استارت‌آپ‌ها هستند.

اولیور لینچ، مدیر عامل صرافی ارزهای دیجیتال Bittrex Global، به مخالفت با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) پرداخت و ادعا کرد که این شرکت هرگز فرصت روشنی برای بحث درباره اقدامات احتمالی تحریم‌ها نداشته است.

لینچ در گفت‌وگو با Cointelegraph در کنفرانس Consensus 2023 در آستین، تگزاس در تاریخ 28 آوریل، گفت که قبل از صدور بیانیه ولز به همتای آمریکایی شرکت در ماه مارس، ارتباط بین Bittrex Global و SEC “مطلقاً صفر” بود. در ماه آوریل، SEC Bittrex را متهم کرد که به عنوان یک صرافی ثبت نشده، کارگزار و آژانس تسویه حساب فعالیت می کند و Bittrex Global را در ارتباط با عملیات یک دفتر سفارش مشترک با Bittrex متهم کرد.

مدیر عامل شرکت Bittrex Global بسیاری از شکایاتی را که شرکت‌های ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده در رابطه با موضع خود در قبال تحریم‌ها به کمیسیون SEC ارسال کرده‌اند، تکرار کرد و به این معناست که رویکرد “بیا و با ما صحبت کن” که اغلب توسط رئیس، گری جنسلر حمایت می‌شود، مانعی ندارد. . پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین بیس، که در ماه مارس اخطاریه مشابه ولز را از SEC دریافت کرد، گفت که این شرکت “بیش از 30 مکالمه در طول 9 ماه” با تنظیم کننده مالی داشته است، اما تا حد زیادی هیچ بازخوردی دریافت نکرده است.

لینچ در SEC گفت: «ما هرگز از آنها چیزی نشنیده‌ایم، آنها با ما صحبت نکرده‌اند، هیچ اطلاعاتی از ما نخواسته‌اند، آنها به هیچ وجه با Bittrex Global تعاملی نداشته‌اند. «این عدم قطعیت فراگیر. شما نمی‌دانید که چه اتفاقی می‌افتد یا از کجا می‌آید یا چرا یا چگونه در ایالات متحده اتفاق می‌افتد.»

در ماه مارس، Bittrex اعلام کرد که قصد دارد فعالیت های ایالات متحده را تا 30 آوریل متوقف کند، به ویژه با استناد به محیط نظارتی و اقتصادی چالش برانگیز در ایالات متحده. در آن زمان، صرافی اعلام کرد که الزامات نظارتی برای شرکت‌های رمزنگاری ایالات متحده «اغلب مبهم بوده و بدون بحث یا ورودی مناسب اجرا می‌شوند». مشخص نیست که آیا شرکت قبل از اطلاع رسانی Well به این تصمیم رسیده است یا خیر.

مرتبط با: Protocol Labs، Chainalysis و Bittrex فصل تعلیق کریپتو را اضافه می کنند

در حالی که Bittrex در ایالات متحده فعالیت دارد، این شرکت جهانی در لیختن اشتاین و برمودا تحت نظارت است، که Linch ادعا می کند برخی از “موفق ترین رژیم های نظارتی جهان” را دارد. Coinbase در ماه آوریل گزارش داد که مجوز فعالیت در برمودا را به عنوان بخشی از برنامه های مبادله مشتقات خود دریافت کرده است.

مدیرعامل Bittrex Global «ترکیبی از مقررات و تنظیم‌کننده‌ها» را به عنوان یک دستورالعمل برنده بالقوه برای شرکت‌های رمزنگاری که به دنبال شروع در این فضا هستند – هم چارچوب ایجاد شده برای دارایی‌های دیجیتال و هم سیاست‌گذارانی که می‌خواهند و می‌توانند از آن استفاده کنند، پیشنهاد کرده است. لینچ گفت که می‌تواند برخی از جنبه‌های بازار دارایی رمزنگاری اتحادیه اروپا یا MiCA را با الگوبرداری از مقررات لیختن اشتاین و برمودا ببیند.

با این حال، در ایالات متحده، بسیاری از شرکت‌ها همچنان به عدم شفافیت مقرراتی در تصمیم‌گیری برای انتقال یا عدم انتقال عملیات خود به خارج از کشور اشاره می‌کنند. قانون‌گذاران اخیراً از جنسلر، رئیس SEC در مورد دارایی‌های دیجیتالی در جریان جلسات کمیته نظارت بر تنظیم‌کننده مالی سؤال کردند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید