در حال حرکت: هکر FTX نزدیک به 200 میلیون دلار ETH را در 12 کیف پول تقسیم کرد


در همین حال، کاربران اتریوم در حال ارسال پیام‌های رمزگذاری‌شده برای هکر FTX هستند و درخواست سهمی از این صندوق را دارند.

هکر پشت سر سرقت بیش از 447 میلیون دلار ارز دیجیتال از صرافی کریپتو FTX، یک بار دیگر در حالی که وجوه به دست آمده غیرقانونی خود را جابجا می کند، دیده شده است.

براساس داده‌های Etherscan، بین ساعت 16:11 و 16:17 UTC در 21 نوامبر، مهاجم در مجموع 180000 اتر (ETH) را در 12 کیف پول جدید ایجاد کرده است که هر کدام 15000 ETH دریافت کرده‌اند. مجموع مبلغ حمل شده به قیمت جاری بالغ بر 199.3 میلیون دلار بوده است.

تراکنش های اخیر از کیف پول با برچسب “FTX Accounts Drainer” — منبع: Etherscan

در زمان انتشار، ETH از هیچ یک از ۱۲ کیف پول منتقل نشد.

برخی از جامعه رمزنگاری پیشنهاد می کنند که مهاجم قصد دارد یک تراکنش معروف به “زنجیره لایه برداری” را به مقادیر کوچکتر و کوچکتر تقسیم کند تا محققان را گیج کند، یا در مقطعی از یک سرویس درهم برای مخفی کردن آن استفاده کند. سکه ها مال آنهاست

در همین حال، به نظر می رسد برخی از کاربران اتریوم پیام های کدگذاری شده ای را برای هکر ارسال می کنند تا سهمی از غارت دریافت کنند.

کاربری دامنه سرویس نام اتریوم (ENS) را به عنوان «ftx-rekt200k-pls-help.eth» ثبت کرد تا بیان کند که پول خود را از سقوط FTX از دست داده و درخواست بازپرداخت از هکر کرده است.

برای جلب توجه، آنها 21 تراکنش 0.000001 اتر را به آدرس هکر ارسال کردند.

کاربر دیگری حتی خلاق تر بود. آنها دامنه ENS “Pleasecheckutf8data.eth” را ثبت کردند و 12 تراکنش 0.0001 ETH یا کمتر را به آدرس کیف پول هکر ارسال کردند.

یک پیام رمزگذاری شده از تخلیه کننده حساب های FTX که درخواست سهمی از وجوه می کند. منبع: Etherscan

در داخل هر تراکنش یک پیام رمزگذاری شده با UTF8 وجود داشت که روی آن نوشته شده بود: «لطفاً 100 هزار ~ برای من بفرستید، صورتحساب‌های پزشکی باید پرداخت کنم و دسامبر امسال از ایالات متحده آمریکا بازدید خواهم کرد». من نمی توانم درست راه بروم و مشکلات عضلانی تهاجمی دارم. لطفا کمک کنید! من بیشتر پولم را در FTX از دست دادم.”

این پیام همچنین حاوی پیوندی به یک پست Imgur بود که کاربر ادعا می‌کرد مدرکی برای قرار ملاقات پزشکی آنها بود.

مربوط: هکر FTX 50000 ETH را از بین برد و همچنان در بین 40 دارنده اتر برتر است.

این هک در 11 نوامبر رخ داد، روزی که FTX برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 ثبت نام کرد.

در 20 نوامبر، مهاجم 50000 ETH را به یک کیف پول جداگانه منتقل کرد و سپس آن را با استفاده از دو پل مجزا renBTC به بیت کوین تبدیل کرد.

از امروز، هکر چهلمین دارنده بزرگ ETH است.


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید