OKX 60 میلیون دلار USDT، توکن MASK به Alameda Research ارسال می کند


انتقال وجه می تواند بخشی از تلاش شکست خورده صرافی رمزنگاری FTX برای بازپرداخت طلبکاران خود باشد.

بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیل ارزهای دیجیتال Arkham Intelligence، در 9 می، صرافی ارز دیجیتال OKX، دارایی‌های دیجیتالی به ارزش 60 میلیون دلار را به کیف پول‌های وابسته به صندوق سرمایه گذاری ورشکسته Alameda Research ارسال کرد.

اسکرین شات انتقال از OKX به کیف پول های Alameda Research را نشان می دهد. منبع: Arkham Intelligence.

وجوه بین 16 تراکنش جداگانه توزیع شد و شامل تقریباً 337.9 میلیون توکن شبکه ماسک (MASK) (به ارزش 1.3 میلیون دلار) و تتر (USDT) به ارزش 57.77 میلیون دلار بود.

طبق اطلاعات Arkham Intelligence، Alameda Research در حال حاضر بیش از 284 میلیون دلار دارایی در کیف پول های کریپتو دارد. بزرگترین دارایی های آن USDT، BitDAO (BIT)، اتر (ETH) و Stargate Finance (STG) هستند.

این وجوه می‌تواند بخشی از تلاش شرکت خواهر Alameda، FTX، برای بازپرداخت هزینه‌های مشتریانش باشد. در 30 مارس، OKX اعلام کرد که قصد دارد حدود 157 میلیون دلاری را که از طرف FTX و Alameda در اختیار دارد، بازگرداند. صرافی کریپتو گفت که در ماه نوامبر وجوه خود را برای محافظت از آنها مسدود کرده است. بر اساس همین اطلاعیه، FTX در 30 مارس دادخواستی را برای وادار کردن OKX به آزادسازی وجوه برای بازپرداخت طلبکاران ارائه کرد و OKX از این امر ” استقبال کرد”.

پس از اعلام ورشکستگی و تحت مدیریت جدید، FTX و Alameda به شدت در حال تلاش برای بازیابی وجوه از شرکت‌هایی هستند که قبلاً ارزهای دیجیتال به آنها ارسال کرده‌اند. در 23 مارس، FTX با صندوق تامینی Modulo Capital به توافق رسید و به آن اجازه داد 460 میلیون دلاری را که قبلاً در صندوق سرمایه‌گذاری کرده بود، پس بگیرد. در 4 ماه مه، FTX شکایتی را برای بازیابی 4 میلیارد دلاری که گفته می شد به شرکت وام رمزنگاری ورشکسته Genesis Global وام داده بود، تنظیم کرد.

حدود 130 شرکت زیر چتر آن، از جمله FTX Group و Alameda Research، در ماه نوامبر پس از اینکه صرافی ارز دیجیتال دچار بحران نقدینگی شد، اعلام ورشکستگی کردند. کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research، به اتهام همکاری با مدیر عامل سابق FTX Sam Bankman-Fried برای سوء استفاده از وجوه مشتریان FTX به کلاهبرداری متهم شده است. او در 22 دسامبر به اتهاماتش اعتراف کرد. با این حال، Bankman-Fried اعتراف به بی گناهی کرد و سعی کرد برخی از اتهامات علیه او را کنار بگذارد.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید