OKX 7.5 میلیارد دلار دارایی نقدی را در گزارش اثبات ذخیره افشا می کند

OKX 7.5 میلیارد دلار دارایی نقدی را در گزارش اثبات ذخیره افشا می کند


طبق گفته شرکت تحلیلی بلاک چین CryptoQuant، OKX دارای بزرگترین ذخیره دارایی های پاک در میان صرافی های بزرگ است.

صرافی کریپتو OKX اعلام کرده است که ۷.۵ میلیارد دلار ذخایر بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و تتر (USDT) به عنوان بخشی از گزارش ماهانه اثبات ذخیره (PoR) خود دارد. بر اساس داده های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین CryptoQuant، OKX ادعا می کند که “بزرگترین ذخایر دارایی پاک را در بین هر صرافی بزرگ” دارد.

OKX ادعا می کند که ذخایر 1:1 نگهداری می کند، به این معنی که دارایی های زنجیره ای شرکت 100٪ با مانده های مشتری مطابقت دارد. این گزارش نرخ ذخیره فعلی 105% برای BTC، 105% برای ETH و 101% برای USDT را نشان می دهد.

اصطلاح «پاک» در اثبات ذخیره برای توصیف دارایی‌های رمزنگاری یک صرافی استفاده می‌شود که حاوی توکن‌های پلتفرم نیستند و فقط شامل دارایی‌های رمزنگاری با سرمایه بازار بالا مانند BTC، ETH و USDT هستند.

CryptoQuant PoR های صنعت را ردیابی می کند. ذخیره پاک توسط شرکت به صورت زیر تعریف می شود:

ذخیره پاک کل ذخیره هر صرافی است، به استثنای توکن بومی صرافی. اگر یک توکن خود صادر شده درصد قابل توجهی از کل مقدار ذخیره خود را داشته باشد، ممکن است خطر نقدینگی مبادله وجود داشته باشد. بنابراین، ما ذخیره پاک را برای تجسم شفاف نقدینگی هر بورس اجرا کرده ایم.

مطالب مرتبط: اثبات ذخیره موثرتر می شود، اما همه چالش های آن فنی نیستند

شرکت تحلیلی به این نتیجه رسید که دارایی های OKX 100٪ تمیز است. گزارش PoR موجود در وب‌سایت OKX شامل داده‌های نسبت ذخیره تاریخی و بدهی‌ها است. به گفته این شرکت، درخت Merkle بیش از 23000 آدرس را به عنوان بخشی از برنامه PoR خود منتشر کرده است و “به استفاده از این آدرس ها ادامه خواهد داد تا به عموم اجازه دهد تا جریان دارایی های خود را مشاهده کنند.”

بسیاری از افراد در این صنعت از زمان سقوط FTX در نوامبر 2022، درخواست افشای نقدینگی دقیق‌تری از طریق استفاده از گزارش‌های اثبات ذخیره دارند. از آن زمان، بسیاری از صرافی‌های رمزنگاری گزارش‌های شخص ثالث از جمله Binance، KuCoin، Crypto.com را منتشر کرده‌اند. و Bitfinex.

دو شرکت حسابداری، Mazars و Armanino، خدمات ارزهای دیجیتال را در ماه دسامبر از سبد سهام خود حذف کردند و صرافی‌ها را در یک زمان حیاتی خارج از محدوده حسابرسی قرار دادند. آرمانینو شرکت حسابرسی FTX بود و به دلیل ناکامی در شناسایی مشکلات شرکتی که اکنون ورشکسته شده است، از سوی مشتریان غیر ارزهای دیجیتال تحت فشار قرار گرفته است.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉