OKX و ByBit بانک های تحریم شده روسیه را از لیست پرداخت حذف می کنند


Tinkoff Bank و Sberbank دیگر در لیست تراکنش های P2P در ByBit و OKX قرار ندارند.

حداقل دو صرافی بزرگ رمزنگاری به دنبال حذف بایننس بانک های روسی تحت تحریم های مالی بین المللی از گزینه های پرداخت آنها بوده اند. Tinkoff Bank و Sberbank دیگر در لیست تراکنش های P2P در ByBit و OKX قرار ندارند.

به گفته رسانه های روسی، کاربران محلی دیگر نمی توانند پول فیات را در ازای ارزهای دیجیتال از حساب های Tinkoff یا Sberbank خود در پلتفرم های OKX و ByBit P2P دریافت کنند. هیچ اظهارنظر رسمی از سوی نمایندگان هر دو شرکت در کانال های رسمی اعلام نشد.

با این حال، در زمان انتشار، OKX همچنان به کاربران اجازه می‌دهد تا پول فیات را از حساب‌های شعبه بانک Raiffeisen در روسیه و بانک استاندارد روسیه دریافت کنند. هیچ یک از مؤسسات مالی در لیست نهادهای تحریم شده ایجاد شده توسط خزانه داری ایالات متحده قرار ندارند.

موج جدید علاقه به حضور بانک‌های تحریم‌شده روسیه در گزینه‌های پرداخت صرافی‌های کریپتو، هفته گذشته افزایش یافت، زمانی که وال استریت ژورنال گزارش داد که بایننس Tinkoff و Sberbank را به عنوان روش‌های انتقال خود فهرست کرده است. در 24 آگوست، برندهای رسمی Tinkoff و Sberbank از پلتفرم Binance P2P حذف شدند، اما همچنان گزینه‌های “زرد” و “سبز” رنگ‌های برند وجود داشت. یک روز بعد، WSJ به نقل از یک سخنگوی Binance گزارش داد که بانک های تحریم شده به طور کامل از لیست حذف شده اند.

مرتبط با: وکیل می گوید رومن استورم توسعه دهنده تورنادو کش به قید وثیقه آزاد شده است

اگرچه آنها باید حذف شوند، کوین تلگراف کشف کرد که کاربران بایننس P2P به اجرای تبلیغات فروش با استفاده از “بانک سبز” به عنوان گزینه پرداخت ترجیحی خود ادامه می دهند. این کاربران ممکن است روش‌های پرداخت دیگری مانند بانک استاندارد روسیه یا بانک آک بارس را ذکر کنند، اما در «شرایط آگهی‌دهنده» تصریح می‌کنند که فقط از طریق «بانک سبز» نقل و انتقالات را می‌پذیرند.

طبق گزارش رسانه‌ها، همین امر در مورد OKX و ByBit نیز صدق می‌کند، جایی که معامله‌گران همچنان گزینه مبادله از طریق بانک‌های تحریم‌شده در ارتباطات خصوصی را ارائه می‌دهند.

مجله: آیا باید پرداخت باج افزار را ممنوع کنیم؟ ایده ای جذاب اما خطرناک


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید