OFAC معامله گران فرابورس را که برای گروه Lazarus کره شمالی به ارز دیجیتال تبدیل کرده بودند، تحریم کرد.


مجری قانون ایالات متحده سه نفر را شناسایی کرد که ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده و پول های فیات را به نفع کره شمالی معامله می کردند.

وزارت خزانه داری ایالات متحده معامله گران ارزهای دیجیتال خارج از بورس (OTC) را شناسایی کرده است که به گروه لازاروس کره شمالی در تبدیل ارزهای رمزنگاری شده به سرقت رفته به ارزهای فیات کمک کرده اند. معامله گران کریپتو در چین و هنگ کنگ توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری (OFAC) تحریم شده اند. علاوه بر این، یک بانکدار مستقر در چین به دلیل هماهنگی بخشی از جریان نقدی غیرقانونی جریمه شد.

Wu Huihui به دلیل «حمایت مالی از گروه Lazarus»، گروه هکر کره شمالی که به دلیل برخی از بزرگترین آسیب‌پذیری‌ها در فضای کریپتو شناخته می‌شود، توسط OFAC تأیید شده است. بر اساس بیانیه ای که وزارت خزانه داری در 24 آوریل منتشر کرد، وو مستقر در چین، میلیون ها دلار ارز دیجیتال را برای “بازیگران سایبری” کره شمالی در چندین تراکنش در سال 2021 تبدیل کرد.

دولت چین تراکنش‌ها با ارزهای دیجیتال را به شدت محدود می‌کند، اما تراکنش‌های OTC همچنان امکان‌پذیر است. وزارت خزانه داری در بیانیه ای اعلام کرد:

«اغلب، KDHC [Democratic People’s Republic of Korea] بازیگران استفاده می کنند […] شبکه‌های معامله‌گران فرابورس، از جمله معامله‌گران فرابورس مستقر در جمهوری خلق چین (PRC)، برای جلوگیری از شناسایی توسط موسسات مالی یا مقامات، از طرف آن‌ها معاملات انجام دهند.”

چنگ هونگ من، شهروند بریتانیایی مقیم هنگ کنگ، به دلیل حمایت مالی از وو مجازات شد. گفته می شود که او با استفاده از شرکت های پوسته برای جلوگیری از شناسایی به وو کمک کرد تا به سیستم مالی ایالات متحده دسترسی پیدا کند.

گزارش سازمان ملل: کره شمالی در سال 2022 بیش از هر سال دیگری ارزهای دیجیتال را سرقت کرد

سیم هیون سوپ، یک کره شمالی ساکن چین، معاون نماینده شرکت بانکداری کره کوانگسون است. او به دلیل هماهنگی نقل و انتقالات مالی از بازرگانان، از جمله وو و چنگ، که در نهایت منجر به حمایت کره شمالی از سلاح های کشتار جمعی شد، تحریم شد. برنامه های موشکی بالستیک

وزارت دادگستری همچنین اعلام کرد که دو کیفرخواست علیه سیم فاش کرده است که سیم را متهم کرده است که از وجوه سرقت شده برای خرید کالا برای بازرگانان فرابورس و کارکنان فناوری اطلاعات کره شمالی و کره شمالی برای ایجاد درآمد از طریق اشتغال غیرقانونی در ایالات متحده استفاده می کند. کیفرخواست فدرال برای وو، چنگ و سیم در 18 آوریل بازگردانده شد. وزارت خزانه داری خاطرنشان کرد که اداره تحقیقات فدرال و دولت کره جنوبی در تحقیقات شرکت داشتند.

محصولات تنباکو و دستگاه های ارتباطی نیز جزو کالاهایی هستند که کره شمالی با پول فیات از آسیب پذیری های کریپتو به دست آورده است. گروه لازاروس با هک پل هارمونی، هک پل رونین و سایر اکسپلویت های بزرگ مرتبط بوده است.

مجله: هواوی NFT، هکاتون تویوتا، کره شمالی و بلاک چین: آسیا اکسپرس
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید