NY AG برای شرکت های رمزنگاری هشدار صادر می کند


لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک هشدار داد صنعت کریپتوکارنسی به دنبال شرکت هایی خواهد رفت که از اجرای قوانین مشابه با سایرین خودداری می کنند.

در اوایل این هفته، جیمز قراردادی ۲ میلیارد دلاری با وام دهنده ارزهای دیجیتال جنسیس را اعلام کرد. او عدم نظارت را که منجر به متحمل شدن خسارات هنگفت قربانیان شده است، محکوم کرد.

Gemini، Genesis و Digital Currency Group در اکتبر 2023 توسط NYAG به دلیل برنامه سرمایه‌گذاری جنجالی Gemini Earn در ارزهای دیجیتال شکایت کردند. ادعای زیان کلاهبرداری بری سیلورت علیه این غول رمزنگاری در یک شکایت اصلاح شده در ماه فوریه سه برابر شد.

به عنوان بخشی از این توافق، جنسیس از فعالیت در نیویورک منع شد.

جیمز در سال 2018 با از بین بردن تفاوت‌های جنسیتی و نژادی به عنوان دادستان کل ایالت انتخاب شد.

جیمز از زمان انتخاب تاریخی خود بر شرکت های مختلف ارزهای دیجیتال فشار آورده است.

در آوریل 2019، مقام ارشد مجری قانون نیویورک نبرد حقوقی طولانی مدتی را با ناشر استیبل کوین تتر و صرافی ارزهای دیجیتال Bitfinex آغاز کرد. در فوریه 2021، او سرانجام با جیمز برای جریمه 18.5 میلیون دلاری به توافق رسید.

از آن زمان، NYAG همچنین علیه شرکت‌های ارز دیجیتال مانند Coinseed اقدام کرده است.

در دسامبر 2023، صرافی ارزهای دیجیتال KuCoin موافقت کرد که در مجموع 22 میلیون دلار بپردازد.

رونق لابی کریپتو

با افزایش نظارت نظارتی، شرکت‌های ارزهای دیجیتال نیز تلاش‌های لابی خود را تشدید کرده‌اند. بر اساس یک مطالعه اخیر، شرکت‌های ارزهای دیجیتال در چهار سال گذشته ۱۴۹ میلیون دلار برای انتخاب متحدان بالقوه در کنگره هزینه کرده‌اند. گزارش از واشنگتن پست


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید