تقاضای هوش مصنوعی انویدیا را برای مدت کوتاهی وارد یک کلوپ 1 تریلیون دلاری کرد


با افزایش تقاضا برای فناوری هوش مصنوعی، قیمت سهام انویدیا از اکتبر سال گذشته بیش از سه برابر شده است.

انویدیا، سازنده تراشه های کامپیوتری، با افزایش تقاضای بازار برای فناوری هوش مصنوعی (AI) برای مدت کوتاهی به باشگاه شرکت های خصوصی با ارزش بازار 1 تریلیون دلاری پیوست.

به گفته Google Finance، این سازنده تراشه های کامپیوتری و کارت گرافیک، که سهام آن از بالاترین قیمت روزانه 418 دلار فراتر رفت، در ساعات معاملات صبحگاهی ایالات متحده در 30 می به نقطه عطفی رسید.

سهام انویدیا با کمی بیش از 401 دلار به پایان رسید و ارزش بازار این شرکت در حال حاضر 992 میلیون دلار است.

قیمت سهام انویدیا در سال گذشته منبع: نمای تجاری.

تنها چهار شرکت در ایالات متحده بیش از یک تریلیون دلار ارزش دارند: اپل، مایکروسافت، آمازون و شرکت مادر گوگل آلفابت.

انویدیا به دلیل افزایش تقاضا برای واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) که ​​ابزارهای مولد هوش مصنوعی را تقویت می کنند، از سال تا به امروز بیش از 180 درصد افزایش داشته است.

بر اساس گزارش رویترز در 30 می، تحلیلگران گفتند که 80 درصد از این پردازنده‌های گرافیکی در حال حاضر توسط Nvidia ساخته می‌شوند.

برخی ممکن است قیمت اخیر انویدیا را نشانه‌ای از گرمای بیش از حد بازار بدانند، اما برخی دیگر از تحلیل‌گران پیشنهاد می‌کنند که هنوز فضای زیادی برای رشد انویدیا وجود دارد، با پیشنهاداتی مبنی بر اینکه رونق هوش مصنوعی ممکن است تازه شروع شده باشد.

Jim Kelleher، تحلیلگر Argus Research می‌گوید: معامله‌گران فناوری و شوق هوش مصنوعی Nvidia را به مرز 1 تریلیون دلار سوق داده است و ارزان نیست.

مرتبط با: انویدیا از ابررایانه هوش مصنوعی برای ساخت جانشینان ChatGPT رونمایی کرد

انویدیا در تلاش خود برای ارائه تراشه های آماده هوش مصنوعی به بازار تنها نیست. طبق گزارش‌ها، مایکروسافت در حال توسعه تراشه هوش مصنوعی خود برای تقویت برنامه‌های هوش مصنوعی برای پروژه‌های داخلی خود در کنار شرکت هوش مصنوعی OpenAI Sam Altman است.

به گفته یک منبع نزدیک به این موضوع، در ماه آوریل، ایلان ماسک، مدیر عامل سابق توییتر، هزاران واحد پردازش عمومی را برای پروژه آینده هوش مصنوعی توییتر خریداری کرد.

در حالی که شرکت‌های فناوری و سازندگان تراشه در ایالات متحده در تلاش هستند تا با همه چیزهای هوش مصنوعی همراهی کنند، توسعه‌دهندگان چینی در حال یافتن راه‌هایی برای دور زدن تحریم‌هایی هستند که خرید محلی آخرین نسخه تراشه‌های انویدیا را ممنوع می‌کند.

AI Eye: 500٪ سود از نکات سهام ChatGPT دریافت کنید؟ بارد به چپ متمایل شده است، 100 میلیون دلار memecoin هوش مصنوعی


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید