قانونگذار آمریکایی در مورد عملیات Choke Point 2.0 می گوید: “هیچ چیز تصادفی با دولت نیست.”


بایرون دونالدز، نماینده کنگره ایالات متحده، در سخنرانی در NFT.NYC 2023 از ابتکارات اخیر نظارتی کریپتو انتقاد کرد.

بایرون دونالدز، نماینده کنگره ایالات متحده، در کنفرانس NFT.NYC 2023 که در 12 آوریل در نیویورک برگزار شد، از سازمان های نظارتی کشور انتقاد کرد. به گفته دونالدز، موسساتی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و سایرین برای فعال کردن «عملیات Choke Point 2.0» با محدود کردن دسترسی مشاغل ارز دیجیتال به خدمات بانکی استفاده می‌شوند.

عملیات Choke Point 2.0 تلاش هماهنگ ادعایی دولت ایالات متحده برای منصرف کردن بانک ها از همکاری با شرکت های رمزنگاری تحت پوشش حفظ امنیت و ثبات را توصیف می کند. مفسران صنعت کریپتو بر این باورند که تلاش‌های دولت برای محدود کردن دسترسی به بخش کریپتو در سال 2023 افزایش خواهد یافت.

با اشاره به سرکوب اخیر دولت ایالات متحده در مورد ارزهای دیجیتال در یک سخنرانی اصلی قانونگذاری، “آنچه که در مدت کوتاهی در کنگره دیدم این بود که هیچ چیز تصادفی با یک آژانس دولتی نیست.” آنها با خطوط بسیار متفاوت تری نسبت به گذشته صحبت می کنند.

دونالدز معتقد است که همراه با تلاش‌ها برای محدود کردن مواجهه سیستم بانکی با ارزهای دیجیتال، فدرال رزرو “پایه یک CBDC یا ارز دیجیتال بانک مرکزی را گذاشته است” و اقدامات اجرایی اخیر بخشی از برنامه‌های دلار دیجیتال آنها است.

نمایندگان کنگره ایالات متحده بایرون دونالدز و مارک بکمن در NFT.NYC 2023

نماینده کنگره فلوریدا همچنین خاطرنشان کرد که دولت ایالات متحده دانش کافی در مورد صنعت کریپتو برای تنظیم صحیح آن ندارد و از طریق آژانس های خود برای ایجاد قوانین و مقررات برای نیازهای امروزی به یک “چارچوب 100 ساله” متکی است. “برای رساندن ما به شرایط عادی، […] مثل این است که از یک بسکتبالیست سال ششم بخواهیم فینال NBA را قضاوت کند.

دونالدز همچنین گری جنسلر، رئیس SEC را “فردی بسیار متکبر” نامید و ادعا کرد که “معتقد است که او باهوش ترین فرد در هر اتاق است”. دونالدز ادامه داد:

واشنگتن قدیم، که اساساً امروز واشنگتن است، دوست دارد آژانس‌های سوپ الفبا داشته باشد. […] همه آنها بقایای زمانهایی هستند که مجبور بودید قبل از دستگاه های فکس فکس کنید. این زمانی است که نهادهای نظارتی ساخته می شوند. واشنگتن پیر مانند هر کس دیگری دوست ندارد از خلاقیت هایش دوری کند.»

به گفته این نماینده کنگره، کمک به تنظیم‌کننده‌ها برای درک تفاوت‌های ظریف دارایی‌های دیجیتال، بلاک چین و رمزارزها به طور کلی، برای یک محیط ارز دیجیتال بهتر در کشور ضروری است.

به نظر می‌رسد مقامات ایالات متحده تاکتیک‌های اجرایی گذشته خود را برای اعمال محدودیت‌هایی بر شرکت‌های ارزهای دیجیتال و بانک‌هایی که به آنها خدمات می‌دهند، احیا کرده‌اند. منابع در اوایل فوریه به کوین تلگراف گفتند که استراتژی ادعایی شامل منزوی کردن سیستم مالی سنتی از بازار کریپتو با تکیه بر «موسسات متعدد برای بازدارندگی بانک‌ها از معامله با شرکت‌های رمزنگاری» در تلاش برای تبدیل شرکت‌های رمزنگاری «کاملاً بدون بانک» است. .

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که بازوی ایالات متحده صرافی جهانی بایننس با چالش‌هایی در ایجاد یک شریک بانکی جدید که به عنوان دروازه ورودی و خروجی فیات برای مشتریانش در کشور عمل می‌کند، مواجه است. شکست‌های اخیر توسط Silvergate و Signature Bank باعث شده است که Binance.US خدمات بانکی نداشته باشد و برای ذخیره وجوه از طرف آن به بانک‌های واسطه وابسته است.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *