توصیه پزشکی نیست: بیت کوینر تراشه لایتنینگ را برای پرداخت دستی BTC تعبیه می کند


یک بیت کوینر با قرار دادن یک تراشه پرداخت کوچک در دست خود برای انجام پرداخت های بدون تماس NFC، به معنای واقعی کلمه، شبکه لایتنینگ را در دستان خود گرفته است.

شبکه لایتنینگ همچنان جامعه بیت کوین (BTC) را شوکه می کند. یک متخصص سوئیسی IT به نام F418 (نام واقعی او نیست) یک تراشه مجهز به لایتنینگ را در دست راست خود قرار داد تا پرداخت های شبکه لایتنینگ (LN) را انجام دهد.

تصویر اشعه ایکس از تراشه قرار داده شده در دست F418. منبع: یوتیوب

F418 در صحبت با Cointelegraph گفت که برای سرگرمی در حال تلاش برای اصلاح بدنه و پرداخت LN است. او توصیه نمی کند که علاقه مندان به بیت کوین مانند او شبکه پرداخت لایه 2، LN را به دست خود بگیرند. “کاربرد آن فقط برای نشان دادن این است که ممکن است و شما می توانید چنین کارهایی را انجام دهید.” او اضافه کرد که اکثر مردم کارت دارند، فقط فاکتور wow:

«اگر ارائه می دهید خنده دار است زیرا گاهی اوقات من در مورد پرداخت ها ارائه می دهم و با افرادی که در بانک کار می کنند صحبت می کنم و اگر آن را ببینند، “چشم های درشت” دارند. [my hand]. شما نیازی به کاشت ایمپلنت ندارید.”

کوین تلگراف برای اولین بار با F418 در کنفرانس پلان B لوگانو سازگار با LN در کشورش، سوئیس، ملاقات کرد. تلاش برای پرداخت ناموفق بود زیرا اولین ایمپلنت مورد استفاده F418 “معیب” بود. F418 بدون نگرانی، به یک متخصص پزشکی مراجعه کرد تا قبل از تلاش مجدد، ایمپلنت را با جراحی خارج کند.

تلاش دوم موفقیت آمیز بود. این تراشه به خوبی در دست راست او قرار می گیرد و اکنون می تواند بدون دسترسی به کارت بولت یا گوشی هوشمند، پرداخت های LN را انجام دهد. کوین تلگراف پرسید اما آیا به درد شما می خورد؟ او پاسخ داد: «حتی وقتی به ورزشگاه می روم، چیزی احساس نمی کنم.

F418 برای پرداخت دو آبجو و مقداری چیپس به پشت تلفنش ضربه می زند. منبع: یوتیوب

با این حال، F418 خطرات خاصی را برای این روش معرفی می کند. در حالی که این روش از نظر پزشکی ایمن است، «تنها مشکل ایمپلنت ها این است که واقعا نمی توانید آنها را ایمن کنید. این همان امنیت کارت پیچ نیست. شما فقط می توانید با LNURL برداشت کنید. امن نیست.”

به علاوه، اگر در طول فرآیند کاشت اشتباه کردید، قرار دادن و خارج کردن تراشه از بدن ایده خوبی نیست. F418 توضیح داد که می تواند باعث آسیب یا عفونت شود، بنابراین بهتر است بار اول آن را درست انجام دهید.

به طور خلاصه، همان تراشه کارآمد NFC که در دست F418 قرار داده شده است، به آن امکان می دهد بدون نیاز به دستگاه فیزیکی مانند تلفن هوشمند یا کارت، پرداخت های LN را انجام دهد. او می تواند دست خود را در کنار یک خواننده NFC سازگار برای شروع پرداخت نگه دارد. مسلما این راحت ترین پرداخت بیت کوین است که امکان تراکنش های سریع و آسان را بدون نیاز به تجهیزات اضافی فراهم می کند..

موارد استفاده از فناوری NFC یا Near Field Communication در دنیای بیت کوین منفجر شده است. در واقع، محبوبیت پرداخت‌های NFC از طریق LN از زمان راه‌اندازی کارت بولت، که برای اولین بار در ناهار در جزیره من آزمایش شد و اکنون در «کشور بیت کوین»، AKA السالوادور در دسترس است، افزایش یافته است.

F148 Cointelegraph ورودی کوچک برجسته تراشه را در طول تماس نشان می دهد. منبع: Google Meet

تنظیم یک کارت NFC، برچسب یا حتی یک جوراب برای پرداخت آسان است (به ویدیوی توییتر زیر مراجعه کنید). البته شایان ذکر است که F418 اولین در نوع خود است که NFC انسان را کاشت. F418 کل فرآیند را منبع باز و در دسترس در GitHub از جمله هشدارهای سلامتی کرد. او این فرآیند را “پنجه صاعقه” نامید.

LN یک پروتکل پرداخت لایه دوم است که در بالای بلاک چین بیت کوین اجرا می شود. این به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به منتظر ماندن برای تایید تراکنش ها در بلاک چین، چندین پرداخت را انجام دهند و تراکنش های تقریباً آنی و تقریباً رایگان را امکان پذیر می کند. در اصل، LN شبکه‌ای از کانال‌های پرداخت را بین کاربران ایجاد می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد مستقیماً بدون نیاز به ثبت هر تراکنش در بلاک چین، تراکنش انجام دهند.

مطالب مرتبط: Subway بیت کوین را می پذیرد تا کاربران بتوانند یک ساندویچ در شبکه لایتنینگ بگیرند

در مورد F418، همچنان با بیت کوین و به طور فزاینده ای شبکه لایتنینگ سر و کار دارد. او در روز یک طرفدار فناوری اطلاعات و ورزش های شدید است، و در شب او یک مشتاق بیت کوین است که “دوست دارد چیزهای احمقانه را امتحان کند”. این به هزاران نفر از علاقه مندان به بیت کوین در سراسر جهان پیوسته است که علیرغم بازار بی رحمانه بیت کوین به ساخت بیت کوین ادامه می دهند. او که از خانه اش در سوئیس صحبت می کرد، به کوین تلگراف گفت:

«اگر یک شبکه باز دارید که در آن هر کسی می تواند کارهای نوآورانه انجام دهد. همیشه مزیت یک سیستم بسته را خواهد داشت که فقط چند نفر می توانند روی آن کار کنند.»

فقط این را در خانه امتحان نکن، آنون.
نویسنده: Joseph Hall

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید