فعالیت هک کره شمالی پس از اجرای قانون KYC - گزارش پایان می یابد

فعالیت هک کره شمالی پس از اجرای قانون KYC – گزارش پایان می یابد


مقامات اطلاعاتی گفتند که هیچ یک از 620 میلیون دلار رمزارزهای سرقت شده توسط هکرهای کره شمالی در سال جاری مربوط به کره جنوبی نیست.

بر اساس گزارش مطبوعاتی جدید سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی (NIS)، هکرهای کره شمالی امسال 800 میلیارد وون (620 میلیون دلار) ارزهای دیجیتال را از پلتفرم های مالی غیرمتمرکز یا DeFi سرقت کردند. این آژانس همچنین اعلام کرد که به طور متوسط ​​1.18 میلیون حمله روزانه توسط سازمان های هکری ملی و بین المللی را در ماه نوامبر مسدود کرده است.

اما یک سخنگوی NIS از طریق خبرگزاری محلی کیونگ‌هیانگ شینمون توضیح داد که تمام 620 میلیون دلار سرقت شده توسط هکرهای کره شمالی از طریق سوء استفاده‌های DeFi در خارج از کشور اتفاق افتاده است و افزود:

در کره، تراکنش‌های دارایی‌های مجازی به معاملات با نام واقعی تبدیل شده و امنیت تقویت شده است، بنابراین هیچ آسیبی وجود ندارد.»

سرمایه های زیادی در سوء استفاده های DeFi در این سال از دست رفته است. منبع: Token Terminal

در سال 2021، کره جنوبی قوانین جدیدی را برای تجارت ارزهای دیجیتال به اجرا درآورد که مشتریان را ملزم می کند برای واریز یا برداشت وجوه خود، یک حساب با نام واقعی در همان بانکی که صرافی ارزهای دیجیتال است ایجاد کنند. هر دو بانک و صرافی باید هویت مشتری را تأیید کنند. همچنین صرافی ها موظفند قبل از فعالیت از کمیسیون خدمات مالی مجوز بگیرند.

سندیکاهای هکر کره شمالی مانند گروه لازاروس با تعدادی از نفوذهای معروف DeFi در سال جاری مانند حمله 100 میلیون دلاری Harmony مرتبط شده اند. به گفته کارشناسان، چنین حملاتی راهی برای ایجاد ذخایر ارزی در مواجهه با تحریم های شدید تجاری اعمال شده توسط جامعه بین المللی است. NIS همچنین هشدار داد که حملات سایبری کره شمالی در سال آینده تشدید خواهد شد:

“حملات باید به همان اندازه دفاعی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند. زیرا یک سازمان هکر تمام اطلاعات حمله را در اختیار دارد و آنها را فراموش نمی کند. برای یافتن بینش های معنی دار، لازم است اطلاعاتی در مورد کدهای مخرب توزیع شده توسط مهاجمان مختلف جمع آوری شود.”


نویسنده: Zhiyuan Sun

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉