کره شمالی و جنایتکاران از خدمات DeFi برای پولشویی استفاده می کنند – خزانه داری ایالات متحده


وزارت خزانه داری خاطرنشان کرد که علیرغم هشدارها در مورد DeFi، “بیشتر پولشویی، تامین مالی تروریسم و ​​تامین مالی نشت” با استفاده از فیات یا خارج از اکوسیستم کریپتو انجام می شود.

یک گزارش جدید توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده در تحلیل مالی غیرمتمرکز به این نتیجه رسید که بازیگران و دیگر کلاهبرداران از جمهوری دموکراتیک خلق کره می توانند از آسیب پذیری ها برای تسهیل پولشویی سوء استفاده کنند.

وزارت خزانه داری ایالات متحده در گزارش «ارزیابی ریسک مالی غیرقانونی مالی غیرمتمرکز» که در 6 آوریل منتشر شد، گفت که بسیاری از گروه‌های کره شمالی که در فعالیت‌های غیرقانونی شرکت می‌کنند، از شکست برخی پلت‌فرم‌های DeFi در انطباق با برخی اقدامات ضد پولشویی (AML) و اقدامات متقابل منتفع شده‌اند. قوانین. مقررات تامین مالی تروریسم (CFT) بر اساس این گزارش، کنترل‌های ناکافی AML/CFT و سایر کاستی‌ها در خدمات DeFi «به سرقت وجوه منجر می‌شود».

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و ​​اطلاعات مالی گفت: «بازیگران غیرقانونی، از جمله مجرمان، کلاهبرداران، و بازیگران سایبری کره شمالی، از خدمات DeFi در فرآیند پولشویی غیرقانونی استفاده می کنند. دریافت مزایای بالقوه مرتبط با خدمات DeFi مستلزم پرداختن به این خطرات است.

این گزارش خاطرنشان می کند که برخی از پروژه ها “به طور مثبت فقدان کنترل های AML/CFT را به عنوان یکی از اهداف اصلی تمرکززدایی می دانند” و اشاره می کند که بازیگران اغلب قادر به دور زدن تحریم های ایالات متحده و سازمان ملل هستند. با این حال، وزارت خزانه داری مجدداً تأکید کرد که «بیشتر پولشویی، تأمین مالی تروریسم، و تأمین مالی نشت» با استفاده از پول فیات صورت می گیرد یا خارج از اکوسیستم دارایی دیجیتال است.

مقامات افزایش نظارت نظارتی بر AML/CFT را برای پلتفرم های ارائه دهنده خدمات DeFi، راهنمایی پلتفرم های DeFi در رابطه با AML/CFT و بستن شکاف های نظارتی توصیه کردند.

در حال حاضر، سرویس‌های DeFi عموماً بررسی‌های AML/CFT یا سایر فرآیندها را برای شناسایی مشتریان پیاده‌سازی نمی‌کنند، و اجازه می‌دهند طبقه‌بندی درآمد به‌جای نام یا سایر اطلاعات قابل شناسایی شخصی، به‌طور آنی و با نام مستعار با استفاده از رشته‌های طولانی نویسه‌های الفبایی و عددی انجام شود.»

مرتبط با: در زمستان کریپتو، DeFi برای بالغ شدن و رشد نیاز به تعمیرات اساسی دارد

این ارزیابی مطابق با فرمان اجرایی دارایی های دیجیتالی که در مارس 2022 توسط رئیس جمهور جو بایدن امضا شد، انجام شد. از زمان اجرای EO، بسیاری از سازمان های دولتی ایالات متحده شروع به بررسی تأثیر بالقوه جنبه های مختلف فضای دارایی دیجیتال بر سیستم مالی این کشور کرده اند. و زیرساخت های پرداخت موجود در سپتامبر 2022، خزانه داری گزارشی در مورد مبارزه با خطرات مالی غیرقانونی از دارایی های کریپتو منتشر کرد.

مجله: DeFi مزارع Ponzi را برای “بازده واقعی” رها می کند
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید