مجلس کارولینای شمالی لایحه ممنوعیت پرداخت های CBDC به ایالت را تصویب کرد


جدیدترین نسخه این قانون شامل محدود کردن استفاده فدرال رزرو از ایالت ایالات متحده به عنوان یک میدان آزمایشی بالقوه برای خلبان CBDC خود بود.

مجلس نمایندگان کارولینای شمالی به اتفاق آرا قانونی را تصویب کرد که هدف آن ممنوعیت پرداخت به دولت ایالات متحده با استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC است.

در رای گیری در 3 می، 118 نماینده مجلس ایالتی با تصویب لایحه 690 موافقت کردند و تنها دو نماینده در آن حضور داشتند و هیچ یک به این لایحه رای منفی ندادند. جدیدترین نسخه این قانون برای منع افراد از استفاده از CBDC برای هرگونه پرداخت به دولت و جلوگیری از استفاده فدرال رزرو از کارولینای شمالی به عنوان یک میدان آزمایشی بالقوه برای خلبان CBDC خود بود.

قانونگذاران کارولینای شمالی این لایحه را در ماه آوریل به مجلس نمایندگان ارائه کردند، جایی که پیش از خواندن و رای گیری کامل در کمیته باقی ماند. این قانون پیشنهاد می‌کند که اساسنامه را تغییر دهد تا «هیچ آژانس دولتی یا دادگاه عمومی دادگستری» پرداخت‌ها را با استفاده از CBDC نپذیرد یا در آزمایش دلار دیجیتال فدرال رزرو شرکت کند.

به نظر می رسد فشار قانونی بر CBDC ها در آستانه انتخابات 2024 در ایالات متحده از نظر سیاسی مرتبط تر می شود. در ماه مارس، ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا – در حالی که بسیاری انتظار داشتند برای رقابت های ریاست جمهوری آمریکا کلاه خود را از سر بردارند – خواستار ممنوعیت CBDC در این کشور شد و ادعا کرد که این فناوری تماماً برای “جاسوسی از آمریکایی ها و کنترل رفتار آمریکایی ها” است.

مرتبط با: نماینده کنگره: CBDCها به راحتی برای جاسوسی از شهروندان ایالات متحده به سلاح تبدیل می شوند

در سطح فدرال، نماینده تام ایمر و سناتور تد کروز لوایح جداگانه ای را با هدف محدود کردن اختیارات فدرال رزرو بر CBDCها یا پیشنهاد ممنوعیت مستقیم ارائه کردند. یکی دیگر از نامزدهای ریاست جمهوری ایالات متحده، رابرت اف کندی جونیور، مدعی شد که CBDCها می توانند “روی شیب لغزنده بردگی مالی و استبداد سیاسی را به همراه داشته باشند.”

لایحه کارولینای شمالی به سنا منتقل می شود، که باید قبل از قانون شدن یا وتو شدن توسط فرماندار روی کوپر تصویب شود. هیئت کمیسران شهرستان Buncombe در کارولینای شمالی نیز در تاریخ 2 مه مهلت یک ساله استخراج کریپتو را تصویب کرد.

مجله: آیا CBDCها کریپتونیت برای کریپتو هستند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *