سرمایه گذاران غیرنهنگ بیت کوین رکورد جدیدی در انباشت بیت کوین ثبت کردند


آدرس‌های بیت‌کوین که حداکثر 10 بیت‌کوین را در خود جای داده‌اند، پس از سقوط FTX، مقادیر بی‌سابقه‌ای از بیت‌کوین را جمع‌آوری می‌کنند.

با توجه به داده‌های زنجیره‌ای، به نظر می‌رسد برخی از سرمایه‌گذاران غیرنهنگ بیت‌کوین (BTC) با ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) در مورد بازار نزولی ارزهای دیجیتال و افول FTX مشکلی ندارند.

بر اساس یک گزارش، سرمایه‌گذاران کوچک‌تر به‌طور فزاینده‌ای نسبت به بیت‌کوین تمایل دارند و با وجود بحران جاری بازار، بیت‌کوین بیشتری جمع‌آوری می‌کنند. منتشر شد در 27 نوامبر توسط پلتفرم هوشمند بلاک چین Glassnode.

طبق داده‌ها، حداقل دو نوع از سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی بیت‌کوین وجود دارند که پس از فروپاشی FTX، مقادیر بی‌سابقه بیت‌کوین را جمع‌آوری کرده‌اند.

نوع اول سرمایه گذار طبقه بندی شده به عنوان میگو، دارایی ها یا سرمایه گذارانی را که کمتر از 1 بیت کوین (16500 دلار آمریکا) دارند، شناسایی می کند، در حالی که نوع دوم، خرچنگ ها، دسته ای از آدرس هایی هستند که حداکثر 10 بیت کوین (165000 دلار آمریکا) دارند.

طبق گزارش‌ها، سرمایه‌گذاران «میگو» پس از سقوط FTX در اوایل نوامبر، 96200 بیت کوین (1.6 میلیارد دلار) به پرتفوی خود اضافه کرده‌اند که «بالاترین افزایش موجودی در تمام دوران» است. بر اساس گزارش گلس‌نود، چنین سرمایه‌گذارانی مجموعاً 1.21 میلیون بیت کوین (20 میلیارد دلار) دارند که 6.3 درصد از 19.2 میلیون ارز دیجیتال در گردش فعلی است.

در همین حال، تحلیلگران گفتند که “خرچنگ ها” در 30 روز گذشته حدود 191600 بیت کوین (3.1 میلیارد دلار) خریداری کرده اند که آن را به “بالاترین تاریخ متقاعد کننده” تبدیل کرده است. بر اساس داده‌ها، نقطه عطف جدید تجمع بالای BTC قبلی ثبت شده توسط خرچنگ‌ها در جولای 2022 را شکست که به 126000 BTC (2 میلیارد دلار) در ماه رسید.

تغییر موقعیت خالص بیت کوین برای آدرس هایی که حداکثر 10 بیت کوین دارند. منبع: Glassnode

خرچنگ ها و میگوها در حال انباشت مقادیر بی سابقه بیت کوین هستند، در حالی که سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین در حال فروش هستند. بر اساس گزارش گلس‌نود، نهنگ‌های بیت‌کوین در ماه گذشته حدود 6500 بیت کوین (107 میلیون دلار) را در صرافی‌ها منتشر کردند که بخش کوچکی از کل دارایی‌های آن‌ها 6.3 میلیون بیت‌کوین (104 میلیارد دلار) است.

با توجه به آخرین رویدادهای صنعت، رفتار میگوها و خرچنگ ها جالب به نظر می رسد، به طوری که صرافی رمزنگاری Sam Bankman-Fried به موضوع یک رسوایی بزرگ صنعتی شامل اتهامات کلاهبرداری و سوء استفاده از وجوه تبدیل شده است.

از سوی دیگر، برخی از سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین مدعی شده اند که علیرغم بحران ادامه دار، به روند صعودی خود در بیت کوین ادامه داده اند، زیرا دولت السالوادور خرید روزانه بیت کوین را از 17 نوامبر آغاز کرده است. ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر نیز ابراز اطمینان کرد که بیت کوین علیرغم مشکلات فعلی صنعت “آن را خواهد ساخت”، اما گفت که می تواند “زمستان رمزنگاری طولانی” باشد.

مربوط: جریان خروجی ارز به بالاترین حد تاریخی می رسد زیرا سرمایه گذاران بیت کوین خود را متهم می کنند

پس از سقوط FTX، بیت کوین بلافاصله حدود 6000 دلار از ارزش خود را از دست داد و از حدود 21000 دلار به کمتر از 16000 دلار در اواسط نوامبر سقوط کرد. کریپتوکارنسی در چند هفته گذشته اندکی افزایش یافته است و بالاتر از 17000 دلار حرکت نکرده است.

بر اساس داده‌های CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 16500 دلار معامله می‌شود که در 24 ساعت گذشته حدود 1.7 درصد افزایش یافته است.
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید