Nomad راهنمای راه اندازی مجدد پل را پس از رفع آسیب پذیری قرارداد منتشر می کند

Nomad راهنمای راه اندازی مجدد پل را پس از رفع آسیب پذیری قرارداد منتشر می کند


پروتکل Nomad به کاربران اجازه می دهد تا به madAssets پل بزنند و به سهم متناسبی از وجوه بازیابی شده دسترسی داشته باشند.

Nomad token bridge دستورالعمل راه اندازی مجدد خود را پس از رفع آسیب پذیری قرارداد که منجر به 190 میلیون دلار اکسپلویت در ماه آگوست شد، اعلام کرد. طبق یک پست وبلاگ در 7 دسامبر، پروتکل Nomad به کاربران این امکان را می دهد تا به madAssets پل بزنند و به سهم متناسبی از وجوه بازیابی شده دسترسی داشته باشند.

این شرکت تصریح کرد که طراحی مجدد پل توکن نیز توسط تیم Nomad اجرا شده است، و توضیح داد که بدون این طراحی مجدد، «اولین افرادی که madAssets خود را برمی‌گردانند، توکن‌های متعارف را به صورت یک به یک دریافت می‌کنند تا زمانی که غیر فعال باشند. ابتدایی.” سکه باقی مانده است.”

برای جلوگیری از این رویکرد اول آمدن اول، تیم تغییراتی را در پروتکل اجرا می‌کند تا مکانیزمی را برای کاربران فراهم کند تا بتوانند به سهمی از وجوه بازیابی شده دسترسی داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که توکن‌هایی که بدون پل برگشتی به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنند در توکن اصلی هستند. و کاربران آسیب دیده در آینده به وجوه بازیابی شده دسترسی خواهند داشت. این شرکت گفت:

با توجه به دامنه این تغییرات، حسابرسی کامل قراردادهای هوشمند و بررسی هرگونه اصلاح با حسابرسان ما تکمیل شده است.

در این پست وبلاگ آمده است که کاربرانی که می‌خواهند به وجوه بازیابی شده دسترسی داشته باشند، باید یک فرآیند تأیید مشتری خود (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) را انجام دهند و آدرس کیف پول خود را به حساب Coinlist خود پیوند دهند.

مربوط: نیمی از اکسپلویت های DeFi، حملات بین پل هستند

پس از انجام موفقیت‌آمیز اولین مرحله، کاربران می‌توانند madAssets را به اتریوم برگردانند و یک توکن غیر وفاداری منحصر به فرد (NFT) دریافت کنند که نوع و مقدار دارایی‌هایی را که می‌توان برگرداند. NFT دسترسی به بخشی از دارایی پل شده برابر با درصد بازیابی را فراهم می کند.

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، بازیگران مخرب در ماه آگوست یک حفره امنیتی در قراردادهای هوشمند Nomad کشف کردند که به آنها اجازه می داد از طریق تراکنش های مشکوک وجوه خود را برداشت کنند. بعداً، تجزیه و تحلیل Coinbase نشان داد که صدها کپی‌کننده با کپی کردن همان کد اما تغییر آدرس گیرنده، مقدار توکن و توکن‌های هدف به هکرها پیوستند.

Nomad یک پل رمزی است که امکان انتقال توکن بین زنجیره های Avalanche، Ethereum، Evmos، Milkomeda C1 و Moonbeam را فراهم می کند. تا اوت، تنها 20 درصد از وجوه سرقت شده، تقریباً 37 میلیون دلار، کشف شده بود. وب سایت رسمی این شرکت همچنان از کلاه سفیدها می خواهد که توکن ها را برگردانند.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉