سیاست ملی بلاکچین نیجریه تأیید دولت را دریافت می کند


شورای اجرایی فدرال نیجریه سیاست ملی در مورد بلاک چین را برای کمک به این کشور برای ایجاد یک چارچوب قانونی برای کنترل پذیرش فناوری تصویب کرده است.

نیجریه که به عنوان یکی از کنجکاوترین کشورهای جهان در مورد ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) شناخته می شود، سیاست ملی بلاک چین برای نیجریه را در جلسه خود در 3 می 2023 تصویب کرد. این تایید در پاسخ به یادداشتی که توسط استاد عیسی علی ارائه شده بود، صادر شد. آقای ابراهیم (پانتامی) وزیر ارتباطات و اقتصاد دیجیتال.

وزارت ارتباطات و اقتصاد دیجیتال فدرال (FMCDE)، اعلامیهاو به گزارشی توسط PricewaterhouseCoopers (PwC) استناد کرد که پیش‌بینی کرد که پذیرش گسترده فناوری بلاک چین در صنایع مختلف می‌تواند به طور بالقوه 1.76 تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهانی تا سال 2030 کمک کند که نشان دهنده 1.4 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان است.

سیاست ملی بلاک چین برای نیجریه توسط FMCDE از طریق مشاوره با سهامداران در هر دو بخش عمومی و خصوصی توسعه داده شد. این سیاست از طرف دولت فدرال نیجریه در راستای ستون هفتم سیاست و استراتژی اقتصاد دیجیتال ملی (NDEPS) که بر جامعه دیجیتال و فناوری‌های نوظهور تمرکز دارد، تدوین شده است.

بوهاری رئیس جمهور نیجریه و اعضای شورای اقتصاد دیجیتال. منبع: Benjamindada.com

پیش نویس استراتژی پذیرش بلاک چین که در اکتبر 2020 منتشر شد، بیان کرد که بلاک چین و فناوری دفتر کل غیرمتمرکز (DLT) “توسعه اقتصاد دیجیتال نیجریه را تسهیل می کند.”

هدف این سیاست ایجاد یک اقتصاد مبتنی بر بلاک چین است که تراکنش های امن، به اشتراک گذاری داده ها و تبادل ارزش بین افراد، مشاغل و دولت را تسهیل می کند. این امر نوآوری، اعتماد، رشد و رفاه را برای همه ذینفعان تقویت خواهد کرد. انتظار می رود اجرای سیاست ملی بلاک چین تأثیر مثبتی بر بخش عمومی و خصوصی در نیجریه داشته باشد.

آژانس ملی توسعه فناوری اطلاعات (NITDA) مسئول هماهنگی ابتکارات این خط مشی تحت نظارت FMCDE خواهد بود. علاوه بر این، یک کمیته راهبری چند بخشی برای نظارت بر اجرای سیاست ایجاد شده است.

شورای اجرایی فدرال به نهادهای نظارتی مربوطه مانند NITDA، بانک مرکزی نیجریه (CBN)، کمیسیون ملی دانشگاه‌ها (NUC)، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون ارتباطات نیجریه (NCC) دستور داده است. ایجاد چارچوب های نظارتی برای اجرای فناوری بلاک چین در بخش های مختلف اقتصاد.

موارد مرتبط: توکن‌ها اما نه رمزنگاری: SEC نیجریه قوانین جدید دارایی‌های دیجیتال را پیش‌نویس می‌کند

استراتژی پذیرش بلاک چین شامل ابتکاراتی با هدف ایجاد کنسرسیومی برای بلاک چین در نیجریه، تقویت چارچوب قانونی و قانونی، ارتقای هویت دیجیتال، ایجاد برنامه های تشویقی کسب و کار بلاک چین، بهبود سواد دیجیتال و آگاهی از فناوری بلاک چین، و ایجاد یک سندباکس ملی بلاک چین برای آزمایش است. و خلبانی

علیرغم این سیاست جدید، تراکنش‌های استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور غیرقانونی هستند.

مجله: بلوک به بلوک: فناوری بلاک چین در حال تغییر بازار املاک و مستغلات است
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید