نوآور نیجریه ای اولین گره لایتنینگ بیت کوین فعال را در این کشور راه اندازی کرد

نوآور نیجریه ای اولین گره لایتنینگ بیت کوین فعال را در این کشور راه اندازی کرد


در گفتگو با کوین تلگراف، یک گره برق آسای بیت کوین جدید در نیجریه می تواند افراد را ترغیب کند تا “کنترل آینده مالی خود” را در دست بگیرند و از شر سیستم های مالی “فاسد” خلاص شوند.

یک گره شبکه لایتنینگ بیت کوین (BTC) در یکی از سخت ترین محیط های عملیاتی به جهان ضربه زده است. لاگوس، پایتخت پرجمعیت ترین کشور آفریقا، نیجریه، این هفته از گره لایتنینگ بیت کوین جدید استقبال کرد. این یک گام حیاتی برای اتصال بهتر قاره به شبکه پرداخت لایه 2 بیت کوین، شبکه لایتنینگ (LN) است.

از آنجایی که لاگوس به طور مرتب قطع برق و برق را تجربه می کند، گره بر روی یک لپ تاپ قدیمی کار می کند که توسط یک دیزل ژنراتور تغذیه می شود.

دیزل ژنراتور Megasley و لپ تاپ در حال اجرا گره. منبع: مگاسلی

Megasley، اولین گره لایتنینگ در سال 2023 در نیجریه و اولین گره لایتنینگ فعال در این کشور (از آنجایی که گره های دیگر غیرفعال هستند)، در گفتگو با کوین تلگراف، دیدگاه خود را برای آوردن پرداخت های فوری و کم هزینه به آفریقا از طریق Megasley به اشتراک گذاشت. لوگاریتم.

نور 50 میلی‌ثانیه طول می‌کشد تا از زمین عبور کند. این سریع است، اما با جهش‌های زیاد، این میلی‌ثانیه‌ها می‌توانند روی هم جمع شوند، و زمانی که در محل فروش ایستاده‌اید و منتظر دریافت پرداختتان هستید، می‌تواند ناامیدکننده باشد.

مگاسلی توضیح داد که می‌خواهد آفریقایی‌ها تا حد امکان پرداخت‌های فوری و نزدیک به رایگان داشته باشند. مگاسلی افزود: “اگر یک بیت کوین نیجریه ای و یک خرده فروش نیجریه ای به یک گره در نیجریه متصل شوند، بهترین تجربه رعد و برق را برای آنها به ارمغان می آورد.”

با توجه به خدمات اکتشافی Mempool و Amboss، اپراتور در حال حاضر تنها گره فعال روی نقشه در نیجریه است. با ایجاد یک گره فعال در نیجریه، اپراتور قصد دارد پرداخت‌های لایتینگ را تا حد امکان برای آفریقایی‌ها در دسترس قرار دهد.

گره ها، شبکه لایتنینگ، لایتنینگ، نیجریه، آفریقا
الان رای بدهید!

هنگامی که در مورد اهمیت ایجاد یک شبکه بزرگ از گره‌ها در سراسر جهان برای تسهیل پرداخت‌های بیت‌کوین سؤال شد، گره‌گردان پاسخ داد: «اگر بیت‌کوین می‌خواهد موفق باشد، باید به وسیله مبادله بهتر، آسان‌تر و سریع‌تر از رسانه‌های موجود در آنجا تبدیل شود. ما نیاز به ایجاد یک شبکه بزرگ از گره ها در سراسر جهان برای تسهیل این پرداخت ها داریم.

Megasley همچنین به نوسانات قیمت بیت کوین و درک آن در آفریقا اشاره کرد: “مردم در مورد مسئله نوسانات صحبت می کنند، اما وقتی در مکانی زندگی می کنید که پول شما به راحتی می تواند نیمی از ارزش خود را در یک سال از دست بدهد این چیزی نیست.”

آفریقا دارای پول های فاسد است که توسط افراد فاسد کنترل می شود و به همین دلیل است که ما به بیت کوین نیاز داریم. ما قدرت پول را از بین خواهیم برد تا پتانسیل عظیم مردم آفریقا توسعه یابد.”

در واقع، پذیرش بیت کوین در میان کشورهایی که از فرانک آفریقای مرکزی استفاده می کنند، افزایش یافته است که توسط کنفرانس ها و انجمن های بیت کوین در سنگال و غنا پشتیبانی می شود. در حالی که نیجریه نشانه‌های امیدوارکننده‌ای از پذیرش بیت‌کوین، مانند بحث مناقصه قانونی، نشان داده است، سیستم مالی قدیمی محدودیت‌های بیشتری را در سال 2023 اعمال کرد.

به عنوان مثال، دولت مجاز خواهد بود در سال 2023 تنها 44 دلار برای هر نفر در هفته برای نیجریه ای ها و حداکثر 11000 دلار برای کسب و کارها برداشت کند. تلاش ها پول نقد برای خروج تدریجی برای یادآوری، بیت کوین هیچ محدودیت یا محدودیتی در استفاده از آن ندارد. برای تراکنش آزادانه در شبکه بیت کوین، کاربران به تلفن و اتصال اینترنت نیاز دارند. بدون محدودیت.

مربوط: بیت کوین، سکه سانگو و جمهوری آفریقای مرکزی

ایجاد گره صاعقه بیت کوین در نیجریه گام مهمی در جهت افزایش دسترسی و پذیرش ارز دیجیتال در این کشور و در کل قاره است. در نهایت، Megasley امیدوار است که افراد و مشاغل در آفریقا را برای کنترل آینده مالی خود توانمند کند.
نویسنده: Joseph Hall

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉