استارت‌آپ پرداخت ارزهای دیجیتال نیجریه تعطیل شد و IP را برای فروش قرار داد


شرکت کریپتو و وب 3 نیجریه ای Lazerpay به دلیل ناتوانی در جمع آوری سرمایه تعطیل می شود و به کاربران توصیه می کند تا قبل از 30 آوریل از آن خارج شوند.

شرکت کریپتو و وب 3 نیجریه ای Lazerpay در 13 آوریل اعلام کرد که فعالیت های خود را تعطیل می کند.

بر اساس بیانیه منتشر شده در توییتر توسط موسس و مدیر عامل آن، امانوئل نجوکو، تصمیم به تعطیلی این سرمایه‌گذاری به دلیل ناتوانی شرکت در جمع‌آوری سرمایه در یک دور تأمین مالی ضروری بود.

نجوکو در بیانیه‌ای گفت: “ما از ارتباطی که ایجاد کرده‌ایم و تاثیری که پلتفرم ما بر اکوسیستم کریپتو داشته است بسیار سپاسگزاریم. ما برای روشن نگه داشتن چراغ‌ها تا زمانی که ممکن است تلاش کرده‌ایم، اما متاسفانه اکنون ما در نقطه ای هستیم که باید آن را خاموش کنیم.”

این تعطیلی تنها چند ماه پس از اعلام اخراج کارکنان در نوامبر 2022 رخ داد. اخراج این شرکت به دلیل عدم جذب سرمایه پس از خروج یک سرمایه گذار برجسته بود.

این استارت آپ اعلام کرد که با حل مسائل برجسته بر روی ارائه یک انتقال آرام برای کاربران خود متمرکز شده است. برای این منظور، توصیه می‌شود که تاجران از گزینه‌های پرداخت بانکی یا رمزنگاری استفاده کنند و وجوه خود را قبل از 30 آوریل 2023 در پلتفرم برداشت کنند. علاوه بر این، این استارتاپ اکنون از شرکت ها دعوت می کند تا برای خرید مالکیت معنوی آن شرکت کنند.

نجوکو زمانی که نوجوان بود Lazerpay را راه اندازی کرد و در اکتبر 2021 با عبدالفتای سلیمان و پروسپر یوبی شریک شد تا پذیرش ارزهای دیجیتال در سراسر جهان را افزایش دهد. این شرکت به مشاغل کمک می کند تا پرداخت های استیبل کوین را از مشتریان در سراسر جهان بپذیرند.

به گفته Njoku، Lazerpay تاکنون بیش از 3000 کسب و کار را خریداری کرده و بیش از 1 میلیون دلار تراکنش را پردازش کرده است.

مرتبط با: سرمایه گذاری خارجی ارزهای دیجیتال نیجریه در پایین ترین سطح خود: مطالعه

فضای کریپتو آفریقا اخیراً توسط موجی از خیزش ها تکان خورده است. همین هفته گذشته، Paxful، یک بازار همتا به همتای بیت کوین، اعلام کرد که فعالیت خود را متوقف خواهد کرد.

با این حال، برخی از استارت‌آپ‌های پرداخت کریپتو در سراسر قاره همچنان در حال رشد هستند. به عنوان مثال Nairaex، یک صرافی فعال بیت کوین در نیجریه است. این به عنوان ابزاری برای بازرگانان نیجریه ای عمل می کند تا به راحتی ارز نایرا را برای ارزهای دیجیتال بخرند یا بفروشند.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *