سرمایه گذاری خارجی ارزهای دیجیتال نیجریه در پایین ترین سطح خود: مطالعه


سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در نیجریه در سال گذشته به دلیل کمبود شدید دلار که مانع از گسترش شرکت های رمزنگاری به این کشور شده است، 33 درصد کاهش یافته است.

بزرگترین اقتصاد آفریقا با وجود رشد تصاعدی در پذیرش کریپتو، با سرمایه گذاری خارجی مواجه است.

اداره ملی آمار (NBS) روز سه‌شنبه گزارش داد که سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) در نیجریه، بزرگترین اقتصاد آفریقا، در سال گذشته به دلیل کمبود شدید دلار که گسترش شرکت‌های ارز دیجیتال در این کشور را متوقف کرده است، 33 درصد کاهش یافت. . در سال 2022، سرمایه گذاری از 698 میلیون دلار در سال قبل به 468 میلیون دلار کاهش یافت. بر اساس این داده ها، سرمایه گذاری مستقیم خارجی از زمانی که در سال 2008 به 4.7 میلیارد دلار رسید، نزدیک به 90 درصد کاهش یافته است.

پذیرش کریپتو در نیجریه به طور تصاعدی رشد کرده است. در حال حاضر معامله‌گران ارزهای دیجیتال بزرگسال فعال‌تری در این کشور وجود دارد، زیرا بسیاری از شهروندان اکنون ترجیح می‌دهند به دلیل کاهش ارزش مداوم نایرا، پول خود را به جای پول نقد فیات در ارزهای دیجیتال ذخیره کنند. در گزارش جغرافیای ارزهای دیجیتال Chainalysis در سال 2020، نیجریه از نظر میزان پذیرش و استفاده از کریپتو در میان 154 کشور شرکت‌کننده در این مطالعه رتبه هشتم را به خود اختصاص داد. انتظار می‌رود که این نرخ پذیرش باعث افزایش سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال خارجی در کشور شود، اما قضیه برعکس است.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی در نیجریه در حال کاهش است. منبع: بلومبرگ

او در مصاحبه با Obinna Uzoije، تحلیلگر داده های محلی و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، اظهار داشت که نرخ پایین سرمایه گذاری خارجی در نیجریه را می توان به این دلیل نسبت داد که استفاده از ارزهای دیجیتال هنوز در این کشور گسترده نشده است. Uzoije توضیح داد که عدم استفاده از رمزنگاری در فعالیت‌های اقتصادی روزانه و ممنوعیت موسسات مالی برای ارائه خدمات به صرافی‌های کریپتو مسئول نرخ پایین سرمایه‌گذاری خواهد بود.

به عنوان بخشی از ممنوعیت سال 2021، بانک مرکزی نیجریه (CBN) به تمام بانک های تجاری دستور داده است تا حساب های متعلق به صرافی های رمزنگاری و سایر مشاغل در این کشور را که ارزهای رمزنگاری شده معامله می کنند، ببندند.

داخل چهچهچهOlumide Adesina، یک معامله گر سرمایه گذاری تایید شده، به گزارش NBS واکنش نشان داد و گفت که در حالی که نیجریه ای ها رمزنگاری، فین تک و سرگرمی را «دوست دارند»، هیچ دولتی ابتکار عمل برای جذب سرمایه گذاران خارجی در این حوزه ها را بر عهده نگرفته است. در توییت دیگری آدسینا فوق الذکر دره سیلیکون با ایجاد یک جامعه فناوری و رمزنگاری واقعی مانند ایالت لاگوس، هزاران شغل مستقیم ایجاد خواهد کرد.

مرتبط با: خاموشی آرام نیجریه را سخت‌تر از سایر نقاط جهان تحت تأثیر قرار داد – در اینجا دلیل آن است

بر اساس گزارش ها، فرماندار ایالت لاگوس، باباجیده سانو-اولو، قبلاً پیشنهاداتی را برای پذیرش رمزارز در این ایالت اعلام کرده بود. برخی از ابتکارات پیشنهاد شده توسط Sanwo-Olu شامل ایجاد یک چارچوب قانونی سندباکس اختصاصی برای ارزهای دیجیتال، ایجاد یک مرکز نوآوری متمرکز بر رمزنگاری، و ارائه مشوق‌هایی برای کسب‌وکارهایی است که پرداخت‌های رمزنگاری را می‌پذیرند.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید