صرافی کریپتو نیجریه Roqqu مجوز ارز مجازی اروپایی را دریافت کرد

صرافی کریپتو نیجریه Roqqu مجوز ارز مجازی اروپایی را دریافت کرد


این حرکت به Roqqu اجازه می دهد تا در 30 کشور فعالیت کند و خدمات خود را در یکی از بزرگترین بازارهای رمزنگاری در جهان گسترش دهد.

صرافی کریپتو نیجریه Roqqu دو سال پس از انتظار مجوز از مقامات نظارتی، مجوز ارز مجازی را برای منطقه اقتصادی اروپا دریافت کرده است. این حرکت به شرکت اجازه می دهد در 30 کشور فعالیت کند و خدمات خود را در یکی از بزرگترین بازارهای رمزنگاری در جهان گسترش دهد.

این شرکت در صحبت با کوین تلگراف گفت که هدف آن جذب معامله گران اولیه است که می خواهند با ارائه تجربه بهتر و کارمزد رقابتی برای تازه واردان، برتری در فضای کریپتو به دست آورند.

با گسترش، Roqqu قصد دارد تا سال 2023 به بیش از 5 میلیون کاربر برسد، از 1.4 میلیون کاربر در نیجریه، که تنها کشوری بود که صرافی تا زمان اعطای مجوز در آن کار می کرد. آفریقای جنوبی، غنا، اوگاندا، کنیا و تانزانیا از جمله کشورهای آفریقایی هستند که صرافی قصد دارد در ماه های آینده به آنها خدمت کند.

بنجامین اونومور، مدیر عامل Cointelegraph Roqqu، گفت آفریقایی‌هایی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند سالانه بیش از 5 میلیارد دلار برای بستگان خود در خانه ارسال می‌کنند. در برخی موارد ممکن است چند روز طول بکشد تا حواله ها به مقصد برسند.

استفاده از رمزنگاری به‌عنوان یک ابزار برای حل این مشکل بسیار منطقی است، کریپتو روشی سریع‌تر و ارزان‌تر است که می‌تواند شکاف را پر کند و به کاهش هزینه‌های جابجایی پول جهانی کمک کند. این هسته مشکلی است که ما می‌خواهیم حل کنیم.»

در طول سال ها، پذیرش ارزهای دیجیتال در آفریقا افزایش یافته است. بر اساس داده‌های Chainalysis، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) سریع‌ترین منطقه در حال رشد در جهان است، به طوری که کاربران بین جولای 2021 تا ژوئن 2022، 566 میلیارد دلار ارزهای دیجیتال را تغییر داده‌اند که 48 درصد افزایش نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط: نیجریه در بحبوحه پذیرش کند eNaira در چشم انداز پرداخت تجدید نظر می کند

Onomor، در مورد تکامل صنعت در آفریقا، “از اینکه به عنوان یک کلاهبرداری یا شکل دیگری از طرح Ponzi تلقی می شود، به یکی از پرطرفدارترین کلاس های دارایی در آفریقا تبدیل شده است.”

اونومور گفت که از جمله چالش‌های پیش روی جامعه کریپتو در منطقه «عدم دسترسی به اینترنت خوب یا حتی هر نوع اینترنت به طور کلی، سواد مالی پایین و کمبود دانش فنی» است. برای استارت‌آپ‌های رمزنگاری، فقدان ابزارهای مدیریت نرم‌افزار و دستورالعمل‌های نظارتی مبهم، موانع بزرگی هستند. اونومور همچنین خاطرنشان کرد:

یکی از چیزهای مهم در مورد صنعت کریپتو این است که دنیایی از فرصت های بی پایان است. با هر چالشی که با آن مواجه می شود، استارت آپ های کریپتو راهی برای نوآوری در اطراف آن پیدا می کنند.

نیجریه پرجمعیت ترین کشور آفریقا و یکی از مهم ترین هاب های رمزنگاری منطقه است. همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، اولین گره شبکه لایتنینگ بیت کوین (LN) نیجریه اخیرا راه اندازی شد و اتصال این قاره به شبکه پرداخت لایه 2 بیت کوین را تقویت کرد. بانک مرکزی همچنین در حال بررسی پذیرش فناوری بلاک چین برای تامین انرژی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉