نیجریه آماده تصویب لایحه شناسایی بیت کوین و ارزهای دیجیتال است

نیجریه آماده تصویب لایحه شناسایی بیت کوین و ارزهای دیجیتال است


قانون برنامه‌ریزی‌شده در حالی است که eNaira نیجریه توانست ۱۲ ماه پس از راه‌اندازی آن در اکتبر ۲۰۲۱ به نرخ پذیرش تنها ۰.۵ درصد دست یابد.

بنا بر گزارش ها، دولت نیجریه به زودی قانونی را تصویب خواهد کرد که استفاده از بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال را به عنوان راهی برای همگام شدن با “روش های جهانی” به رسمیت می شناسد.

این خبر توسط روزنامه پانچ مستقر در نیجریه پس از مصاحبه با بابانگیدا ابراهیم، ​​رئیس کمیته بازار سرمایه مجلس نمایندگان در 18 دسامبر منتشر شد.

در این گزارش آمده است که قانون سرمایه گذاری ها و اوراق بهادار، در صورتی که توسط قانون 2007 (اصلاح) تصویب شود، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار محلی این امکان را می دهد که “ارزهای دیجیتال و سایر صندوق های دیجیتال را به عنوان سرمایه سرمایه گذاری به رسمیت بشناسد.”

ابراهیم تاکید کرد که نیجریه باید از روندها و تحولات بازار سرمایه آگاه باشد.

همانطور که قبلاً در خوانش دوم گفتم، ما به یک بازار سرمایه کارآمد و پر جنب و جوش در نیجریه نیاز داریم. برای این کار باید به روز باشیم. [with] برنامه های جهانی.”

این گزارش تقریباً 24 ماه پس از ممنوعیت فعالیت کریپتو توسط نیجریه در فوریه 2021 منتشر شد. به فعالیت های تجاری بپردازند.

اما ابراهیم که از سال 1985 تا 1993 نیز به عنوان رئیس جمهور نیجریه خدمت کرده است، اصرار دارد که تصویب این قانون یک چرخش 180 درجه ای ممنوعیت نیست، بلکه یک بررسی ثانویه است از آنچه در حیطه وظایف CBN قرار می گیرد:

“این در مورد نیست [the] با برداشتن این ممنوعیت، ما به قانونی بودن نگاه می کنیم: چه چیزی قانونی است و چه چیزی در چارچوب عملیات ما در نیجریه است.

زمانی که رمزارز در ابتدا در نیجریه ممنوع شد، CBN متوجه شد که بسیاری از این سرمایه گذاران حتی از حساب های محلی استفاده نمی کنند. یعنی در صلاحیت CBN نیستند. او گفت: «از آنجا که آنها از حساب های محلی استفاده نمی کنند، هیچ راهی وجود ندارد که CBN بتواند آنها را کنترل کند.

در صورت تصویب این قانون، تغییراتی در قانون سرمایه گذاری و اوراق بهادار نیجریه در سال 2007 ایجاد خواهد شد.

علاوه بر اعطای شناسایی قانونی به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، این گزارش می گوید که این قانون نقش نظارتی بانک مرکزی نیجریه و کمیسیون بورس اوراق بهادار نیجریه (SEC) را در موضوعات مرتبط با ارزهای دیجیتال مشخص می کند.

این قانون همچنین در شرایطی اعمال می‌شود که نیجریه‌ها علاقه کمی به eNaira، ارز دیجیتال بانک مرکزی نیجریه (CBDC) نشان می‌دهند، که ۱۲ ماه پس از راه‌اندازی آن در اکتبر ۲۰۲۲، نرخ پذیرش تنها به ۰.۵ درصد رسید.

مربوط: بازارهای نوظهور پیشتاز شاخص پذیرش جهانی هستند: گزارش Chainalysis

تلاش‌های قبلی دولت نیجریه برای محدود کردن فعالیت رمزارزها نیز احتمالاً بی‌اثر بوده است، زیرا پذیرش پس از ممنوعیت فوریه 2021 افزایش یافت.

از ژانویه تا آگوست 2021، نیجریه‌ای‌ها فقط از نظر حجم معاملات بیت‌کوین از ایالات متحده پیروی می‌کردند و در همان دوره نیجریه‌ای‌ها بیش از هر کشور دیگری «بیت کوین» را در گوگل جستجو کردند.

طبق یک مطالعه تحقیقاتی که توسط CoinGecko در آوریل 2022 انجام شد، ساکنان نیجریه نیز بیشترین علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال بودند. کنجکاوی تعجب آور نیست زیرا نیجریه ای ها همچنان با تورم گسترده و مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند.

نیجریه همچنین در سپتامبر 2022 مذاکرات اولیه خود را با صرافی ارزهای دیجیتال Binance برای توسعه یک منطقه اقتصادی دوستدار رمزنگاری با هدف حمایت از تجارت رمزنگاری و مرتبط با بلاک چین در منطقه آغاز کرد.


نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉