اخبار شیک: آزمایشگاه یوگا برنده نبرد دادگاه شد، ماندالا در Metaverse Polkadot سقوط کرد و موارد دیگر…


یک بازی داستانی Metaverse/AR به Polkadot می‌آید، Square Enix یک بازی Web3 دیگر راه‌اندازی کرده و یک بازی کریکت NFT esports را در Tezos راه‌اندازی کرده است.

خالقان Bored Ape Yacht Club (BAYC)، آزمایشگاه‌های یوگا، در یک نبرد طولانی دادگاه با رایدر ریپس، یکی از خالقان پروژه NFT RR/BAYC، یک پیروزی بزرگ به دست آوردند.

آزمایشگاه یوگا برای اولین بار در ژوئیه 2022 شکایتی را علیه رایدر ریپس و یکی از بنیانگذاران جرمی کاهن تنظیم کرد و مدعی شد که این دو نفر در نقض علامت تجاری، تبلیغات نادرست و رقابت ناعادلانه و موارد دیگر دست داشته اند.

در یک حکم خلاصه پیش از محاکمه در 21 آوریل، یک دادگاه منطقه ای ایالات متحده که مقر آن در کالیفرنیا است، دریافت که Ripps و Cahen با مجموعه های RR/BAYC NFT خود علائم تجاری Yuga Lab را نقض کرده اند.

دادگاه همچنین حکم داد که آزمایشگاه یوگا مستحق کمک و غرامت است که در دادگاه تعیین خواهد شد.

در پیامی که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شد، سخنگوی آزمایشگاه یوگا گفت:

“در یک پیروزی حقوقی برجسته برای وب 3، یک قاضی فدرال دریافت که رایدر ریپس و جرمی کاهن مالکیت معنوی آزمایشگاه یوگا را نقض کردند. این فقط یک پیروزی برای ما نیست، بلکه برای کل صنعت وب 3 پاسخگو نگه داشتن کلاهبرداران و جعل کنندگان است. “

رایدر ریپس و جرمی کاهن مجموعه NFT مشتق شده از BAYC RR/BAYC را در می 2022 به عنوان طنز و اعتراض علیه آزمایشگاه‌های یوگا ایجاد کردند. این پروژه اساسا از تمام تصاویر مشابه گرفته شده از NFT های BAYC استفاده می کند.

NFT های شبیه سازی شده منبع: rrbayc.com

قابل ذکر است که ریپس پشت یک تئوری توطئه است که یوگا لابرز ادعا می کند طراحی BAYC NFT را عمدا برای انتقال کارتون های نژادپرستانه طراحی کرده است. علاوه بر این، ریپس ادعا می‌کند که لوگوی پروژه و نام تجاری آن به نمادشناسی و زبان نازی‌ها اشاره می‌کند.

ماندالا در Metaverse Polkadot قرار خواهد گرفت

بازی واقعیت افزوده زنجیره‌ای متقاطع (AR) آینده Mandala Metaverse، شبکه Primer Parachain Polkadot را برای میزبانی اولین پخش NFT مهم خود در 28 آوریل انتخاب کرده است.

Mandala Metaverse یک پروژه داستان محور با محتوای تلویزیون، کمیک، بازی و AR است. عناصر بازی بر روی موتور Unreal Engine Epic Game با کیفیت Triple-A توسعه یافته اند.

قطره ها “Cryptonauts” نامیده می شوند و NFT ها آواتارهای مختلفی را به تصویر می کشند که به عنوان شخصیت های قابل بازی در بازی عمل می کنند. این اثر هنری توسط هنرمند کتاب های مصور بروس زیک کشیده شده است که روی پروژه هایی برای غول هایی مانند دیزنی و مارول کار کرده است.

Polkadot یک بلاک چین شناخته شده برای میزبانی بازی‌ها و پروژه‌های NFT نیست و این شبکه حتی هیچ داده فروش ثبت‌شده‌ای در جمع‌آوری‌کننده‌هایی مانند Crypto Slam ندارد.

جان شانکر، مدیر عامل Mandala Metaverse، در رابطه با تصمیم به انتقال Cryptonauts NFTs به Polkadot اشاره کرد:

Polkadot دارای برنامه های واقعی NFT در آینده مانند تودرتو، اشتراک گذاری، و توانایی ارسال NFT ها بر روی پل ها، و همچنین بسیاری از روش های نوآورانه دیگر برای استفاده از دارایی های NFT است. ما می توانیم کارهایی را انجام دهیم که دیگر فکر نمی کردیم ممکن است.

Square Enix با Elixir Games همکاری می کند

توسعه دهندگان Final Fantasy Square Enix با شرکت زیرساخت Web3 Elixir Games همکاری کرده اند تا بازی های بلاک چین را به جریان اصلی بیاورند.

این حرکت در 19 آوریل اعلام شد، اما جزئیات دقیق در مورد مشارکت در این مرحله کمیاب است.

اکسیر هم بازی‌های سنتی و هم بازی‌های Web3 را بر روی پلتفرم خود میزبانی می‌کند و همچنین ویژگی‌های توزیع Web3 را برای بازی‌های شریک خود مانند فروش و بازار NFT ارائه می‌کند.

به این ترتیب، اسکوئر انیکس به احتمال زیاد از این ویژگی‌ها در هنگام راه‌اندازی بازی‌ها از طریق Elixir استفاده خواهد کرد، چیزی که این شرکت در سال گذشته به طور فزاینده‌ای به انجام آن علاقه داشته است.

مرتبط: NFT.NYC: بازی‌ها و توکن‌سازی صنعت NFT را قادر می‌سازد به بلوغ برسد

کارلوس رولدان، مدیر عامل شرکت Elixir Games، به عنوان بخشی از این اعلامیه گفت: “این همکاری ما را به پذیرش گسترده بازی‌های Web3 نزدیک‌تر می‌کند.

در سال 2023 پیش از این شاهد ورود رهبران صنعت بیشتری با پروژه‌های تاثیرگذار بوده‌ایم و ما انتظار داریم که با پیشرفت سال بیشتر شاهد آن باشیم. ما تمام تلاش خود را انجام داده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که برای مقیاس‌پذیری آماده هستیم.

بازی کریکت NFT در Tezos

یک بازی استراتژی کریکت NFT چند نفره رایگان به نام «ستارگان کریکت» در بلاک چین تزوس منتشر شده است.

این بازی توسط Tezos India مدیریت می‌شود، سازمانی که بر روی توسعه پروژه‌ها در Tezos با مشارکت ناشر بازی‌های esports GoLive Games متمرکز است. اما علیرغم نام، به نظر می رسد که هیچ معامله مجوزی با ستاره های واقعی کریکت انجام نشده است.

ستاره های کریکت. منبع: GoLive Games

کریکت استارز با ارائه کارت‌های بازیکنی که می‌توانند روی بازی تأثیر بگذارند یا در بازار معامله شوند، از الگوی مشابه سایر بازی‌های NFT ورزشی مانند Sorare پیروی می‌کند. این بازی همچنین حالت های بازیکن در مقابل بازیکن، مسابقات حذفی و مسابقات esports را ارائه می دهد.

ما قدرت فناوری بلاک چین و نقش آن در اکوسیستم بازی را درک می کنیم. به عنوان بخشی از این اعلامیه، راوی کیران، بنیانگذار GoLive Games، گفت: “همکاری ما با Tezos India بیان شگفت انگیزی است از اینکه چگونه فناوری بلاک چین به بخشی جدایی ناپذیر از صنعت بازی تبدیل شده است.”
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید