نیفتی نیوز: ساختن پل در متاورس، فریبکاری پیچیده میمون ها و موارد دیگر

نیفتی نیوز: ساختن پل در متاورس، فریبکاری پیچیده میمون ها و موارد دیگر


یکی از استان‌های کره جنوبی از متاورس برای ایجاد روابط اقتصادی نزدیک‌تر با ویتنام استفاده می‌کند و در حال انجام یک کلاهبرداری پیچیده فیشینگ است که 14 میمون بی‌حوصله را منهدم می‌کند.

استان Gyeongbuk کره جنوبی اعلام کرده است که قصد دارد از فناوری Web3 برای گسترش روابط اقتصادی خود با ویتنام استفاده کند.

لی چئول وو، فرماندار ایالت، در اطلاعیه ای در 19 دسامبر گفت که پروژه متاورس بر “افزایش ارتباطات اقتصادی، فرهنگی، تجاری و مردم محور با ویتنام” تمرکز خواهد کرد.

به گفته فرماندار، این پروژه همچنین میزبان «منطقه ویژه نوآوری متاورس» خواهد بود که با تمهیدات ویژه و شرایط سکونت در منطقه همراه خواهد بود.

در ماه ژوئن، ایالت اعلام کرد که 13.8 میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد تا خود را به یک مرکز نوآوری متاورس تبدیل کند تا بتواند اقتصاد محلی را رشد دهد.

کره جنوبی از ابتدای سال 2022 در توسعه متاورس بسیار فعال بوده و قصد دارد پنجمین کشور آماده متاورس در جهان باشد. این شرکت 186.7 میلیون دلار برای ساخت یک پلتفرم متاورس فراگیر به نام دنیای مجازی گسترده اختصاص داده است.

14 میمون بی حوصله در کلاهبرداری فیشینگ به سرقت رفتند

یک تحلیلگر امنیت سایبری با استفاده از نام سرپنت در 17 دسامبر بیانیه ای طولانی ارائه کرد. پیام چگونه یک کلاهبردار ظاهراً 14 Bored Ape Yacht Club (BAYC) را با کلاهبرداری مهندسی اجتماعی یک ماهه دزدید.

این تحلیلگر ادعا کرد که کلاهبرداری زمانی آغاز شد که از قربانی خواسته شد تا مجوز حقوق IP برای میمون ها را صادر کند و کلاهبردار ادعا کرد که او “یک مدیر بازیگران است که برای “Forte Pictures” در فیلمی درباره NFT به نام “نوبت زمان” کار می کند. . فورت پیکچرز گفت که اگرچه یک شرکت واقعی است (و دخالتی ندارد)، نام مستعار استفاده شده توسط کلاهبردار ادعایی جعلی بود.

آنها با استفاده از یک وب‌سایت جعلی، ارائه‌های جعلی، قراردادهای قانونی، و سایر ترفندهای پیچیده برای ایجاد اعتبار، از جمله دامنه‌های توییتر، پیشنهادی برای NFT ارسال کردند و قربانی را به یک پلتفرم جعلی NFT هدایت کردند، جایی که از آنها خواسته شد «قرارداد را امضا کنند». کیف پول پاک شد

او گفت: “وب سایت کلاهبرداری امضای یک بندر دریایی بدون گاز را نشان داد که آنها ادعا کردند باید برای مجوز امضا کنند. با این حال، این امضا در واقع یک لیست بسته بندی ویژه از تمام BAYC های قربانی برای کلاهبردار به مبلغ 0.00000001 ETH ایجاد کرد.”

این تحلیلگر افزود: “کیف پول مخفی کلاهبردار که از طریق شبکه مخفی تامین می شود، عملکرد سفارشات بازی را برای تکمیل فروش خصوصی اجرا می کند. سپس کلاهبردار بالاترین پیشنهادات WETH را در تمام NFT ها پذیرفت و سپس 852.86 WETH را به 1.07 میلیون DAI تبدیل کرد.”

منچستریونایتد مجموعه NFT را راه اندازی کرد

باشگاه فوتبال منچستریونایتد (Man U) اولین مجموعه NFT را در بلاک چین تزوس راه اندازی کرد.

به گفته وب سایت مجموعه، اولین قطره رایگان بود و فقط طرفداران باید با استفاده از کیف پول Tezos خود برای ادعای NFT وارد سیستم می شدند.

NFT ها بر اساس نادر بودن به سه گروه کلاسیک، نادر و فوق نادر تقسیم شدند و به طور تصادفی بین طرفداران مشترک توزیع شدند.

هر NFT به عنوان یک کلید عمل می کند، مسابقات، بلیط، دسترسی به محتوا در Discord و فرصتی برای پیوستن به دنیای مجازی جدید باشگاه را ارائه می دهد، که در تاریخ بعدی راه اندازی خواهد شد.

مجموعه ترامپ NFT روی تصاویر کلیک راست کرد؟

کارآگاهان شبکه های اجتماعی چشم عقابی این سوال را مطرح می کنند که آیا پروژه جمع آوری NFT رئیس جمهور سابق ایالات متحده دونالد ترامپ حاوی تصاویر سرقت ادبی از منابع دیگر است یا خیر.

در 15 دسامبر، رئیس جمهور سابق از مجموعه 45000 کارت معاملاتی NFT با آثار هنری خود در لباس هایی مانند وسایل گلف، تجهیزات شکار و لباس ابرقهرمانی رونمایی کرد.

در روزهای پس از سقوط NFT، برخی از کاربران توییتر یک جستجوی عکس معکوس در گوگل انجام دادند و شباهت هایی را بین NFT ها و تصاویر منابع مختلف دیگر، از جمله آمازون و شاتر استوک، کشف کردند.

در یک نمونه، متیو شفیلد، که خود را به عنوان یک عامل رسانه‌ای راست‌گرا معرفی می‌کند، NFT ترامپ را که چکمه پوشیده و تفنگ در دست دارد، با مجموعه‌ای بسیار مشابه از چکمه‌های یک شرکت تجهیزات شکار مقایسه کرد.

اخبار شیک بیشتر:

سری جدید آمازون “NFTMe” فرهنگ NFT و اختلال در سراسر جهان را بررسی می کند و در عین حال تجربیات هنرمندان، مجموعه داران و متخصصان صنعت در سراسر جهان را با NFT ها به اشتراک می گذارد و اینکه چگونه ادغام هنر و فناوری بر زندگی روزمره آنها تأثیر مثبت گذاشته است.

مربوط: کارگردان می‌گوید NFT و توکن‌های Soulbound فیلم‌سازی Web3 را تعریف می‌کنند

لاکی داکی جرمی فیشر، هنرمند و بنیانگذار مجموعه NFT مناسب برای خانواده، به کوین تلگراف گفت که NFT ها ابزار عالی برای پذیرش عمومی و آموزش فضا به تازه واردان، از جمله نسل جوان، هستند.
نویسنده: Stephen Katte

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉