نیک کارتر به دنبال اثبات ذخیره می رود و شواهد تغییر را مرتب می کند

نیک کارتر به دنبال اثبات ذخیره می رود و شواهد تغییر را مرتب می کند


پلتفرم های معاملاتی کریپتو Kraken و BitMEX در صدر لیست امتیازهای اثبات رزرو قرار دارند، در حالی که بایننس به دلیل کمبود رتبه پایینی دارد.

نیک کارتر، حامی بیت کوین، تجزیه و تحلیل عمیقی از اثبات ذخیره ارز متمرکز منتشر کرده است، و گواهی های ارائه شده توسط برخی از برجسته ترین پلت فرم های معاملات ارز دیجیتال در این فضا را فهرست می کند.

کارتر بررسی مفصلی از کیفیت اثبات احتیاط (PoR) چندین صرافی منتشر کرد. مدیر رمزارز از پارامترهایی مانند تأیید دارایی‌های نگهداری شده و افشای بدهی‌ها استفاده کرد، حسابرس شخص ثالث را شامل شد، با گرفتن PoR برای همه دارایی‌ها قابلیت اطمینان را نشان داد، و متعهد شد که رویه‌ای در حال انجام برای تعیین اینکه کدام PoR با بهترین کیفیت هستند.

امتیازات PoR مبادلات رمزنگاری منبع: مدیوم

پلتفرم های معاملاتی کریپتو Kraken و BitMEX در صدر فهرست قرار گرفتند. به گفته کارتر، کراکن با استفاده از آرمانینو برای اثبات ذخیره، “سطح خوبی از اطمینان” را به مشتریان می دهد که هیچ بدهی پنهانی وجود ندارد. کارتر همچنین از تعهد پلتفرم معاملاتی برای ایجاد یک PoR هر شش ماه قدردانی کرد.

از سوی دیگر، BitMEX که مورد تحسین قرار گرفت، به حسابرس اعتماد نکرد و مدل بسیار شفاف را ترجیح داد. در زمینه دارایی، صرافی تمام موجودی های BTC را که توسط صرافی نگهداری می شود فهرست کرده است، که ثابت می کند این موجودی ها می توانند توسط BitMEX multisig خرج شوند. این شرکت با بدهی های خود درخت مرکل کامل موجودی کاربران را منتشر کرده است. کارتر نوشت: «این بدان معناست که هیچ مشکلی در مورد ترازهای حذف شده یا منفی وجود ندارد، زیرا هر کسی می‌تواند مجموعه کامل مسئولیت‌ها را بررسی کند.

مربوط: CryptoQuant ذخایر بایننس را تایید می‌کند، هیچ رفتار «شبیه FTX» را گزارش نمی‌کند

در حالی که برخی از آنها از نظر امتیاز PoR امتیاز بالایی کسب کردند، PoR صرافی بایننس در رتبه بندی کار چندانی انجام نداد. به گفته کارتر، امتیاز PoR پایین صرافی به دلیل کمبود PoR است. این تحلیلگر ارزهای دیجیتال معتقد است که اگرچه مدیر عامل Binance Changpeng Zhao (CZ) بر اهمیت PoR ها پس از فروپاشی FTX تاکید کرد، اما مدیر اجرایی “هنوز به چالش خود پاسخ نداده است.” او نوشت:

“PoR اولیه بایننس تضمین قوی ارائه نمی دهد. فقط بیت کوین را پوشش می دهد که تنها 16.5٪ از دارایی های مشتری را نشان می دهد.”

در حالی که اثبات استحقاق به کاربران اجازه می دهد تا تأیید کنند که در مجموعه مسئولیت ها گنجانده شده اند، کارتر گفت که اثبات استحقاق لیست کامل تعهدات را نشان نمی دهد. به گفته این تحلیلگر، این کار را برای شخص ثالثی برای تأیید این روش دشوار می کند.


نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉