NFT های چاپ شده بر روی FTX break که نقص های میزبانی Web2 را برجسته می کند


NFT های میزبانی شده بر روی پلت فرم FTX با نمایش تصاویر خالی به جای آثار هنری اصلی، تحت تأثیر سقوط شرکت قرار گرفتند.

سقوط FTX نقص های بسیاری را در صنعت کریپتو برجسته کرد. اکنون، اثرات نابسامانی FTX وارد قلمرو توکن های غیرقابل تغییر (NFT) شده است و کاربران نمی توانند NFT میزبان FTX خود را مشاهده کنند.

مهندس سولانا در توییتی jac0xb.sol مشخص شده است چگونه ابرداده های NFT های میزبان FTX اکنون به یک وب سایت بازسازی با اطلاعاتی در مورد روند ورشکستگی اشاره می کند. با توجه به jac0xb.sol، NFT های چاپ شده در FTX با استفاده از یک رابط برنامه نویسی برنامه کاربردی Web2 (API) میزبانی می شوند و در نتیجه تصاویر نمایش داده نمی شوند.

نمونه ای از NFT که توسط FTX میزبانی می شود. منبع: Magiceden.io

پس از اعلام ورشکستگی صرافی FTX، دامنه FTX.us به طور کامل به صفحه پیگیری ورشکستگی هدایت شد. بنابراین، دارندگان NFT هنوز هم می توانند ببینند که NFT آنها وجود دارد. با این حال، تصاویر دیگر حتی در هنگام مشاهده در کیف پول یا لیست شده در پلتفرم های معاملاتی NFT قابل مشاهده نیستند.

با این jac0xb.sol نیز تحت تعقیب به مجموعه‌هایی که هنوز حاوی ابرداده در سرویس‌های وب آمازون هستند، با این استدلال که «درسی باید آموخت» در مورد نحوه میزبانی FTX NFT‌های خود با استفاده از سرویس Web2 API. همچنین برخی از کاربران نظر داد این موضوع مشکلات شرکت‌های Web3 را که به خدمات متمرکزی مانند AWS یا Google Cloud Platform متکی هستند، برجسته می‌کند.

مربوط: سرایت FTX: کدام شرکت ها تحت تأثیر سقوط FTX قرار گرفتند؟

در 5 آگوست، مدیران NFT این موضوع را مطرح کردند که NFT ها روی بلاک چین زندگی نمی کنند. در مصاحبه ای با کوین تلگراف، جاناتان ویکتور، سرپرست ذخیره سازی Protocol Labs Web3 و الکس سالنیکوف، بنیانگذار Rarible توضیح دادند که از نظر فنی توکن ها در جای دیگری ذخیره می شوند. این دو تاکید کردند که زنجیره های اصلی اغلب از نظر اندازه بسیار محدود هستند و ذخیره داده ها در بلاک چین هزینه بیشتری دارد.

با وجود مشکلات ناشی از سقوط FTX، صنعت NFT همچنان به آینده این حوزه اطمینان دارد. در 22 نوامبر، بازیکنان مختلف در فضای NFT با کوین تلگراف صحبت کردند و ابراز اطمینان کردند که فضا در نهایت بهبود خواهد یافت. مدیران تاکید کردند که برای جامعه NFT مهم است که بر ارائه مزایای بیشتر به مجموعه های خود تمرکز کند.
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید