NFT Steez و یکی از بنیانگذاران Lukso پیامدهای خودمختاری دیجیتال را در Web3 بررسی می کنند.

NFT Steez و یکی از بنیانگذاران Lukso پیامدهای خودمختاری دیجیتال را در Web3 بررسی می کنند.


NFT Steez با مارجوری هرناندز، یکی از بنیانگذاران Luxo در مورد اینکه چگونه Universal Profiles کاربران را برای خودمختاری دیجیتال درگیر می کند و آنها را توانمند می کند، گفتگو می کند.

هویت مستقل یکی از موضوعات داغ در بلاک چین و ارزهای دیجیتال، به ویژه با ظهور اقتصاد خلاق بوده است. در حال حاضر دو نوع هویت دیجیتال وجود دارد. یکی ادغام و متمرکز است که در آن داده ها تحت کنترل ارائه دهنده خدمات است. هویت دیجیتال خودمختار اغلب به عنوان یک حقوق بشر ذکر می‌شود که می‌تواند آژانس را با استفاده از فناوری بلاک چین بازپس گیرد، اما چه چارچوب‌هایی برای کمک به مدیریت آن وجود دارد؟

در این فصل NFT Steez او با مارجوری هرناندز، یکی از بنیانگذاران LUKSO و The Dematerialized ملاقات کرد تا در مورد وضعیت هویت های مبتنی بر بلاک چین و “نمایه های جهانی” بحث کند. به گفته هرناندز، در آینده “همه چیز یک هویت دیجیتال خواهد داشت.”

انتقال به دنیای دیجیتال برای «نمایه‌های جهانی» مستقل باید بدون درز باشد.

در طول مصاحبه، هرناندز تغییر پارادایم بین پلتفرم‌های متمرکز را به «آینده‌ای بدون پلت‌فرم» توضیح داد و تأکید کرد که کاربران باید هویت خود را کنترل کنند و در «پلت‌فرم‌های آگنوستیک» بیشتری ایجاد کنند تا بتوانند مالکیت معنوی خود را داشته باشند. “نمایه های جهانی.”

ادغام نمایه جهانی Lukso به کاربران و سازندگان اجازه می دهد تا هویت خود را بازیابند و IP های خود را به صورت همزیستی بین سازنده و کاربر ارائه دهند. به گفته هرناندز، نمایه جهانی را می توان به عنوان یک سیستم عامل شخصی (OS) مشاهده کرد که از طریق آن می توان خود را احراز هویت کرد، همچنین دارایی ها را ارسال، دریافت و ایجاد کرد.

همانطور که هرناندز اشاره می کند، پروفایل های جهانی عبارتند از:

یک وسیله نقلیه از نوع ارتش سوئیس که چندین هدف را برای کاربر انجام می دهد.

مطالب مرتبط: Web3 برای حاکمیت داده در متاستور بسیار مهم است

هویت های مبتنی بر بلاک چین در Web3

همانطور که NFT های تصویر نمایه دوبعدی (PFP) شروع به ظهور کردند، تاکید بر هویت در Web3 به طور قابل درک دوباره شروع به شعله ور شدن کرد. این موج به عنوان خمیازه یا بیان نفس و همچنین بازنمایی و شناسایی خود در نظر گرفته شد. برای برخی، هویت فیزیکی و اجتماعی آنها با آواتارهای دیجیتالی تازه پذیرفته شده آنها مبادله شده است.

با این حال، هرناندز استدلال می کند که در حالی که برخی دیجیتالی را به عنوان پوشاندن خود واقعی شخص می دانند، او معتقد است که در یک “محیط دیجیتال غیرمتمرکز” مردم تشویق می شوند تا “از این پیش زمینه ها فراتر رفته و “خود واقعی واقعی” خود را بیان کنند.

اساس تز هرناندز این است که هویت مبتنی بر بلاک چین نه تنها قابل تأیید است، بلکه به کاربران امکان کنترل 100٪ بر داده ها، هویت و IP آنها را می دهد.

هنگامی که شنونده ای در مورد استانداردهای مربوط به حاکمیت خود جوامع و اینکه او چه کاری باید انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که کاربران دیگر «مصرف کننده» نیستند، بلکه مشارکت کنندگان فعال در اکوسیستم هستند، سؤال شد، هرناندز به سادگی گفت:

«من فکر می‌کنم این فقط یک همکار است، درست است؟ و با آن شروع به ساختن می کنید.

برای شنیدن بیشتر این بحث، حتما قسمت کامل را گوش کنید. NFT Steez در صفحه جدید Cointelegraph Podcasts یا در Spotify، Apple Podcasts، Google Podcasts یا TuneIn.


نویسنده: Alyssa Exposito

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉