وکیل کریپتو در SEC: «مفهوم این که همه NFTها اوراق بهادار هستند مشکل ساز است»


اسکار فرانکلین تان، مدیر ارشد حقوقی پلتفرم NFT Enjin، به کوین تلگراف گفت که تلویحا این که همه NFT ها اوراق بهادار هستند، می تواند سازندگان را منصرف کند.

اقدام اجرایی اولیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد پروژه توکن غیرقابل تغییر (NFT) واکنش شدید اعضای جامعه را برانگیخت و نشان داد که این تصمیم چقدر می تواند «مشکل ساز» باشد و چه تعداد پروژه NFT با توضیحات مطابقت دارد و می تواند گام بعدی باشد. بیان کرد. در لیست سیاه SEC قرار گرفت.

در 28 آگوست، SEC شرکت سرگرمی Impact Theory را به اتهام فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرد. بر اساس گزارش SEC، NFTهایی به نام “Founder Keys” به عنوان “سرمایه گذاری در تجارت” فروخته شدند. ادعا می شود که این شرکت حدود 30 میلیون دلار درآمد از فروش داشته است.

SEC معتقد است که NFT های فروخته شده قراردادهای سرمایه گذاری هستند و به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط هستند. در این پرونده اظهار شده بود که این شرکت با فروش NFT بدون ثبت، قانون اوراق بهادار سال 1933 را نقض کرده است.

همه با تصمیم SEC موافق نیستند. در 28 آگوست، کمیسیونرهای SEC، هستر پیرس و مارک اویدا نیز اظهارات مخالف خود را علیه تصمیم SEC نوشتند. این دو استدلال کردند که “تعدادی از اظهارات شرکت و خریدار ذکر شده در سفارش، از نوع قول هایی نیستند که یک قرارداد سرمایه گذاری را تشکیل می دهند.”

علاوه بر این، کمیسیونرهای SEC تأکید کردند که SEC همچنین به طور معمول اقدامات اجرایی علیه فروشندگان «ساعت، نقاشی یا وسایل کلکسیونی» که وعده‌های مبهم برای «ساخت برند» و افزایش ارزش فروش مجدد محصولات می‌دهند، انجام نمی‌دهد.

جدای از آن، این رویداد باعث پاسخ‌هایی از سوی اعضای جامعه شد که گفتند بسیاری از پروژه‌های NFT با توضیحات ارائه شده توسط SEC مطابقت دارند. به گفته محققی از مجموعه محبوب NFT Azuki، این می‌تواند مشکل بزرگی باشد، زیرا ممکن است برخی از جزئیات در مورد پروژه‌های NFT «بسیار کمی» اعمال شود.

سایر اعضای جامعه ارسال شد بسیاری از بنیان‌گذاران پروژه NFT را می‌بینیم که پیام‌هایی را ارسال می‌کنند که بسیار شبیه به آنچه نظریه تاثیر آشکار می‌کند، تشویق خریداران بالقوه و سودهای نویدبخش پس از موفقیت پروژه است.

مرتبط با: XRP یک امنیت نیست. اصطلاح – وکلای کریپتو در جریان تجدید نظر SEC به پرونده ریپل می پردازند

در میانه این موضوع، کوین تلگراف با اسکار فرانکلین تان، مدیر ارشد حقوقی پلتفرم NFT Enjin، تماس گرفت تا اقدامات اخیر SEC علیه NFTها را بررسی کند. به گفته تان، گفتن اینکه همه NFT ها اوراق بهادار هستند کاملاً مشکل ساز است. تان توضیح می دهد:

ما باید اطمینان حاصل کنیم که تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار مانع از آزمایش سازندگان با طیف Web3 از مدل های اقتصادی و اجتماعی نمی شود. اشاره به اینکه همه NFTها اوراق بهادار هستند مشکل ساز است زیرا NFTها یک فناوری هستند و می توانند به معنای بی نهایت چیز باشند، از نمودارها گرفته تا سوابق سلامت و اسناد مالکیت.

این وکیل همچنین به اشتراک گذاشت که سردرگمی همه جا را فرا گرفته است. تان گفت که اخیراً از او پرسیده شد که آیا ارائه پروتکل اثبات مشارکت (NFT) در یک نمایشگاه مد غیرقانونی است یا خیر. تان معتقد است که فقدان قوانین واضح «سازندگان را از آزمایش مدل‌های Web3 منصرف می‌کند و باعث می‌شود که این حوزه هرگز مزایای کامل Web3 را کشف نکند.

این مقام حقوقی همچنین خواستار شفاف‌تر شدن مقررات از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار شد و گفت: الگوهای احتمالی زیادی وجود دارد و «سازندگان نباید تعجب کنند که آیا محصول سرمایه‌گذاری ایجاد کرده‌اند یا خیر».

این اولین بار نیست که NFT ها به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته می شوند. در 22 فوریه، یک قاضی آمریکایی در حکم خود گفت که NBA Top Shot NFT می تواند به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط باشد زیرا می تواند “رابطه حقوقی کافی برای ایجاد یک قرارداد سرمایه گذاری بین سرمایه گذاران و حامیان” ایجاد کند.

مجله: کتیبه های مکرر: «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید