NFT.NYC: Play-to-Earn نمرده است، اما ناشران بازی به دنبال جایگزین هستند


تیم Cointelegraph در نیویورک بود تا بینش های منحصر به فردی از رویداد NFT ارائه دهد.

بر اساس پنلی در NFT.NYC 2023، مدل کسب و کار Play-to-Earn (P2E) ممکن است مرده نباشد، اما ناشران و توسعه دهندگان بازی به دنبال جایگزین هایی برای جایگزینی آن هستند. اطلاعات خاص از فعالیت NFT.

به گفته Chase Freo، مدیر عامل پلتفرم بازی OP Games، شرکت هایی که خود را با نام P2E معرفی می کنند، استراتژی های خود را در بحبوحه سقوط قیمت کریپتو تغییر می دهند. او به عنوان نمونه به تغییر Axie Infinity در برخی از بازی های پرچمدار اشاره کرد و گفت: «این مدلی است که اصلاً پایدار نیست.

از چپ: چیس فرئو، مینورو یانای، پل فلاناگان و پل دیوید اوستویزن در NFT.NYC 2023. منبع: کوین تلگراف

Minoru Yanai از شرکت طراحی مانگا و انیمیشن ژاپنی Minto گفت که شرکت‌های بازی اکنون به دنبال «بازی و سرگرمی و گاهی برنده شدن یا معامله» هستند، و افزود که در حالی که بازیکنان هنوز هم می‌توانند سکه‌ها و جوایز کسب کنند، ناشران و توسعه‌دهندگان تمرکز بیشتری دارند. در مورد پایدار و انعطاف پذیر بودن

همچنین در این پنل، پل فلاناگان، رئیس توسعه کسب و کار در توسعه‌دهنده بازی‌های موبایل استونیایی CM Games، ادعا کرد که مشکل اصلی مدل‌های P2E «مجموع صفر» بودن آن‌ها است. او گفت: «همانطور که همه ما می‌دانیم، بیشتر اینها طرح‌های پونزی هستند، بنابراین اگر حمایت مالی از برند را به عنوان منبع پول قرار دهید، می‌تواند کارساز باشد، اما هنوز باید شاهد تحقق آن باشیم.»

مطالب مرتبط: توضیحات بازی برای کسب درآمد و حرکت برای کسب درآمد

اعضای پانل خاطرنشان کردند که جایگزین های در حال ظهور در صنعت شامل بازارها و مشارکت هایی است که به بازیکنان اجازه می دهد تا توکن ها را به اکوسیستم بازی برگردانند تا اینکه بازی کنند و آنها را نقد کنند. “در حال حاضر، شرکت های بیشتری در تلاش هستند تا مطمئن شوند که بازی دارای یک چرخه اصلی واقعا خوب است که به این بازیکنان اجازه می دهد تا برنده های خود را به بازی برگردانند. این کار سختی است. […]. من فکر نمی‌کنم Play-to-Earn هرگز بازگردد، اما تفاوت‌هایی در نحوه ظاهر آن در آینده وجود خواهد داشت.

سخنرانان این پنل همچنین تأکید کردند که صنعت بازی Web3 پس از سال‌ها توسعه، محصولات ملموس‌تری را در بازار می‌بیند. به ویژه در شرق آسیا، یک محیط نظارتی بهتر به شرکت های بازی Web3 اجازه می دهد تا سرمایه بیشتری جمع آوری کنند و به دنبال مدل های تجاری جایگزین و همچنین راه حل هایی باشند که تجربه بازیکن را بهبود بخشد.

مجله: چرا باید به انجمن بازی های بلاک چین بپیوندید؟ لذت ببرید، سود ببرید و بازی های بهتری بسازید


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *