اینفلوئنسر NFT قربانی حمله سایبری می شود، بیش از 300000 دلار به کریپتوپانک از دست می دهد.

اینفلوئنسر NFT قربانی حمله سایبری می شود، بیش از 300000 دلار به کریپتوپانک از دست می دهد.


به نظر می رسد که آنها به یک Dapp مخرب مجوز داده اند تا توکن های خود را منتقل کند، که منجر به تخلیه فوری دارایی ها می شود.

اینفلوئنسر NFT CryptoNovo در 4 ژانویه اعلام کرد که قربانی یک حمله سایبری شده و دو کریپتوپانک را از دست داده است. در این پست در توییتر آمده است: “من تازه هک شدم!!! شوخی می کنی!؟!» و یک اسکرین شات که نشان می دهد دو کریپتوپانک از OpenSea به آدرس دیگری منتقل می شوند.

دو کریپتوپانک بلافاصله توسط مهاجم فروخته شد، یکی به قیمت 70 ETH (معادل 88,434 دلار در زمان انتشار) و دیگری به قیمت 199 ETH (251,404 دلار). این بدان معناست که CryptoNovo 300000 دلار کریپتوپانک را در این حمله از دست داد.

رکورد Cryptopunk#4608 ظاهراً به کیف پول مهاجم منتقل شد، به کیف پول دیگری منتقل شد و سپس به قیمت 199 ETH فروخته شد. منبع: Offshore

بسیاری از NFT های دیگر، از جمله Meebits، CloneX، Mutant Ape Yacht Club، و Bored Ape Yacht Club، ظاهراً از اینفلوئنسر گرفته شده اند.

به نظر می رسد پانک نمادین CryptoNovo با کلاه سبز #3706 از این حمله جان سالم به در برده است، اما به نظر می رسد مالک نیز کالا را فروخته است. در حالی که موارد ذکر شده قبلی به یک آدرس فیشینگ شناخته شده رفتند، cryptopunk #3706 به آدرس کاملاً متفاوتی ارسال شد و به قیمت 75 ETH (94751 دلار) فروخته شد. این آدرس همچنین در گذشته مواردی را از thenovverse.eth دریافت کرده است، یک دامنه ENS که موارد را از آدرس کیف پول رسمی CryptoNovo دریافت می کند. این حقایق ممکن است حاکی از آن باشد که فروش این کالای خاص احتمالاً توسط مالک انجام شده است تا یک مهاجم.

cryptopunk#3706. منبع: Offshore

CryptoNovo یک تأثیرگذار NFT با بیش از 18000 دنبال کننده در توییتر است. او به‌خاطر پوشیدن ماسک‌هایی که او را شبیه یک کریپتوپانک با کلاه سبزی که اولین بار در سال 2020 خریده بود، می‌شناسند.

عکس CryptoNovo که هویت واقعی آن مشخص نیست.

اگرچه CryptoNovo ادعا کرد که این حمله یک “هک” بوده است، کاربر توییتر @__proper اشاره کرد که ممکن است بیشتر به دلیل فیشینگ بوده باشد. بلافاصله پس از انتقال کلاه سبز به یک آدرس امن کریپتوپانک، CryptoNovo چندین توکن را به یک قرارداد هوشمند ناشناخته مجوز داد. این قرارداد است که سپس از تابع transferFrom در NFT های مختلف برای انتقال آنها از کیف پول اینفلوئنسر استفاده می کند. این بدان معناست که ممکن است شخصی او را فریب داده باشد تا به یک Dapp مخرب اجازه دهد تا توکن‌هایش را جابجا کند.

مربوط: سرویس Magic Eden NFT هک شد و به جای تصاویر صحیح، پورن نمایش داد

همچنین به نظر می رسد که شخصی جعل هویت CryptoNovo در Discord است. 9 ساعت پس از وقوع حمله، او تصویری از یک حساب کاربری Discord منتشر کرد که ادعا می‌کرد خودش است اما می‌گوید این یک حساب جعلی است.

کریپتوپانک ها یکی از اولین مجموعه های NFT «هنر دیجیتال مولد» یا مجموعه ای از اشیاء هنری بودند که توسط یک الگوریتم ایجاد شدند. در ژوئن 2017 راه اندازی شد و واحدهای جداگانه آن در اختیار هر کسی قرار می گیرد که بتواند هزینه گاز را برای چاپ آنها بپردازد. طبق nftstats.com، امروزه کریپتوپانک ها به طور متوسط ​​بیش از 1000 دلار هستند.

این مجموعه الهام بخش هزاران مجموعه پرکار دیگر NFT، از جمله Bored Ape Yacht Club، Mutant Ape Yacht Club، Meebits و غیره است.
نویسنده: Tom Blackstone

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉