روندهای بازی NFT در سال 2023: مدیران صنعت انتظار دارند بازیکنان بزرگتری وارد عمل شوند

روندهای بازی NFT در سال 2023: مدیران صنعت انتظار دارند بازیکنان بزرگتری وارد عمل شوند


با پرش به ارتباط مفاهیم محبوب، متخصصان مختلف صنعت از شرکت‌های بازی بیشتر نظرات خود را در مورد روندهای بازی NFT آینده به اشتراک گذاشته‌اند.

مدیرانی که در صنعت بازی NFT مشغول به کار هستند، با وجود ظلمی که شرکت‌های بازی سنتی با فرو بردن انگشتان پا در توکن‌ها (NFT) انجام داده‌اند، امیدوارند که امسال شرکت‌های بازی سنتی بیشتری وارد این عرصه شوند.

متخصصان مختلف صنعت، از شرکت‌های اصلی بازی گرفته تا ارتباط مدل‌های بازی NFT مانند play to win (P2E) و move to win (M2E)، نظرات خود را در مورد روند بازی NFT در سال 2023 به اشتراک گذاشته‌اند.

پذیرش استودیوی بازی سازی سنتی در رتبه دوم عوامل موثر بر پیشرفت بازی های بلاک چین قرار گرفت. منبع: گزارش BGA

الکساندر لارسن، یکی از بنیانگذاران Sky Mavis، تیم سازنده بازی محبوب P2E Axie Infinity، به کوین تلگراف گفت که ورود بازیکنان بزرگ بیشتری به این فضا فقط مسئله زمان است. اما لارسن همچنین معتقد است که این شرکت‌ها منتظر خواهند ماند تا ببینند یک بازی میلیاردها درآمد کسب می‌کند.

لارسن با اشاره به اینکه غول های فناوری مانند گوگل و همچنین استودیوهای متمرکز بر بازی درگیر هستند، اشاره می کند که Google Cloud اعتبارسنجی شبکه Ronin را نیز اجرا می کند. او افزود: “من از دیدن غول های بزرگ فناوری مانند گوگل و مایکروسافت هیجان زده هستم که به صنعت بازی های بلاک چین عمیق تر می روند.”

الان رای بدهید!

وقتی در مورد ارتباط P2E در سال 2023 سؤال شد، مدیر Sky Mavis اعتراف کرد که این مدل در حال حاضر دارای نقص است. او توضیح داد:

“به عنوان پیشگامان اولین بازی play-2-win، می توانم با اطمینان بگویم که به شکل فعلی کار نمی کند. بازی‌ها ابتدا باید سرگرم‌کننده باشند، با تقویت اقتصادی قوی که ممکن است باعث برنده شدن برخی از بازیکنان شود.»

Zoe Wei، مدیر عملیاتی ارشد BNB Chain، افکار لارسن را تکرار کرد. به گفته مدیر، برای پایدار ماندن اقتصاد رمزی اکثر بازی‌ها، به آزمایش و تحلیل بیشتری نیاز است.

وی گفت: «تمرکز زیادی روی مکانیسم پیروزی وجود داشت و به اندازه کافی روی لذت بردن از بازی ها نبود. با وجود این، Wei فکر می‌کند که هر دو مفهوم P2E و M2E در سال 2023 قابل اجرا خواهند بود، اگرچه بهبودهای بیشتری لازم است.

وی به موضوع مدل‌های بازی NFT و همچنین سازندگان بازی‌های سنتی که وارد فضا می‌شوند اشاره کرد. وی معتقد است که فناوری بلاک چین و NFT ها “مزایای غیرقابل انکاری” برای بازی سازان و گیمرها دارند. وی افزود: «ما در سال گذشته شاهد ورود استودیوهای بازی سازی بی شماری به وب 3 بوده ایم و این روندی است که تا سال 2023 ادامه خواهد داشت.

مربوط: خالق فاینال فانتزی از “سرمایه گذاری تهاجمی” در بازی های بلاک چین خبر می دهد

در همین حال، کارلوس پریرا، شریک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Bitkraft Ventures که بر روی بازی متمرکز است، نیز معتقد است که تجارت بازی های بیشتری در سال جاری در راه است. او توضیح داد:

“در سال 2022، ما شاهد دورهای زیادی از سرمایه گذاری از سوی کسب و کارهای سنتی بازی در ایالات متحده و اروپا در پروژه های نوع اسپین آف بوده ایم، و ما انتظار داریم که این روند با راه اندازی های عمومی در سال 2023 ادامه یابد.”

پریرا همچنین خاطرنشان کرد که در حالی که شرکت‌های بازی‌های آسیایی در حوزه ارزهای رمزنگاری‌شده عمومی‌تر هستند، شرکت‌های غربی نیز در حال حمله هستند، اما «در روابط عمومی خود محتاط‌تر بوده‌اند». با این حال، مقامات اجرایی معتقدند این روند ادامه خواهد داشت.

وقتی در مورد P2E سؤال شد، مدیر اجرایی استدلال کرد که اولین تکرار این مفهوم باید به تدریج حذف شود. او گفت: “امیدواریم این اولین اجرای Play to Win برای همیشه فراموش شود.” به گفته پریرا، چنین مفهومی به عنوان یک مدل تجاری بی معنی است زیرا راهی برای جذب بازیکنانی وجود ندارد که برای بازی کردن پول پرداخت کنند.

از نظر سایر روندهای بازی NFT در سال 2023، الکس آلتگاوزن، یکی از بنیانگذاران بازی NFT Banksters، گفت که در سال 2023 اعضای جامعه استانداردهای بالاتری خواهند داشت. طبق گفته Altgausen، سال های 2021 و 2022 به عنوان فیلترهایی عمل کردند که فقط بازی های NFT را به نفع کاربران نشان می دهند. او توضیح داد:

“دوران هر کسی با یک وب سایت زیبا و نوید بازی به پایان رسیده است.”

این بدان معناست که سال 2023 سرمایه‌گذاران بازی NFT خواهد داشت که قبل از سرمایه‌گذاری در بازی‌های NFT به راحتی غواصی نمی‌کنند و می‌توانند دارایی‌ها، توسعه محصول، مشارکت‌ها و ردپای رسانه‌ها را کنترل کنند.


نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉