رجی فاولر، مالک سابق تیم NFL به دلیل “بانکداری در سایه” کریپتو به 6 سال زندان محکوم شد.


دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده گفت که دروغ های فاولر سیستم مالی ایالات متحده را در معرض “خطر جدی” قرار می دهد.

رجینالد فاولر، مالک سابق تیم NFL، به دلیل فعالیت به عنوان یک “بانک سایه” در صنعت کریپتو که شامل بیش از 700 میلیون دلار تراکنش های نامنظم در یک بازه زمانی 10 ماهه در سال 2018 بود، به شش سال زندان محکوم شد.

دفتر دادستان کل ایالات متحده در روز 5 ژوئن در نیویورک اعلام کرد که این مالک 63 ساله وایکینگ های مینه سوتا به اتهام کلاهبرداری بانکی و پولشویی در مجموع به 75 ماه زندان محکوم شده است. .

این پایان یک محاکمه پنج ساله است که در سال 2019 با دستگیری وی به اتهام بانکداری در سایه آغاز شد. بانکداری سایه اصطلاحی است که برای توصیف فعالیت های بانکی (اغلب غیرقانونی) انجام شده توسط سازمان های غیربانکی استفاده می شود.

فاولر در ابتدا در سال 2020 نسبت به همه اتهامات خود بیگناه بود، اما در آوریل 2022 اعتراف کرد.

دامیان ویلیامز، دادستان کل ایالات متحده در بیانیه اخیر خود گفت: مجموعه ای از دروغ ها به فاولر اجازه داد تا بسیاری از بانک ها را گمراه کند و فریب دهد:

رجینالد فاولر، به عنوان یک بانک سایه، با پردازش صدها میلیون دلار از تراکنش‌های غیرقانونی از طرف صرافی‌های ارزهای دیجیتال، از قوانین فدرال فرار کرده است. او این کار را با دروغ گفتن به مؤسسات مالی قانونی ایالات متحده انجام داد که سیستم مالی ایالات متحده را در معرض خطر جدی قرار دادند.»

ویلیامز بعداً گفت که فاولر با دروغ گفتن در مورد دارایی خالص خود به اتحادیه فوتبال آمریکا (AAF)، یک لیگ حرفه‌ای فوتبال، “توهین” کرد تا سهم “قابل توجهی” در لیگ داشته باشد.

دادستان کل ایالات متحده گفت: “بیایید واضح بگوییم: این اداره متعهد به تعقیب افرادی است که به بانک ها دروغ می گویند و از قانون طفره می روند تا راهی برای اداره تجارت خود باشند.”

به گفته ویلیامز، فاولر با ایجاد راه حل های تجارت جهانی (GTS) در فوریه 2018 به این مهم دست یافت که با Crypto Capital و سایر شرکت های رمزنگاری فعال در خارج از اسرائیل کار می کند.

در آنجا، فاولر، جی تی‌اس و شرکت‌های ارز دیجیتال با دروغ گفتن به بانک‌ها برای باز کردن حساب‌هایی که برای پردازش تراکنش‌های رمزنگاری استفاده می‌شوند، از دریافت مجوز فرار کردند.

ویلیامز گفت: فاولر ده‌ها مورد از این حساب‌ها را برای تسهیل این تراکنش‌های رمزنگاری بدون اطلاع بانک‌ها باز کرد و نتوانست وابستگی GTS به شرکت‌های رمزنگاری را فاش کند:

طبق قانون فدرال، FOWLER، GTS یا هر یک از شرکت‌های رمزنگاری در هیچ نقطه‌ای به عنوان یک تجارت انتقال پول در ایالات متحده مجوز نگرفته‌اند.

مرتبط با: ارزهای دیجیتال به زمین بازی کلاهبرداران تبدیل شده است

یکی از شرکت‌های ارز دیجیتال درگیر، iFinex Inc، شرکت مادر صرافی رمزارز Bitfinex و صادرکننده استیبل کوین Tether است.

محکومیت های دیگر عبارتند از توطئه کلاهبرداری بانکی، اداره یک تجارت انتقال پول بدون مجوز، توطئه برای اداره یک تجارت انتقال پول بدون مجوز، و کلاهبرداری سیمی.

فاولر علاوه بر محکومیت حبس خود، 740 میلیون دلار را از دست داد و بیش از 53 میلیون دلار غرامت به AAF پرداخت کرد.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید