Nexo از تنظیم کننده مالی جزایر کیمن به دلیل مجوز VASP شکایت کرد

Nexo از تنظیم کننده مالی جزایر کیمن به دلیل مجوز VASP شکایت کرد


وام دهنده رمزارز ادعا کرد که اداره پولی جزایر کیمن در تصمیم خود مبنی بر امتناع از ثبت، “اهمیت زیادی” به اقدامات اجرایی نظارتی داده است.

در همان هفته ای که مقامات بلغارستانی به دفاتر نکسو یورش بردند و چهار نفر را به اتهامات مرتبط با پولشویی متهم کردند، وام دهنده رمزارز در جزایر کیمن شکایت کرد.

در سندی در 12 ژانویه، Nexo از اداره پولی جزایر کیمن یا CIMA به دلیل امتناع از ثبت نام به عنوان ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) در کشور جزیره شکایت کرد. این موسسه اعتباری کریپتو از دادگاه خواسته است که تصمیم تنظیم کننده مالی را لغو کند زیرا ارائه خدمات ارز دیجیتال به ساکنان جزایر کیمن “مناسب” است.

طبق اسناد دادگاه، Nexo در ژانویه 2021 به CIMA بایگانی کرد و اطلاعات بیشتری را به درخواست تنظیم کننده ارائه کرد. با این حال، مقام پولی در اکتبر 2022 با استناد به «مسائل قانونی و مقرراتی خاص مطرح شده در رسانه های خبری» که Nexo فاش نکرده بود، به دنبال توضیح در مورد این درخواست بود و بعداً در دسامبر 2022 درخواست را رد کرد.

Nexo مدعی شد که “آژانس وظیفه قانون اساسی و قانونی خود را برای ارائه دلایل واضح، رضایت بخش و به اندازه کافی دقیق برای امتناع خود نقض کرده است.”

مربوط: دادستان های بلغارستان می گویند تحقیقات Nexo سیاسی نیست

Nexo با استناد به وقایع دادگاه‌های بریتانیا ادعا کرد که CIMA به تنظیم‌کنندگانی که علیه وام‌دهنده رمزارز تحریم‌هایی را انجام می‌دادند، وزن زیادی می‌داد. تنظیم کننده های سطح ایالتی در ایالات متحده نیز در سال 2022 دستور توقف و توقف علیه Nexo صادر کرده اند:

“[Nexo] مجدانه با تمام تحقیقات نظارتی ایالتی و فدرال ایالات متحده همکاری کرد و در حفظ گفتگو با تنظیم کننده های مربوطه فعال بود. […] برخی ابهامات نظارتی در رابطه با قوانین و مقرراتی که در مورد دارایی های دیجیتال در ایالات متحده اعمال می شود وجود دارد، به طوری که اجرای نظارتی خود هیچ گونه رفتار نامناسبی را ایجاد نمی کند.

این شرکت وام دهی در ماه دسامبر اعلام کرد که قصد دارد عملیات خود را در ایالات متحده «طی ماه‌های آینده» به‌دلیل فقدان شفافیت نظارتی متوقف کند.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉