پلیس بلغارستان به دفاتر Nexo یورش برد

پلیس بلغارستان به دفاتر Nexo یورش برد


بازرسان ادعا کردند که Nexo در پولشویی دست داشته و تحریم های مالی جهانی علیه روسیه را نقض کرده است.

وام دهنده مشکل دار ارزهای دیجیتال Nexo با فشار بیشتری از سوی رگولاتورها مواجه شده است زیرا طبق گزارش ها دفاتر آن به عنوان بخشی از تحقیقات بین المللی مورد حمله قرار گرفته است.

خبرگزاری محلی استاندارت در 12 ژانویه گزارش داد که گروهی از دادستان ها، بازرسان و عوامل خارجی بازرسی دفاتر Nexo در پایتخت بلغارستان را آغاز کردند.

بنا بر گزارش ها، این عملیات چند ماه پیش آغاز شد و هدف آن پولشویی و یک طرح جرم مالی در مقیاس بزرگ بود که گفته می شد تحریم های بین المللی علیه روسیه را نقض می کند. این گزارش با استناد به منابع تلویزیون ملی بلغارستان ادعا می کند که Nexo در این طرح دست داشته است.

این تلویزیون همچنین روابط ادعایی نکسو با دولت بلغارستان را برجسته کرد و اشاره کرد که Nexo توسط آنتونی ترنچف، نماینده سابق پارلمان و پسر لیدیا شولووا، معاون سابق نخست وزیر، گئورگی شولف، تأسیس شده است.

الان رای بدهید!

Nexo به سرعت به آخرین اخبار پاسخ داد و در توییتر به مردم اطمینان داد که این شرکت با مقررات جهانی رمزنگاری مطابقت دارد و سیاست‌های سختگیرانه مبارزه با پولشویی و شناخت مشتری خود را اجرا می‌کند.

مربوط: تحریم‌ها Tornado Cash: Chainalysis “در قطع برق شکست خورد”.

متأسفانه، با فشارهای نظارتی اخیر بر کریپتو، برخی از رگولاتورها اخیراً ابتدا یک راه حل را اتخاذ کرده اند، بعداً سؤال بپرسید. راکت خواری در کشورهای فاسد محدودیت هایی دارد، اما این نیز خواهد گذشت.»

Nexo که در سال 2018 تأسیس شد، یک پلتفرم سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را راه‌اندازی می‌کند و همچنین به کاربران اجازه می‌دهد در ازای کریپتو پول سهام و قرض بگیرند. این شرکت برای اولین بار در سال گذشته در ایالات متحده با مشکلاتی مواجه شد، زمانی که وزارت حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا دستور معافیت و اجتناب از Nexo را در رابطه با خدمات بهره آن در سپتامبر صادر کرد. Nexo که نتوانست با تنظیم‌کننده‌های محلی گفت‌وگو کند، سرانجام تصمیم گرفت فعالیت‌های خود را در ایالات متحده متوقف کند.
نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉