هوش مصنوعی تازه معرفی شده مایکروسافت ویتالیک بوترین را تحریک می کند


تصویر جلد از طریق Youtu.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

مدیرعامل مایکروسافت اخیراً از یک ویژگی پیشگامانه به نام Recall برای رایانه های شخصی ویندوزی خبر داده است. این ویژگی به گونه ای طراحی شده است که با گرفتن مداوم اسکرین شات برای به خاطر سپردن و درک فعالیت های کاربر، یک «حافظه عکس» به رایانه ها بدهد. اگرچه این ممکن است انقلابی به نظر برسد، اما نگرانی هایی را به خصوص از سوی ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم ایجاد کرده است.

نگرانی اصلی بوترین حول محور حریم خصوصی می چرخد. او این سوال را مطرح کرد که آیا داده های ضبط شده توسط Recall روی دستگاه باقی می ماند یا برای پردازش به یک سرور مرکزی ارسال می شود. نگرانی او صحیح است; ارسال داده‌ها به یک سرور مرکزی از خطی عبور می‌کند که بسیاری آن را غیرقابل قبول می‌دانند و منجر به مشکلات مهم حریم خصوصی می‌شود.

مرتبط با

با این حال، ساتیا نادلا تصریح کرد که داده‌ها روی دستگاه باقی می‌مانند، بنابراین اطمینان حاصل می‌کند که فعالیت‌ها و داده‌های کاربران در معرض نفوذهای خارجی یا سوءاستفاده‌های احتمالی قرار نمی‌گیرند. با این حال، پیشینه این فناوری هنوز نامشخص است، بنابراین هنوز خیلی زود است که مطمئن شویم داده ها برای هیچ شخص ثالثی قابل دسترسی نخواهد بود. یک سوال کاملا متفاوت، تضمین امنیت داده ها با رمزگذاری آن ها و ارائه ابزارهایی برای محافظت از آن در برابر عوامل غیرقانونی است.

حرکت ETF اتریوم

در میان این جنجال‌های تکنولوژیکی، اکوسیستم اتریوم اخبار مثبتی دریافت کرده است. اتریوم اخیراً اشاره‌ای دریافت کرده است که یک ETF تأیید خواهد شد، که می‌تواند موقعیت آن در بازار را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

مرتبط با

این دارایی از آستانه قیمت 3600 دلاری که مدت ها انتظارش را می کشید، فراتر رفت و از برخی خرس ها پیشی گرفت و انحلال بازار را به بیش از 260 میلیون دلار رساند.

مزایای بالقوه ویژگی هایی مانند Recall بسیار زیاد است و راحتی و عملکرد بی نظیری را ارائه می دهد. با این حال، این مزایا نباید به ضرر حفظ حریم خصوصی کاربر باشد. مایکروسافت با اطمینان از باقی ماندن داده‌ها در دستگاه، می‌تواند یک محصول پیشرفت‌کننده ارائه دهد و در عین حال اطمینان حاصل کند که داده‌های کاربران فقط به کاربران تعلق دارد.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید