نیویورک توسط گروه محیط زیست پس از تحریم تاسیسات ماینینگ کریپتو شکایت کرد: گزارش

نیویورک توسط گروه محیط زیست پس از تحریم تاسیسات ماینینگ کریپتو شکایت کرد: گزارش


شاکیان ادعا می کنند که این تصویب نامه قانون آب و هوای نیویورک 2019 را نقض می کند. این تسهیلات توسط شرکت کانادایی استخراج ارز دیجیتال Digihost خریداری شد.

کمیسیون خدمات عمومی نیویورک (PSC) در 13 ژانویه توسط فعالان محیط زیست به دلیل تایید تصاحب یک مرکز استخراج ارز دیجیتال در این ایالت مورد شکایت قرار گرفت.

به گفته گاردین، کمیسیون خدمات عمومی ایالتی (PSC) مسئول تنظیم آب و برق است و در سپتامبر 2022 مجوز تبدیل نیروگاه فورتیستار شمال به یک سایت استخراج ارز دیجیتال را صادر کرد.

این مرکز در توناواندا، شهری در کمتر از ده مایلی آبشار نیاگارا واقع شده است و قرار است شرکت کانادایی استخراج ارز دیجیتال Digihost آن را تصاحب کند.

شاکیان ادعا می کنند که این تاییدیه نقض قانون آب و هوای نیویورک در سال 2019 است. قانون رهبری آب و هوا و حفاظت از جامعه (CLCPA) یک هدف سراسری را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به میزان 85 درصد تا سال 2050 و کاهش آلایندگی برق تا سال 2040 از جمله اهداف دیگر تعیین می کند.

در این دادخواست، ائتلاف هوای پاک غرب نیویورک و کلاب سیرا توسط سازمان غیرانتفاعی Earthjustice که ادعا می‌کند کارخانه فورتیستار فقط در دوره‌هایی که تقاضای برق بالا است، مانند شرایط آب و هوایی شدید، فعالیت می‌کند. با این حال، به عنوان یک مرکز استخراج ارز دیجیتال، این سایت 24 ساعت شبانه روز کار می کند و تا 3000 درصد بیشتر گازهای گلخانه ای تولید می کند.

مطالب مرتبط: 1.5 میلیون خانه می توانند با انرژی بازگردانده شده توسط معدنچیان تگزاس تامین شوند

فعالان استدلال می کنند که دولت باید در هنگام تصویب پروژه ها بررسی های زیست محیطی انجام دهد. در اکتبر 2021، نامه ای از گروهی از مشاغل محلی از دولت خواست که از تبدیل نیروگاه به تاسیسات ماینینگ کریپتو خودداری کند و مدعی شد:

ماینینگ رمزارزهای اثبات کار، از مقادیر زیادی انرژی برای تأمین انرژی رایانه‌های مورد نیاز برای انجام تجارت استفاده می‌کند – اگر این فعالیت در نیویورک گسترده شود، می‌تواند اهداف اقلیمی تعیین‌شده بر اساس قانون رهبری آب و هوا و حفاظت از جامعه نیویورک را تا حد زیادی تضعیف کند.»

بر اساس اسناد عمومی، Digihost برنامه ریزی کرد تا این تاسیسات را به گاز طبیعی تجدیدپذیر تبدیل کند تا اثرات زیست محیطی آن را کاهش دهد. این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که سایت معدن توسط کمیسیون برنامه ریزی توناواندای شمالی تأیید شده است که قبل از تصمیم گیری، بررسی های زیست محیطی را انجام می دهد.

به گزارش کوین تلگراف، Digihost همچنین اعلام کرد که قصد دارد برخی از سکوهای استخراج خود را از نیویورک به آلاباما در ماه اوت منتقل کند تا هزینه های انرژی کاهش یابد.

Digihost بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉