New York legislator introduces crypto payments bill for fines, taxes

قانونگذار نیویورک لایحه پرداخت کریپتو برای جریمه ها و مالیات ها را صادر می کند


این لایحه تصریح می‌کند که سازمان‌های دولتی می‌توانند به طور قانونی پرداخت‌های ارزهای دیجیتال را بپذیرند و این توافق‌ها باید توسط دادگاه اجرا شود.

لایحه‌ای که در 26 ژانویه به مجمع ایالت نیویورک ارائه شد به سازمان‌های دولتی اجازه می‌دهد ارز دیجیتال را به عنوان نوعی پرداخت جریمه، جریمه‌های مدنی، مالیات، هزینه‌ها و سایر پرداخت‌های جمع‌آوری‌شده توسط ایالت بپذیرند.

لایحه A523 مجلس ایالت نیویورک توسط نماینده دموکرات مجلس، کلاید وانل، که اغلب به عنوان یک سیاستمدار دوستدار رمزنگاری شناخته می شود، ارائه شد. این به آژانس‌های دولتی اجازه می‌دهد تا با افراد «توافق‌هایی برای اطمینان از پذیرش ارز دیجیتال به‌عنوان وسیله پرداخت» برای انواع مختلف هزینه‌ها، از جمله «جریمه، جریمه‌های مدنی، اجاره، نرخ‌ها، مالیات‌ها، هزینه‌ها» با افراد انجام دهند. هزینه ها، درآمدها، بدهی های مالی یا سایر مبالغ بدهکار به سازمان های دولتی، از جمله جریمه ها، ملاحظات خاص و بهره.

این لایحه سازمان‌های دولتی را ملزم به پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان پرداخت نمی‌کند، اما تصریح می‌کند که سازمان‌های دولتی می‌توانند از نظر قانونی چنین پرداخت‌هایی را بپذیرند و این توافق‌ها باید توسط دادگاه اجرا شود.

این لایحه “ارز رمزنگاری” را به عنوان “هر ارز دیجیتالی که در آن از تکنیک های رمزنگاری برای تنظیم تولید ارزها استفاده می شود” تعریف می کند. […] شامل بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش اما نه محدود به آن.»

بسته به نحوه تفسیر این تعریف، ممکن است شامل استیبل کوین هایی مانند USD Coin (USDC) و Tether (USDT) باشد یا نباشد. از یک طرف، عرضه استیبل کوین اغلب توسط صادرکننده تنظیم می شود تا رمزنگاری. از سوی دیگر، این لایحه تشخیص می دهد که برخی از ارزهای رمزنگاری شده دارای “صادر کننده” هستند و به آژانس ها اجازه می دهد تا در صورت دریافت چنین هزینه ای توسط نهاد صادرکننده ارز دیجیتال، هزینه اضافی از پرداخت کننده دریافت کنند.

مربوط: سناتور ایالت آریزونا بیت کوین را تحت فشار قرار می دهد تا آن را به ارز قانونی تبدیل کند

برای اینکه این لایحه به قانون تبدیل شود، باید توسط مجلس و سنای نیویورک تصویب شود و توسط فرماندار ایالت کتی هوچول امضا شود.

دولت ایالت نیویورک اغلب به عنوان دشمنی با ارزهای دیجیتال تلقی می شود. در نوامبر 2022، نیویورک اولین ایالتی بود که لایحه ای را تصویب کرد که تقریباً تمام استخراج ارزهای دیجیتال را ممنوع می کرد. همچنین به دلیل محدودیت «BitLicense» که همه صرافی‌های ارز دیجیتال نیاز به کسب آن دارند، مورد انتقاد قرار گرفته است. در آوریل 2022، شهردار نیویورک استدلال کرد که قانون BitLicense باید لغو شود.
نویسنده: Tom Blackstone

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉